ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Energy-bike opinie
Autor Wiadomość
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Witam,

Planuje zakup nowego roweru oraz zestaw do konwersji 48V 1000W + BATERIA 16AH.
Co myślicie o gotowcu ze strony energy bike:
http://energy-bike.pl/pro...a-15ah-samsung/.
Jeżeli nie jest to dobra opcja (można samemu lepiej dobrać bazę) to jaki rower MTB proponujecie w cenie do 2000 zł do tego zestawu 1000W?

Pozdrawiam
MI
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

To jest nielegalna opcja zgodnie z Polskim prawem.Każdy kto to kupi i będzie jeździł popełni świadomie przestępstwo. Dlatego jak chcesz reklamować taki "rower" to zdaj sobie sprawę, co ty i ta twoja firma robicie.
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

kiedys jeden pan w sklepie przeprogramowywał sterownik jak mi sie dał testowo przejechac swoim rowerem 15000W sie zastanamiam czy jak bys w deklaracji celnej wpisal ze sterownik tego roweru jest zaprogramowany tak ze nie przekracza 28km/h ...( ale mogą odpowiedziec ze jesli uzytkownik moze sam sobie przeprogramywac to nie przepuszczą na cle ) ale to bez sensu bo ty chcesz mocny rower 1000W czyli chcesz osiagać wieksze prędkości ...
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

wibi, przesadzasz. Złamaniem prawa jest dopiero wyjechanie tym na drogę publiczną. Inna sprawa, że więcej niż 40km/h na HT to nie jest wygodna ani bezpieczna opcja.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Trochę śmiesznie się to czyta. 95% użytkowników tego forum jeździ nielegalnymi maszynami :)
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Pierwsze dwie odpowiedzi normalnie mnie zatkały :)
Zapewne nikt z forumowiczów nie zakupił gotowca z energy bike tylko zestawy do konwersji ale chyba nie szkodziło zapytać. Zastanawiam się czy jak kupię nowy rower i zestaw do konwersji to czy nie stracę gwarancji na rower. Także musze się upewnić że zestaw do konwersji będzie pasował w 100% (miejsce na baterie i sterownik...)
 
 
kostek 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Marcili, mam dokładnie ten sam zestaw o którym piszesz
Link: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=8291
Osobiście jestem zadowolony. Myślę, że warto. Co do roweru MTB, miałem ten sam problem. Generalnie szukając po necie doszedłem do wniosku, że wystarczy zwykły rower z kolami 26 cali (oczywiście inne też podejdą) i tarczowymi hamulcami. Bo jednak taki zestaw 1000W to już nie na v-brake. Akurat ja mam Gianta Ravel, ale kross level, BTWIN, unibke też podejdą.
Generalnie to co uda Ci się znaleźć w dobrych PLN a nie jest tanim chińczykiem ;)
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

nie stracisz jesli konstrukcja roweru nie zostanie trwale zmodyfikowana a zestawy z azwyczaj sa tak wymyslone że praktycznie nic sie trwale nie zmienia wymieniasz koło na silnik zapleciony w obrecz w miejsce bidony baterie przykrecasz np w obudowie bidonowej, sterownik w torbie w trójkat ramy reszta manetki,wyswietlacz zakłada ise na kierownice jak lusterko czy dzwonek. inna rzecz czy rama wytrzyma to co silnik z nia zrobi dlatego rame/rower solidna szukaj
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

kol.madejp i inni zapomnieli o jednym,mianowicie żadna szanująca się firma nie będzie reklamować i dawać gwarancję na sprzedawany produkt gdy jest on niezgodny z obowiązującym prawem. Popatrzcie na znane marki zachodnie (również polskie) czy któraś reklamuje swój produkt, że jest niezgodny z normą europejską? żadna.Dlatego już sama reklama takiego roweru to w moim odczuciu przestępstwo. Co innego gdy nabywca "zmodernizuje" swój "pojazd" i takim się porusza, bo to wówczas on odpowiada za to co się może stać a co innego gdy to fabryka-sprzedawca już prawa nie przestrzega i wówczas to sprzedawca-fabryka ponosi odpowiedzialność.Gdy sprowadzasz części z np.Chin i budujesz "potwora" to TY ponosisz odpowiedzialność bo powinieneś budować tak aby być w zgodzie z prawem,jeśli nie to TY odpowiadasz a nie dostarczyciel części. Dlatego tu na forum tyle jest dyskusji "jak zalegalizować rower"
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Witam.
Nie szukając daleko Polska firma ecobike sprzedaje rowery o mocy 500-750w serii speed czy też 350W. Zabezpieczają się pisząc że rower jest zablokowany na moc 250W i prędkość 25 km/H ale można blokadę na moc i prędkość usunąć w łatwy sposób. Nie rozumie dlaczego nie miałbym możliwości reklamacji takiego roweru. Zestaw do konwersji też posiada możliwość założenia i usuniecia blokady więc nie ma problemu.
Tak czy siak dziękuję za ostrzeżenie ale bądź co bądź rozmowa nie ma temat
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Gdyby zestawy o macach 1, 2, czy 15kW były nielegalne pewnie Tas by pierdział w pasiaki od dawna a puki co śmiga sobie swobodnie a organy ścigania się nie interesują ani ni8m ani żadnym innym zelektryfikowanym z prostej przyczyny bo sprzedaż czy posiadanie takiego roweru jest legalne , nielegalne jest tylko poruszanie sie nimi po drogach publicznych i tu jest pies pogrzebany :P
 
 
fiksiu 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Często na swoim zwykłym rowerze jadę ponad 25km/h
Średnią prędkość mam 22-24 przy krótszych odcinkach.
A wystarczy lekko z górki żeby jechać 35-40km/h.

Nie wiem czy niektórzy mają jakieś klapki na oczach i ślepo będą głosić że rower elektryczny jest nielegalny bo jedzie 32Km/h.
Usłyszeli gdzieś przeczytali a teraz każdego kto na forum napisze że zamontował zestaw 500W będą podpiep..ać w najbliższym sobie komisariacie policji.

Masakra jakaś.

Ani sprzedawanie
Ani składanie
Ani używanie takich rowerów/części nie jest nielegalne.

Jedynie jak kolega wyżej napisał według przepisów nie powinno się używać go na drogach publicznych.
_________________
HARO full.. 1300W 48V 17.5Ah
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

rower elektryczny nie musi jechac max 25km/h i ani jote szybciej, jedynie powinien po przekroczeniu tej predkosci zaprzestać wspomagać rowerzyste silnikiem , btw znajomy zapłacił pare lat temu mandat za przekroczenie predkosci w terenie zabudowanym..rowerem szosowym( tzw kolarak) miał 82km/h dał sie wysuszyć jak jeleń :P i jakos nikt nie powie że rower jest nielegalny bo osiąga prędkości rzędu 80-90km/h prawda ?! w rowerach elektrycznych masz obostrzenia silnik ma miec nie wiecej niz 250W mocy znamionowej i max napięcie baterii to 48V (znamionowe) oraz to o czym wspomniałem silnik ma jedynie wspomagać do 25km/h jak to wygląda w rzeczywistości Policja nie przyczepi sie do ciebie bo nie ma za bardzo jak udowodnić jaka moc rozwija twój silnik bo takie rzeczy to jedynie sie przyczepia baterii jeśli będzie o ponad normatywnym napięciu W zasadzie są spore szanse że nie zwrócą na ciebie uwagi o ile nie będziesz"cfaniakować" na ścieżce rowerowej 40km/h ofc raczej cie nie wysusza ale wtedy znajda sposób żeby ci dopiec a to brak odblasku czy dzwonka coś zawsze wymyśla ,najgorszym syfem w jaki możesz wdepnąć jadąc na e-bike to udział w jakimś wypadku wtedy masz ciepło bo ubezpieczony nie jesteś a winny będziesz z automatu bo pojazd bez homologacji był a to juz wystarczy żeby wine na ciebie zwalić nawet jeśli nie ty zawiniłeś
 
 
fiksiu 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Z tą winą to może być różnie.
W sumie to według domniemania niewinności,powinni ci udowodnić że przeróbka przyczyniła się do winy.
Ale to tylko tak ja bym to rozumiał.

Dodam tylko jeszcze że do wszystkiego potrzebny jest ROZSĄDEK.
A widać że brakuję go bardzo bardzo wielu .... naokoło.
Bo krytykowanie,zabranianie bo ktoś tam wprowadził jakiś przepis jest beznadziejnie głupie.
Tak i zasuwanie na rowerze czy e-bike 40-50Km/h pomiędzy pieszymi czy innymi rowerami też jest głupie.
Ale jadąc sobie nawet 50Km/h w odpowiednich warunkach np pusta ulica czy nawet ścieżka rowerowa gdzie mamy dobrą widoczność i nie stwarzamy zagrożenia bo wokoło nie ma nikogo,sorry ale nie widzę w tym nic złego.
Jeżdżę na motocyklu od 20 lat.Jak to na motocyklu,nie zawsze idealnie przepisowo.
Nigdy nie miałem wypadku bo mimo że poruszam się dużo szybciej niż auta to również poświęcam dużo więcej uwagi na otoczenie i sytuacje wokół mnie.

A prędkość trzeba dostosować do aktualnych warunków na drodze,chodniku,ścieżce czy parku.
Tak samo na rowerze jak i samochodem czy motocyklem.

ROZSĄDEK

Życzę wszystkim więcej rozsądku.....a mniej ograniczeń.
 
 
bartek870308 
początkujący


Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018   

Wystarczy zamontować blokadę przekręcania osi, którą ja otrzymałem w cenie do zestawu Energy bike. Dwa elementy ułatwiają dopasowanie do ramy. Jesli chodzi o przekręcanie osi nalezy sie upewnić ze trzpień piasty jest dobrze osadzony w widełkach i tyle nie mam problemu. Dla przypomnienia jazda nielegalna jest takimi prędkościami i silnikami w mieście do 250WATT tak jak bym kupił sobie ferrari i jeździł w strefie zabudowanej 150km/h, który rowniez można stuningować i jechać 300km/h. Wiec off road można odblokować prędkość maksymalna a w mieście zmniejszyć limit i po sprawie. Za pomocą wyświetlacza sterujemy mocą.

Zycze wszystkim rozsądku panowie policjanci sami jeżdżą na takich maszynach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group