ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
QS Motor
Autor Wiadomość
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Najważniejsze to się nie spieszyć, jak jeszcze wszystkiego nie wiesz to lepiej poczekać z decyzją, poczytać , popytać.

Równie ważne o ile nie ważniejsze niż silnik i sterownik jest dobór baterii, bo co z tego że będzie mocny silnik, wypasiony sterownik jak władujesz tam "słabą" baterię.

Zdecydowałeś się jaką konfigurację baterii będziesz miał u siebie?

Pamiętaj silnik da taką moc jaką zapewni mu bateria i sterownik.

Do barmala radzę ci szybszy silnik bo sterownik barmala nie ma trybu boost który zapewnia około 20% wiekszą predkość w sterowniku blokowym.

Każdy ma inną potrzebę prędkości ale fajnie jakby zestaw mógł jechać przynajmniej te 50km/h

Z wstępnych wyliczeń wychodzi że biorąc sterownik barmala i 13x5 max prędkość tego silnika przy 20S to jakieś 50-55km/h (okaże się po testach) .

Zauważ ,że 20S to jest i tak dużo bo większość buduje coś w granicach 16S i mniej, każdy Volt mniej da ci na oko około 1km/h mniej. więc przy 16S to już masz jakieś ~40-45km/h , teraz weź wolniejszy silnik i masz jeszcze mniej.

Ebike to nie rower gdzie przy 40km/h czujesz prędkość , 50 to moim zdaniem minimum, oczywiście każdy ma inne potrzeby.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

MateuszSz napisał/a:

Tak że 125 euro za tego Qs 1000w 135mm to okazja :mrgreen:

Liczysz już z kosztem wysyłki do PL czy bez? Jak by co to dalej jestem zainteresowany 3 lub 4T.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Baterię celuję na 60V ( mam nadzieję, że taką upakuję na plaster miodu do takiej ramy:

https://zapodaj.net/73ac994cf12b0.jpg.html

a tu forma pozytywna:

https://zapodaj.net/e32c8c8b5b256.jpg.html ( szerokość 12cm )

Rower przede wszystkim do lasu, na polne piaszczyste drogi. 40 km na godzinę to hoho

----edit----
No ale jak piszesz Mitar, że 50km dla e-bika to minimum, to może kolegę posłucham...
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

5T można zamówić przy ilości 20+. Będziemy robić taki zakup na pewno, ale nie uzyska się tak niskiej ceny ponieważ w przeciwieństwie do Petera zapłacimy podatki :)
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Odpowiedź o możliwość wyboru kv:

"Hello,
yes, you can choose:

Petr"
 
 
cola3d 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Niestety czas leci a wiosenna konstrukcja ważniejsza jak mała oszczędność na transporcie i czekanie aż do lata na dostawę z Czech. Ja zamówiłem swój lotniczo i czekam. Zobaczymy ile mnie finalnie wyjdzie ta zabawa :)
Właśnie arek_arecki wystawił do sprzedania w bazarku 8,4kv i podaje liczby ile to może polecieć. Wynika z tego że przy moim blokowcu 45a i 16s - 50km/h powinno to wyciągać. Dodatkowo na opcji 120% pod 60km/h, co w zupełności mnie satysfakcjonuje bo rzadko kiedy tyle jeździłem na 9c 10x6. Do tego momentu wg. suchych danych powinno być niemal 2x tyle ! :)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Wszytko wskazuję, że się myliłem i te silniki są szybsze niż myślałem. Przy 67v kręcąc w powietrzu silnik osiągnął 650 rpm (80km/h) dla koła 26 cali. Zapytałem speca od qs'ów na ES, powiedział że na 26 calach przy 67V osiąga prędkość 40 mph (64 km/h)
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Na sterowniku sinus/foc ? Napewno nie :wink: Chyba że jakiś fluxx/boost używają.
Prędkość 64kmh pasuje idelanie do sterownika blokowego bo on (6T) ma ~1kmh/1V.
Prędkość koła w powietrzu to fikcja względem jazdy.
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Może warto się odnieść do danych innych silników. Taki Mxus 10x6 6Kv leci na 120% blokowcem 52km/h(na lipolach16S, na liion pewnie z 50). Czyli teoretycznie QS 8,4kV na 16S powinien ukrecic 70km/h co jest 13% mniej niż jalowe rozpedzenie do 80km/h co zgadzaloby sie.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Pomierzyłem wczoraj rower wg. rysunku technicznego:

https://zapodaj.net/625cc4ca0b5f6.jpg.html
https://zapodaj.net/02643c7971522.jpg.html

i wszystko powinno się spasować idealnie. Może tylko nóżkę będę musiał przesunąć o 0,5 cm.

Cały czas się zastawiam który nawój wybrać? Ale jak podpowiadacie, że silnik jest dość szybki, to raczej skłaniałbym się w stronę nawoju "czołgowego". Który to będzie wg tej tabelki?

markkar napisał/a:
Odpowiedź o możliwość wyboru kv:

"Hello,
yes, you can choose:
Obrazek
Petr"


A czy te z ostatniej linijki to są tej samej wielkości silniki? Czy mają większy rozmiar?
 
 
piwko7 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 107
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Na baterii 18S plus sterownik sinus jaką szacujecie prędkość ? Brat chce żeby rower jechał minimum 70 km/h :)
I nie wiem jaki nawój wybierać x6 czy x5.

Btw. Nie będzie problemu ze wspópracą przerzutki 9s i wolobiegu 7s ?
_________________
Wykonam baterie Li-ion w dowolnej konfiguracji.
Szczegóły na PW.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Ja już zdecydowałem co wybieram: 11x6 (8.4kV) - taki mi wystarczy i będzie dobrze współpracował ze sterownikiem Barmala. Wybieram "czołg". Pewnie i tak się rozpędzie do 50 km/h, po co więcej.

Bardzo prosimy o więcej relacji z TESTÓW.

Dziękujemy :)
Ostatnio zmieniony przez henio Pią 02 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MateuszSz 
początkujący
E team Beskid Śląski



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 46
Skąd: Skoczów
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

piwko7 napisał/a:
Na baterii 18S plus sterownik sinus jaką szacujecie prędkość ? Brat chce żeby rower jechał minimum 70 km/h :)
I nie wiem jaki nawój wybierać x6 czy x5.

Btw. Nie będzie problemu ze wspópracą przerzutki 9s i wolobiegu 7s ?


Do szybkości 70km/h przy 18S weź sobie nawój 5t . 13x5. Nie powinieneś mnieś problemów z wolnobiegiem 7s i przerzutką 9s przy tym silniku . Baa ja nawet nie miałem problemów z 7s przy mxusie v3 który jest szerszy.
_________________
First Romet 3kw done
Current now Falcon v2 12kw Done
Light Mountain Tank for wife in preparation :D
 
 
MateuszSz 
początkujący
E team Beskid Śląski



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 46
Skąd: Skoczów
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

henio napisał/a:
Ja już zdecydowałem co wybieram: 11x6 (8.4kV) - taki mi wystarczy i będzie dobrze współpracował ze sterownikiem Barmala. Wybieram "czołg". Pewnie i tak się rozpędzie do 50 km/h, po co więcej.


Henio bardzo dobry wybór :!: Głos rozsądku jest szanowany na tym forum :wink:
Ja też będę kupował 11x6t dla narzeczonej bo w górach taki silnik z kołem 26 cali to najlepszy wybór.
U nas każdy Nm ma znaczenie przy ciągłych wzniesieniach ,gdzie do pokonania np. mam 40km trasy tylko że 500 m różnicy n.p.m.
_________________
First Romet 3kw done
Current now Falcon v2 12kw Done
Light Mountain Tank for wife in preparation :D
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

piwko7 napisał/a:
Na baterii 18S plus sterownik sinus jaką szacujecie prędkość ? Brat chce żeby rower jechał minimum 70 km/h :)
I nie wiem jaki nawój wybierać x6 czy x5.

Btw. Nie będzie problemu ze wspópracą przerzutki 9s i wolobiegu 7s ?


Ja się nie chcę broń Boże wtrącać, ale 70km/h dla roweru to jest o wiele za dużo... Po co przed czasem zakończyć inkarnację... Nie jest fajnie nosić świeczki na grób brat, albo mu tyłek podcierać do końca życia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group