ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Całkowite wyciszenie bębenka kasety Nc 7x9
Autor Wiadomość
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   Całkowite wyciszenie bębenka kasety Nc 7x9

No właśnie, da się to jakoś zrobić? Mam NC 7x9 i denerwuje mnie to cykanie jak nie pedałuję. Będę wdzięczny za porady. Pozdro.
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

W standardowych kasetach zastosowanie jak najbardziej gęstego smaru powoduje wyciszenie jego pracy, całkowicie tego nie zlikwidujesz ale można z tym powalczyć.
 
 
eventus 
początkujący
automatyk


Wiek: 38
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2017   

Z gęstym smarem to bym uważał. Ma on dużą lepkość i może się zdarzyć że tzw. "pieski" się zlepią i nie będą się zazębiać dostatecznie szybko przy przekręceniu korbą do przodu. Kilka takich akcji i wolnobieg może odmówić posłuszeństwa, będzie przeskakiwał. Druga sprawa jest taka, że naprężenie łańcucha zmaleje przy niekręceniu. Od siebie mogę polecić olej do łańcucha do wnętrza wolnobiegu. W prawdzie robiłem taki myk z piastą na kasetę ze zintegrowanym bębenkiem ale różnica w głośności była mocno odczuwalna. Finish Line Wet Lube (zielony) świetna oliwka i ładnie pachnie ;-) Jest stosunkowo lepka jak na oliwę do łańcucha ale z drugiej strony mocno redukuje tarcie. Możesz też kombinować ze sprężynką która ściska pieski (pierścień). Jej delikatne rozgięcie/osłabienie nacisku spowoduje że skok piesków będzie mniej gwałtowny, ale tutaj jest znów ryzyko o którym wspominałem na początku - przeskakiwanie.
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2017   

Zrozumiałym jest że wszystko w granicach zdrowego rozsądku, kaseta zawsze będzie " trykotała " bo dochodzi tam do kontaktu metal-metal a to zawsze wydaje dźwięk, trzeba trochę doświadczalnie pokombinować z ilością i gęstością-lepkością smarowideł i wybrać taki by było jak najlepiej.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2017   

Zwróciłem uwagę na to klikanie jak jechałem z kumplem, który miał zwykły rower i u niego była kompletna cisza. Myślałem, że może to jakiś mod mechaniczny ale jak oglądam zdjęcia bębenków w środku to chyba nie ma tam jak wymienić ząbków na jakieś ciche a jedynie smarowanie wchodzi w grę. Bardziej taka ciekawostka aby mieć przy czym posiedzieć w zimie. :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2017   

Kolesie od bmx-ów specjalnie to czyszczą do sucha z jakiegokolwiek smaru żeby cykało najgłośniej jak to możliwe ;-)
Co kto lubi.
Ale kwestia odpowiedniej ilości smaru jak koledzy pisali i będzie cicho a nawet bezgłośnie.
 
 
eventus 
początkujący
automatyk


Wiek: 38
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2017   

Jeśli chodzi o ciekawostki to Shimano wypuściło swego czasu piastę tylną MTB z nietypowym rozwiązaniem - silent clutch. Taki misz masz sprzęgła rolkowego z Torpedo i klasycznej piasty na kasetę.



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group