ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bicie powiązane z rezonansem?
Autor Wiadomość
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   Bicie powiązane z rezonansem?

Mam Gt500 i od początku rezonanse. Co więcej, rezonans pojawił sie również przy hamowaniu z regenem. Przy hamowaniu z większej prędkości słychać taki sam rezonans jak przy przyspieszaniu. Zdjąłem torqe army, zadnych śladów zużycia. Wrzucam filmik gdzie słychać bicie.Moze ktoś doradzi? Dzięki! https://youtu.be/qO9sB3hMXf0
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Jedno ustawiene kombinacji przewodow od czujnikow halla powoduje nerwowa.prace silnika. Moze to ich kolejnosc. Chyba ze uzywasz silnika bez halotronow.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Mam czujniki ale nie sądzę aby to było to.
 
 
smekes 
młodzik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

chodzi ci o rezonans czy o ten dźwięk jakby jakieś wewnętrzne kable obcierały o pokrywke silnika?
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Takie jakby huczenie. Występuje tylko na najwyższych obrotach. A rezonans swoją drogą ale tylko jak rower jest obciążony.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Mam podobnie, delikatne bicie - opisałem w swoim temacie i nie wiem czy cokolwiek da się z tym zrobić. Tak to u mnie wygląda na chwile obecną
https://www.youtube.com/watch?v=AjXlqbeBsrg
W moim przypadku jest dołek na obręczy, niewielki bo niewielki i ja podczas jazdy tego nie odczuwam, ale silnik już tak
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Jaki to sterownik?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Słyszalne dźwięki sugerują halle ale..sterownik ma "samonaukę" spróbuj ją przeprowadzić.Sterownik z rodzaju "wyższa klasa" ale też mogą jakieś "usterki" np.w sofcie wystąpić.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Mam już sterownik x2 i to bicie nie ustępuje... Zdjąłem nawet oponę i też bije. Ja mam wrażenie, że te silniki są z papieru....
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

W okolocach 3miasta masz caly peleton chlopakow z porzadnymi rowerami. Ugadaj sie, niech Ci ktos sprawdzi co to jest.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Pytanie kto 🙂 moja ostatnia nadzieja to scentrowane koło. Po zdjęciu opony widzę minimalne przekoszenie ale nie umiem uznać czy to wina tego bicia. Poza tym rower przejechał ledwo 1100km od nowości :sad:
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Dałem koło do centrowania. Czy to możliwe, że minimalnie krzywa obręcz daje dość głośne bicie? Czy może luźne szprychy? Zaczynam wątpić, że to wina silnika ale okaże się jak odbiorę koło. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Dodam, że bicie na filmie jest nie słyszalne bo chyba mikrofon w telefonie nie ogarnia tak niskich częstotliwości.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Może ci to podpowie, ale u mnie ostatecznie ukruszył się magnes przez takie delikatne skrzywienie, tzn bicie góra-dół obręczy. Miałem tak od nowości, mógł mi np kurier uderzyć. Ja zrobiłem 2800km, silnik rozebrany, pół magnesu wyrzucone, rozebranie silnika jest dziecinnie proste, poskładałem do kupy, sprawdziłem czy działa - tak - wrzuciłem do auta i zawiozłem dziś obręcz do znajomego serwisu, tam mają spróbować usunąć bicie "góra-dół". Jak się uda będę wniebowzięty, jak nie, to jeszcze nie wiem, zostawię tak, lub kupię nową obręcz, ostatecznie silnik, ale ten jeszcze kręci :wink:
EDIT:
Sam nie wiem co ci doradzić. Wymień obręcz? najlepiej jeździj jak jest, zacznie szurać rozbierz. W moim konkretnym przypadku odstawiłem auto na 2 miesiące i wszędzie kręciłem rowerem, więc ten 1000 co dawałem za silnik się w pewnym sensie już zwrócił
Ostatnio zmieniony przez misiek998 Pon 09 Paź, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

U mnie magnesy są całe. Wszystko ok. To bicie zaobserwowałem montujac silnil w imadlo i podlaczajac zasilanie na krótko. Na centrownicy kolega z serwisu na szybko mówił, że jest troszkę wygięte. Mam nadzieję, że to to.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Sęk w tym, że chcę wyeliminować koło jako możliwość bicia. Jeśli koło będzie idealnie wycentrowane i nadal będzie to delikatne walenie to oznacza, że te silniki mają jakąś wadę bo z tego co widzę to nie jestem pierwszy :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group