ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Skuter Phateon IV - opinia
Autor Wiadomość
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   Skuter Phateon IV - opinia

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=94293490

Te skutery były w cenie 900PLN na allegro i sporo się sprzedawało. Nawiązałem kontakt z osobami które to kupiły oto odpowiedzi

"skuterek mam od 2 tygodni i jak narazie wszystko działa sprawnie. Jest niewielkiego gabarytu w porównaniu ze spalinowymi, ale dla dzieciaka do jazdy jast w sam raz (kupiłem go na komunie ).

jest zrobiony z dobrego materiału, jezdzi bardzo dobrze. nie jedna starsza osoba na nim jechała i skuterek sobie z tym świetnie radził. Akumulatorki są bardzo wytrzymałe.Uważam ze jak za taka kase to jet to swietny zakup."
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   Re: Skuter Phateon IV - opinia

Powiedziałem, ze myśle o tym skuterku dla siebie (85kg)

Odp:
"witam
no to jesli Pan chciał kupic dla siebie to raczej odradzam, bo jesli chodzi o wage to skuterek da sobie rade(sam waze podobnie i troche pojezdzłem na nim), ale gorzej jest ze wzrostem, bo skuterek jest po prostu mały . komfort jest juz zancznie mniejszy niz dla kogos mniejszego. skuter jest super ale raczej jako bajer dla dzieci, bo dorosły nie pojedzi nim szybciej niz 30 km/h (dziecko ok 35)
pozdrawiam Greg_er1"
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   Re: Skuter Phateon IV - opinia

Pytanie o prędkość:
"witam
predkosciomierz jest w milach na godzine, bo to skuterek amerykański, wiec dokładnie km/h nie da sie okreslic w trakcie jazdy, ale jestem pewny ze predkos byla na pewno minimum 30 km/h."
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   Re: Skuter Phateon IV - opinia

I oto najciekawsza odpowieź od innego użytkownika *tom_akme*

Witam.
Skuter działa całkiem całkiem ;)
Jest wart swojej ceny. Jeździ dość cicho. Co do zasięgu to ciężko mi się wypowiadać, ponieważ kupiliśmy ten skuter dla dziecka a z racji młodego wieku porusza się nim "w zasięgu wzroku". Jedno ładowanie starcza na ok.dwa tygodnie jazdy -po zajęciach lekcyjnych.
Dla dziecka jest to świetna zabawa a przy okaji nauka - co powinno zaowocować rozsądkiem podczas jazdy w późniejszych latach na skuterkach spalinowych.
Skuter nie ma homologacji i nie jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Jest klasyfikowany raczej jako roweropodobny pojazd ;) - czyli można jeździć po chodniku.
Myślę, że nie nadaje się dla osoby dorosłej, ponieważ max. obciążenie to ok.60 kg.
Co do budowy:
-pod plastikami kryje się dość cienka rama-można jeździć tylko na siedzeniu i w jedną osobę
-silnik jest umieszczony w tylnej piaście
-hamulec przedni taki jak w rowerze - "łapie za felgę"
-hamulec tylny - nie rozbierałem ;)
-oświetlenie 36 volt - może być kłopot z żarówkami
-pedały są doczepiane bez użycia nażędzi
-pod siedzeniem jest miejsce na dodatkowy zestaw akumulatorów - 3 sztuki po 12 volt - dostępne bezproblemowo.
-silnik jest sterowany poprzez układ elektroniczny - jest zostawiona zworka, po zdjęciu której jeździ nieco szybciej ;)

I jeszcze jedna informacja: skuter jest podukcji chińskiej na rynek USA. Nie znalazłem dystrybutora w chinach-"wszystkie linki prowadzą do usa" ;)
Całość jest dość solidnie wykonana i nie rozpada się przy pierwszej jeździe ;)

Mam nadzieję, że tych kilka informacji przybliży panu owy pojazd, jednakże gdyby się pan zdecydował na zakup to proponuję odbiór osobisty - da się zapakować do osobowego z otwieraną tylną klapą typu :renault megane,laguna, nissan sunny, almera ...itp.
My zdecydowaliśmy się podróż ponieważ zależało nam na czasie. Okazało się to słuszną decyzją. Na miejscu zobaczyliśmy oryginalne opakowanie - jest delikatnie mówiąc tandetne - i przy przesyłce kurierem raczej w całości nie dojdzie. Choć sprzedawca uwzględnia reklamacje wynikające z transportu - to za przesyłki trzeba płacić. W naszym przypadku koszt przesyłki równał się podróży.
Sprzedawca jest sympatycznym starszym panem - przyznał, że na dziesięć wysłanych w całości doszło cztery;)...niby to lusterko, jakaś klapka, klosik...no ale po co się denerwować.

Pozdrawiam
Tomasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group