ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bluetooth bms
Autor Wiadomość
Ledo 
młodzik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 99
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

krótka recenzja i instrukcja
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

jak dobrze zrozumiałem
z modułem BT ciągnie do 3mA podczas użytkowania, 0,5mA w spoczynku
z modułem pod PC do 6mA,
więc w obu przypadkach przy nie użytkowaniu baterii istnieje ryzyko rozładowania calego pakietu do zera
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Niestety to jest ryzyko takich BMSów, są przypadki kiedy użytkownik pozostawił rozładowany po jeździ akumulator przez ponad miesiąc BMS wyładował cele poniżej 2V.
W pewnych specyficznych warunkach te kilka mA obciążenia jest istotne.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Może rozwiązanie to wyłącznik modułu Bluetooth zasilany przez oddzielny kanał stacyjki?
 
 
Ledo 
młodzik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 99
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Czy jest jakiś patent jak sprawdzić czy sam, goły, BMS ciągnie jakikolwiek prąd ?

Bo sprawdzić ile ciągnie moduł BT to wystarczy wpiąć amperomierz pod zasilanie (moduł wisi na 4 kabelkach), więc to nie problem,

ale sam BMS? pomiar na głównym minusie?
pomiar na każdym plusie od balansera jednocześnie ?
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Miałem wolny przycisk na kierownicy i zrobiłem na nim rozłączanie zasilania do Bluetooth.
1. Żeby nie rozładowywał baterii.
2. Żeby nikt się nie bawił. :grin:
 
 
Ledo 
młodzik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 99
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Ale masz pewność że po odłączeniu BT, pakiet nie ulega rozładowaniu przez BMS?
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Na razie wszystkie chińskie bms bluetooth co miałem do czynienia sprawują więcej problemów niż pożytku. Do końca nie wiadomo jak działają. A już powiedziałem dość jak musiałem wracać na falconie, gdy bms z wyświetlaczem zapętlił się i nie chciał się uruchomić.
Jedyny bms od adaptto nie sprawiał problemu, ale znowu on nie chroni aku jak bajk jest wyłączony.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Ledo napisał/a:
Ale masz pewność że po odłączeniu BT, pakiet nie ulega rozładowaniu przez BMS?

Tego na razie nie powiem czy sam BMS nie rozładuje akumlatora po jakimś czasie. Musiałbym zostawić rower na miesiąc, a w moim przypadku to jest niewykonalne. :grin:
ap0f1s napisał/a:
Na razie wszystkie chińskie bms bluetooth co miałem do czynienia sprawują więcej problemów niż pożytku. Do końca nie wiadomo jak działają. A już powiedziałem dość jak musiałem wracać na falconie, gdy bms z wyświetlaczem zapętlił się i nie chciał się uruchomić.

Mam BMSa 20s bez wyświetlacza, takiego jak ten: LINK
Póki co nie mam z nim większych problemów (po odkryciu, że da się go wyłączyć i włączyć telefonem :smile: ). Więcej będę wiedział myślę po miesiącu. Na razie zdążyłem zrobić może 200km.
 
 
piotrrs11 
brygadzista



Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: Sulejów/Wrocław
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

To może od innej strony - sprawdzony BMS + monitoring napięć po BT
Istnieje taki wielokanałowy woltomierz z aplikacją?
_________________
some random strrrr
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Ja bym nie skreślał tego bmsa. Ma multum opcji konfiguracji. Przykładowo można dowolnie ustawić kiedy odetnie ładowarkę. Wyprowadziłem złącze bmsa na zewnątrz i mam możliwość fizycznego wypiecia bluetootha oraz możliwość podpięcia do pc bez potrzeby prucia baterii. Nie sądzę aby żarł jakieś duże ilości pradu podczas zimowania z wypietym modułem bluetooth ale to na razie tylko przypuszczenia.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Wojtas82 napisał/a:
..Wyprowadziłem złącze bmsa na zewnątrz i mam możliwość fizycznego wypiecia bluetootha oraz możliwość podpięcia do pc bez potrzeby prucia baterii...


Oczywiście, to ma sens, natomiast podpinanie na stałe modułu bluetooth uważam za zupełnie bezsensowne.
W teście na youtubie gość podaje, ze pobór prądu przez BMS wynosi ok. 0,5 mA po odłączeniu PC, ale nie wiem czy odłącza układ UART (czarne pudełko), który też coś pobiera. Chińczycy podają, że w standbayu prąd wynosi 0,1 mA.
Zakupiłem ten BMS i po przetestowaniu uważam, że jest zupełnie w porządku i nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie wiadomo jak działa. Właśnie w odróżnieniu od innych BMSów można wszystko dokładnie zobaczyć.
Możemy ustawić dwa rodzaje balansu:
1. Balans podczas ładowania, który włącza się gdy ogniwo osiągnie ustalone napięcie progowe, a wyłącza po wyłączeniu ładowarki, gdy prąd ładowania spada do 0.
2. Balans w stanie spoczynku przy odłączonym obciążeniu i ładowarce, który zbija nam napięcie na ogniwach do ustalonego progu. Wymaga to czasu i jest dobre dla tych co ładują na noc, albo mają dwie baterie.
Oprócz zabezpieczeń napięć minimalnych i maksymalnych ogniw i całej baterii można też ustawić dowolne ograniczenie prądu ładowania i obciążenia.
Jedyna wada, jaką zauważyłem dotyczy oprogramowania. Po podłączeniu do PC, uruchomieniu programu, wyborze portu COM i obejrzeniu Pack Info przechodzimy do zakładki Setting, która jest cała wypełniona parametrami, ale z BMSa innego typu. Jako człowiek, który nie czyta instrukcji uznałem,ze to jest odczyt z pamięci, zapisałem tą konfigurację i przystąpiłem do zmian. W efekcie wszystko mi się totalnie rozkalibrowało, a mój BMS zmienił stan z 10S na 15S. Dzięki temu musiałem go dokładnie przetestować :) . Tak więc uwaga: Setting najpierw trzeba wczytać przyciskiem Read Eeprom. W dobrze napisanym oprogramowaniu zakładka Setting powinna być pusta przy pierwszym otwarciu.
Oczywiście Chińczcy przysłali mi układ z dodatkowymi FETami od spodu i dodatkowym radiatorem – 2 razy grubszy (12 szt. FETów), a miał być 36V 30A, ale z tym poradziłem sobie przy pomocy boczków i śrubokręta.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Ja u siebie port wyprowadziłem na zewnątrz baterii. Złącze bluetooth również. Dzięki temu mogę odpinac bluetooth kiedy chcę oraz podlaczac pod pc bez potrzeby prucia baterii.



IMG_20180115_210234.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 385 raz(y) 4,94 MB

 
 
ForzaNapoli 
początkujący


Dołączył: 14 Paź 2017
Posty: 48
Skąd: Napoli
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Ja myslalem ze bluetooth musi byc na stale podpiety. A czy przy kazdorazowym podpieciu bluetooth pod akku. Telefon sam go wykryje czy za kazdym razem trzeba cos konfigurowac w telefonie??
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Wykrywa za każdym razem a jak masz kilka aku to wybierasz który potrzebujesz. Odpinasz bt od bms aby ktoś niepożądany się nie bawił i zbędnego poboru energii nie było.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Nie musi być wpiety na stałe. Bluetooth jak i Pc służy do programowania funkcji oraz odczytu danych. Bms jest niezależny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group