ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Czw 12 Paź, 2017
Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)
Autor Wiadomość
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Zgadzam się w pełni z Kolegami. Produkt Marka jest rewelacyjny i rewolucyjny!

Jestem pod wrażeniem dopieszczenia detali i wytrzymałości materiału.

Koszyki są spasowane ciasno, wg mnie to dobrze - nie ma możliwości, aby same się rozszczepiły. Trzymają, jak szalone. Początkowo trzeba potrenować dociskanie koszyków, jednak po kilku połączeniach idzie to bardzo szybko.

Rozłączanie jest dość trudne i również wymaga sposobu, traktując delikatnie da się je rozłączyć bez uszkodzenia. Warto wcześniej zastanowić się, jak będą połączone koszyki.

Polecam i trzymam kciuki za duży wolumen sprzedaży! :)
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

A ja na swoje zamówienie ciągle czekam . To zanim dojdzie (jeśli dojdzie) może ktoś kto dysponuje ogniwami VTC4 zobaczy jak to pasuje?
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Dzięki panowie za testy i opinie. Wiele to dla mnie znaczy. Niby kawałek plastiku ale zależy mi aby produkt był jak najlepszy. Poczekam jeszcze na wszystkie opinie od zainteresowanych i wprowadzę niezbędne korekty (jeżeli takie będą), coraz bardziej skłaniam się na delikatne wyluzowanie zaczepów bocznych tak z 15-20% aby nie siłować się z tym przy demontażu a i połączenie zostało mocne, zobaczymy.

Pykacz, na VTC6 (w koszulce oryginalnej lub zastępczej) pasują na lekki wcisk, średnica ogniw 18,3 +/-0,05. Zmierz ile VTC4 mają i będziesz wiedział jak to pasuje.
Ostatnio zmieniony przez markkar Czw 19 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Jeśli pozwolisz to będę lobbować choćby 10-20% pocienić odstępy ogniw.
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

leszcz napisał/a:
Jeśli pozwolisz to będę lobbować choćby 10-20% pocienić odstępy ogniw.

Zauważ iż między ogniwami jest 1,5mm odstępu, zmniejszając o 20% zmniejszysz o 0,3. W rzędzie gdzie przykładowo masz 25 ogniw zyskasz 6mm. Nie za dużo a ścianę w najcieńszym miejscu z 0,75 zaniżasz do 0,6. Chyba nie warto ale zobaczymy.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

A ile ma wewnętrzna szerokość skrzynki w falconie (nie moge teraz zmierzyć) 138 czy 141mm ? Jak 138 to dla falcona nic nie da zmniejszenie odstępów między ogniwami :wink:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Czy sprawdzałeś/sprawdzaliście jak one się zachowują w temp ok 100 stopni. ?
To tak na wszelki wypadek aby w gorący letni dzień, środkowe ogniwa.. dobrze by nie puszczały, robiły się miękkie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

A sprawdzę wieczorem, wrzucę do piekarnika i zacznę od 100 stopni. Temperatura przetwórstwa tegoż absu to 240 stopni a moje wszelkie doświadczenia i przesłanki z tworzywami mówią że da rady :)
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Czy sie luzne od temp nie zrabia choc watpie ;)
Leszcz: zastanawiam sie ile przybyloby ogniw np w Twojej baterii gdyby pocienil koszyki. Bo moze nie warto kombinowac ?
Inna sprawa ze duzo osob baterie zaciska termokurczem i laminatem wiec to dodatkowe milimetry.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

markkar napisał/a:
Zauważ iż między ogniwami jest 1,5mm odstępu, zmniejszając o 20% zmniejszysz o 0,3. W rzędzie gdzie przykładowo masz 25 ogniw zyskasz 6mm. Nie za dużo a ścianę w najcieńszym miejscu z 0,75 zaniżasz do 0,6. Chyba nie warto ale zobaczymy.


Przekonałeś mnie. Rzeczywiście to bez sensu. Czyli są idealne :)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

leszcz napisał/a:
Jeśli pozwolisz to będę lobbować choćby 10-20% pocienić odstępy ogniw.


Warto by ten odstęp pozostał, ze względu na lepsze chłodzenie :lol:
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

W wolnej chwili i w ramach testu wydrukowałem sobie 6-ciopak do 18650 z PLA plus takie twin-mocowanie do linek hamulcowych itp .Generalnie nie do rozerwania.Ten test z temperatura może być ciekawy ale myśle ze 100 stopni w słońcu w naszym klimacie trudne do osiągniecia będzie :) . Produkt kolegi jest uniwersalny i tańszy niż taki wydruk 3D .Pozdrawiam i trzymam kciuki za projekt kolegi Markkar

druk3D.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 284 raz(y) 52,66 KB

 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Dotarły i do mnie . :grin: Jakość koszyków REWELACJA !!! Normalnie pierwsza klasa :grin: Jeszcze raz BRAWO TY. :grin:
Bardzo ścisło pasują SANYO GA , wręcz idealnie. Luźniej i to sporo wchodzą Sony VTC4 (moim zdaniem zbyt luźno) ale zauważyłem że
jak się poukłada ich więcej obok siebie to zaczynają jakby ciaśniej wchodzić i robi się wystarczająco ciasno ( w niektórych koszykach z chin są dużo luźniej). Moim zdaniem jest to dobry kompromis dopasowania i nie trzeba by stosować różnych rozmiarówek . Odstęp między ogniwami czyli gr. ścianek koszyków jest bdb moim zdaniem nie trzeba zmieniać bo można tylko pogorszyć.
Jedna jedyna rzecz którą bym zmienił ,to spasowanie koszyków względem siebie . Moim zdaniem sporo za ciasno się składają (zbyt mozolne jest wciskanie jedno w drugie). Z drugiej strony jeśli przyjąć że składa się to tylko raz to można by to przeboleć.
Generalnie jeśli będą trochę luźniej się składały to będzie idealnie dopracowany produkt i można puszczać w świat bo nie ma sie czego wstydzić a wręcz przeciwnie bo te koszyki nie mają moim zdaniem już w tej chwili konkurencji. :grin:
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

Dzięki Pykacz za przetestowanie i opinię. Twój i poprzedników głosy przeważają aby zrobić krok w stronę poluzowania połączeń.

W piekarniku też już koszyki posiedziały więc moje odczucia i spostrzeżenia:
1. ~80 stopni - 5 min
- nic się nie zmienia, połączenia trzymają mocno i pewnie, ciężko się demontują, brak deformacji.
2. ~100 stopni - 5 min
- połączenia się wyluzowały i można je łatwiej demontować, wewnętrzne wiązania trzymają mocno i pewnie, trzeba przyłożyć sporą siłę aby rozerwać, połączenia skrajne już łatwiej się rozrywają, deformacji brak.
3. ~120 stopni - 5 min
- nie dość że parzą to nastąpiło duże wyluzowanie, żadne wiązanie samo nie puściło, pod niewielką siłą łatwo się rozrywają i wysuwają w obie strony. Na skrajnie wystających nastąpiła deformacja.

w trakcie 120 st
po wyjęciu
 
 
Goliath 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 81
Skąd: Izabelin-Dziekanówek
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017   

markkar napisał/a:
w trakcie 120 st
po wyjęciu

Widzę... że miodownik pieczesz :mrgreen: Kiedy można wpaść na degustacje ?? :wink: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group