ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrobotanie/skrzypienie w silniku 9C RH2809 (kaseta 7x9)
Autor Wiadomość
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   Chrobotanie/skrzypienie w silniku 9C RH2809 (kaseta 7x9)

Cześć wszystkim,

od tygodnia próbuję dojść co może być przyczyną wydobywania się dziwnych dźwięków z silnika Nine Contitnent kasetowy w moim rowerze. :cry:
Chrobotanie pojawia się mniej więcej co obrót koła i tylko jak siedzę na rowerze, zwłaszcza słychać to jak rower porusza się powoli.
Szprychy wszystkie podociągałem, wolnobieg może trochę głośno pracuje, ale to chyba nie ma z nim nic wspólnego, bo dźwięki dochodzą również jak wolnobieg nie pracuje.
Bez obciążenia silnik pracuje równo. Może tylko trochę ostatnio spadła mu prędkość maksymalna. Normalnie wyciągałem maks. 49km/h, a teraz jest to tylko 42 na pełnym akumulatorze.

Dzisiaj przykleiłem komórkę do tylnego widelca i nagrałem ten dźwięk.
https://www.youtube.com/watch?v=ScKFnnyH37Y

Wyrażnie słychać to skrzypienie, jakby coś chrupało/pocierało metal o metal. Zaczyna się od 0:07 i potem od 1:07 i dalej 1:37

Wydaje mi się, że to może być łozysko, albo może magnes się odkleił i lata po silniku?.
Sam już nie wiem co to może być, na pewno znajdzie się ktoś, kto zna się na tym lepiej ode mnie. :razz:

Pozdrawiam,
Marcin
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Spadła prędkość maksymalna? Jednocześnie coś obciera? Brzmi jak problem z hallami, a raczej z przewodami od halli, które mogły sie poluzować i trą wewnątrz o coś?
Sprawdź, czy sterownik działa czujnikowo czy bezczujnikowo. Tzn czy przy starcie cofa kołem o 1-2cm i dopiero rusza do przodu czy zawsze od razu rusza do przodu.
Film jest prywatny...
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Oopps :oops: , już poprawiłem dostęp do nagrania.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Dźwięk, jakbyś po dnie jeziora jeździł :D
Ogólnie to trzeba otworzyć i obadać, ale stawiam na kabelki (skoro spadła prędkość) niż na łożysko.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Odpaliłem teraz na stojaku i widzę, że czasami cofnie koło, ale minimalnie, tak o 1 cm. Nie jest tak, że za każdym razem się to dzieje... może raz na 5 prób.

Sprawdzę jeszcze czy na wtyczce przy sterowniku nie ma problemu z połączeniem hali...
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

jakby kolo bylo obciazone ciezarem to bym przy tym dzwieku stawial na poluzowana szpryche, jesli kolo jest w powietrzu- bardziej w kierunku uszkodzenia biezni lozyska.co do halli, niedawno przerwal sie jeden z przewodow i zanim to zrobil rower nagle mi hamowal silnikiem z nikad.okazalo sie ze jeden z przewodow w zlaczu sie zmeczyl i wisial na kilku z kilkunastu nitek miedzi.ale takiego dzwieku nie mialem.obstawiam na coc stricte mechanicznego jak np lozysko
 
 
dejvo 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Sprawdziłem połączenie halli i okazało się, że jeden z przewodów od czujników halla jest ułamany przy wtyczce. Wystarczyło uciąć kabel od silnika i przelutować wszystko na nowe wtyczki!
Prędkość maksymalna zaraz wzrosła do dawnych wartości kultura pracy silnika się poprawiła (nie jest tak głośno jak ostatnio), jednak skrzypienie nie ustało.

Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł, żeby owinąć wszystkie szprychy w miejscu skrzyżowania taśmą izolacyjną ...i pomogło! :mrgreen:
Pewnie jedna ze szprych została przeze mnie za mocno dociągnięta podczas centrowania.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Sie, 2016   

Raczej za luźno ;)
 
 
PawLas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Cytat:
Chrobotanie pojawia się mniej więcej co obrót koła i tylko jak siedzę na rowerze, zwłaszcza słychać to jak rower porusza się powoli.

U mnie po serwisowym dociągnięciu nyple zaczęły rozrywać otwory w rawce. Zaczęły się chroboty.
Nowa obręcz do zaplotu. Tym razem kapslowana.
Pozdrawiam.
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017   

PawLas napisał/a:
Cytat:
Chrobotanie pojawia się mniej więcej co obrót koła i tylko jak siedzę na rowerze, zwłaszcza słychać to jak rower porusza się powoli.

U mnie po serwisowym dociągnięciu nyple zaczęły rozrywać otwory w rawce. Zaczęły się chroboty.
Nowa obręcz do zaplotu. Tym razem kapslowana.
Pozdrawiam.

Ja mam obręcz kapslowaną i też po przejechanych kilku tysiącach otwory zaczęły pękać.Kupując obręcz nie wiedziałem wtedy że są teraz dostępne specjalne obręcze pod rower elektryczny które mają pogrubioną ściankę z nyplami i takową teraz kupiłem.Czeka na zaplot.Planując zakup obręczy kieruj się tym parametrem a pojeździsz dłużej.Nie pamiętam jej symbolu a mam ją schowaną w piwnicy ale jak napiszesz na maila to ci odpiszę i podam symbol. jerzy.dziadur@wp.pl
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Paź, 2017   

nie wiem czy to juz było ale moga to byc łożyska jesli ktos je wymieniał młotkiem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group