ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Batteryguru baterie do rowerów elektrycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBS02 / BBSHD - nastawy
Autor Wiadomość
darek.s 
początkujący
darek.s

Wysłany: Pią 04 Paź, 2019   

Po pewnym czasie mam już całkowita jasność. Interfejs który nabyłem łączy się z programem/komputerem ale niestety z napędem już nie. Podobnie inny nabyty z oryginalną wtyczką na układzie Cha340 ( ale nie jest to oryginalny interfejs ). Miałem okazje sprawdzić obydwa na rowerze sąsiada z dorabianym napędem i komunikują się z Bafangiem. Sprzedawca interfejsu już wcześniej twierdził, że napędy w fabrycznych rowerach mają jakąś blokadę. I najwyraźniej to prawda. Dzisiaj byłem u użytkownika forum z napędem E-novation. Też miał problemy z jednym interfejsem ale inny zagadał. Niestety z moim już nie. Z ciekawości podłaczylismy jego wyświetlacz do mojego roweru. Działa ale nie pokazuje mocy. Czyli blokada dotyczy tylko programu bo licznik się komunikuje. I zapewne jest to do zhackowania trzeba by tylko zlogować pełne dane komunikacji licznik - napęd. I kto wie czy jak znajdę więcej czasu to się za to nie wezmę.
Inna sprawa dzisiaj zmieniłem opcje "SUP" w trybie serwisowym z 0 na 5 ( dostępne -15/+15) I rower zaczął płynniej jeździć. Więc skoro na moim sterowniku licznik nie pokazuje mocy to go sobie odpuszczę ( bo nie uśmiecha mi się wymiana sprawnego sterownika) Tym bardziej, że jak widać oryginalny sterowni w trybie serwisowym idzie lepiej dostroić.

Odpowiedz do tematu