ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczna Electra v2 (Townie)
Autor Wiadomość
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

sietaz napisał/a:
Było 150 zł plus wysyłka oczywiście. Jedyne pytanie czy oni toczą te rury sterowe czy mają gotowce - jeżeli ta druga opcja to może być problem z tak długa jak potrzebujesz


Z tego, co czytałem to toczą - materiał identyczny, jak z seryjnej produkcji - podobno mogą zrobić rurę "do nieba" :) Jak tylko dowiem się szczegółów to będę meldował.
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

Tomas napisał/a:
Swojego czasu też chciałem przerobić ten rower. Przemawiała do mnie mega wygodna pozycja, ale odstraszył brak amortyzacji przy wyprostowanym kręgosłupie. Planowałem skrzynkę zrobić mniej więcej w ten sposób z tego co pamiętam:
Obrazek

Dochodzi Ci solidne mocowanie na śrubach bidonu a i bardziej pasuje do stylu ramy (wg mnie).
Cała skrzynka u mnie była większa i szła trochę wyżej więc zapytam:

Jak chcesz umieścić tak nisko skrzynkę przy korbie i osłonie łańcucha żeby była symetrycznie w osi ramy ? Korba tyle odchodzi od ramy ?


Amortyzowana sztyca Suntoura + przedni amorek i będzie prawie, jak full.

Odnośnie skrzynki. Też fajna propozycja. Zanim się na cokolwiek zdecyduję to zrobię kilka różnych prototypów ze styroduru.

Na skrzynkę potrzebuję ok. 8 cm. Przy samym suporcie, aby skrzynka była w osi jest ok 6-7cm wolnej przestrzeni, w tym miejscu nie przeszkadza zębatka, tylko zgrubienie od silnika w tym miejscu. Dlatego przy samym supporcie skrzynka będzie musiała być trochę węższa i to będzie dobre miejsce na BMS. Na wysokości 3-4 cm od suportu jest już > 8cm szerokości, więc skrzynka z pakietem bez problemu się zmieści.

Jeśli skrzynka będzie szersza niż 8cm to jest ryzyko, że nie będzie idealnie w osi, tylko będzie z lewej strony bardziej wystawać np. 1 cm.

Będzie ciasno, ale do zrobienia.
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

Przedłużałem rurkę w tej activii w RS Domain, również 150 zł plus wysyłka, około tygodnia czekałem. Mogę powiedzieć, że jest solidnie (-;
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

Dwie wiadomości:
1. Dobra: Da się dorobić taką sterówkę.
2. Zła: koszt ok. 300 zł - musi być z alu i nie będzie gwintowana tylko ahead.

Podsumowując - w przypadku taniego amorka wyjdzie za drogo + dochodzi zakup nowego mostka adhead.
Wracam więc do tematu amorków RST. Budżet ok. 500 zł - bez szaleństw, lekki teren.

Posiada ktoś RST Omega? Jak się sprawuje?
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

Swego czasu przedłużałem rurę sterową w sr duro. Amor ma rurę stalową. Przedłużenie polegało na wytoczeniu wałka stalowego odpowiedniej długości i średnicy takiej jak rura ori czyli 28,6. Końcówka walka stoczona kilka cm do wewnętrznej średnicy rury sterowej. Od góry wiercisz kilka cm otworu aby był możliwy montaż gwiazdki pod stery. Srednic otworu pod gwiazdkę nie musi być taka sama jak ori rury. Gwiazdka i tak sięwbije. Wałek ma wchodzić bardzo ciężko. Element toczony wkładasz do zamrażarki:). Rurę sterową nieco ogrzałem . Całość montujesz przy pomocy młotka. Obspawałem po pbwodzie migomatem. Obszlifowałem szlifierką. Jeżdzi do dziś. Ważne ab miejsce łączeni nie wypadała w okolicy bieżni łozyskas terowego (nierownosci po śzlifowaniu). rzedłużenie miało około 10cm Co dało mi rurę około 290mm Myslę że więcej to też nie problem...
Pozdrawiam.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

Przy okazji amorków bo zapomiałem.
W swoim cruiserze miałem rst blaze za 240 zł chyba. Na codzień w górskim (też od lat z silnikiem) mam tani rockshoks dart 2. Niebo a ziemia. Rst zwyczajnie od nowości "haczył" nawalone dużo smaru do środka i to miało zapewnić zapewne płynną pracę... A rock ma już więcej jak 10 lat. I lekko z 30kkm. Mimo, że golenie są tam dosc cieńkie sztywność jest dużo lepsza niż w rst blaze i lepsza niż w tanich SR. W twoim budżecie spokojnie da się dostać takiego darta a nawet coś wyżej. Jeśli zamierzasz więcej jeżdzić naprawdę warto.
A co do wydłużania rury to są przecież "kity" na rozpórkę do przedłużania?
To prawie napewno da się załatwić tanim kosztem.
Pozdro:)
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

toft, kurczę... dobrze, że mi odradzasz RST - pół internetów mówi, że jakość kiepska.

Do przedłużek rozporowych to jakoś nie mam zaufania - nowe zęby są zbyt drogie ;)
Co przyspawane to przyspawane.

Chyba poszukam amorka z lepszymi opiniami na 250-260mm, utnę w połowie i pokombinuję z przedłużką - wytoczony wałek + spawanie.
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group