ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Czw 12 Paź, 2017
Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)
Autor Wiadomość
szczepan-k 
młodzik


Wiek: 46
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 63
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017   

Witam, doszły koszyki wielkie dzięki, jakość wykonania REWELACJA, dzięki takim koszykom do niektórych obudów na bagażnik można wcisnąć pakiet 13s6p wystarczy pod szlifować z góry i z dołu zaczepy na następny koszyk.
Polecam super sprawa te koszyki.
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Większością głosów, zebranych tu fachowców, postanowiłem iż jedyną korekcją jaką wprowadzę to spasowanie koszyków względem siebie. Założenie jest takie, aby składając koszyki na 3,4 ściankach montowały/demontowały się przy użyciu niewielkiej siły (suwliwie) a jednocześnie po złożeniu w całość nie rozpadały się. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Nowa wersja zaplanowana jest na za 2 tygodnie.
W międzyczasie bieżąca wersja jest dostępna.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Szkoda,że nie uwzględniłeś mojej uwagi dot. szerokości "przepustów" między ząbkami dla taśmy niklowej o szerokości 8mm.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

szczepan-k napisał/a:
... jakość wykonania REWELACJA, dzięki takim koszykom do niektórych obudów na bagażnik można wcisnąć pakiet 13s6p .

Do których obudów wejdzie 78 ogniw w tych koszykach ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

wibi napisał/a:
Szkoda,że nie uwzględniłeś mojej uwagi dot. szerokości "przepustów" między ząbkami dla taśmy niklowej o szerokości 8mm.


W sumie racja. Gdyby nie to koszyki były by idealne w 100%
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

wibi napisał/a:
Szkoda,że nie uwzględniłeś mojej uwagi dot. szerokości "przepustów" między ząbkami dla taśmy niklowej o szerokości 8mm.

Już pisałem że nie ma takiej możliwości. Łapki stopujące ogniwo by praktycznie zniknęły.
 
 
szczepan-k 
młodzik


Wiek: 46
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 63
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Wejdzie 78 ogniw do takiej obudowy phylion xh370-10j, sprawdzone.

 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

markkar napisał/a:
wibi napisał/a:
Szkoda,że nie uwzględniłeś mojej uwagi dot. szerokości "przepustów" między ząbkami dla taśmy niklowej o szerokości 8mm.

Już pisałem że nie ma takiej możliwości. Łapki stopujące ogniwo by praktycznie zniknęły.


A nie można jednej łapki usunąć a resztę rozsunąć?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Nie kombinujcie bo taśma 7mm jest w pełni wystarczająca, ten 1mm wam dużo więcej prądu nie da.
8mm*0.15 = 1.2mm2
7mm*0.15 = 1.05mm2
7mm*0.2 = 1.4mm2

A koszyki są i tak dobrze zaprojektowane i nie ograniczają sposobu zgrzewania więc nie narzekajcie na polską innowację lepszą od chinczyków :smile:
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Tomas, A możesz przedstawić to na rysunku koszyka x3, który udostępniłem?
Uwzględnij tylko proszę iż każda ze ścianek i stopery muszą do siebie pasować.
Dzięki atomek1000, wyraziłeś moje myśli.
Uwierzcie mi że to przemyślałem i nic lepszego nie mogę zaproponować.
 
 
TomBe 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 42
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 24 Paź, 2017   

Dzisiaj otrzymałem testową partię koszyczków.
Jakość wykonania jest naprawdę SUPER!
Przy tym produkcie, chińskie, kwadratowe koszyki, wyglądają jak plastikowy odpad.
Potwierdzam również, że ogniwa Sanyo GA pasują idealnie na lekki wcisk.
Skoro połączenia między koszyczkami będą luźniejsze, to dla mnie produkt jest bez zarzutu.
POLECAM!
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

W koncu i ja dostałem swoja paczke. Poczta Polska, co przykro mowic (bo Nasza), ale no nie jest demonem predkosci (niby kierunek dobry, zwrot dobry, ino wartosc powolna). Paczki wysłane 12. i 18. dotarły 20. jednoczesnie :)

Co do koszyków. Potwierdzam do znudzenia ze wykonanie jest super. Tworzywo elastyczne - próbowałem zniszczyc rozczepiajac dwa potrójne i nie zepsułem mimo wyłamywania kilka razy.
Odległosci miedzy ogniwami wydaja sie możliwe do zmniejszenia jesli chodzi o koszyk potrójny, ale to tylko wrazenie.
Zmniejszenie odległosci w portójnych pociąga zmniejszenie wszystkich scianek, także w pojedynczych a do ugrania jest tak niewiele ze szkoda zachodu.
Fakt ze w kilku przypadkach na 100 "a gdyby było 1mm mniej" to by weszło +1s, ale trzeba uznac ze takie sa mozliwosci techniczne i koniec.
W ostatecznosci jesli komus sie taka sytuacja przytrafi to moze zrobic baterie niemal całą z koszyczków a po obwodzie ogniwa zrobic przylegajace bez koszyków zeby ugrac te 0,5mm o ktorym mowa.
VTC6 wchodzą ani za ciasno ani za lekko - w sam raz.
Koszyki są dla profesjonalistów, tj. osoba robiąca baterie pierwszy raz i błądząca w rozwiazaniach moze faktycznie bac sie uszkodzenia koszyka przy rozłączaniu. To tylko obawa, bo raczej nic sie nie stanie ale posiadajac odliczona ilosc moze wystąpic dyskomfort psychiczny :)
Przy aktualnym "spasowaniu" robiac to pierwszy raz lepiej dobrze rozplanowac budowe a dopiero potem składac całosc,zeby sie nie obawiac ze cos sie ukruszy.
Przestrzenie pomiedzy ogniwami są na tyle fajne, ze moznaby pokusic sie o wentylacje wymuszoną w przypadku konstrukcji bardziej wysrubowanych.

Edit:
Jedno bym zmienił. Otwór w potrójnych nie miesci szpilki 3mm :) Mozna rozwiercac, mozna zmienic od razu w produkcie.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

Ja tak sobie radze ale ostrzegam jeden złamałem w koncu :grin:
Mimo tego złamania złączyłem go z drugim potrójnym i tyle jest tam miejsc łączenia ze i tak sie nadaje do budowy aku i ciezko znaleźc pekniecie

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

:grin: dzięki za pierwszy film montażu i demontażu. Nie ma co się z koszykami pieścić, młotkiem raz i jest na miejscu, a jak coś nie tak to wyrwać na bok. Jest to słuszne podejście. Mimo to wersja kolejna, luźniejsza już powstaje.
Poruszyłeś jeszcze jedną kwestię ,odnośnie otworu fi2,5 w potrójnym. W zamyśle przewidziane jest to pod wkręt 2,5 aby móc skręcić dwa koszyczki ze sobą poprzez poprzeczkę/rurkę. Drugim zamysłem jest aby wkrętami 3 można do koszyczków domocować osłonę typu laminat itp lub przykręcić bezpośrednio do obudowy. Do tego słusznie zostało wspomniane iż przez otwór np czujnik temp. można przełożyć. Pod własną potrzebę z fi2,5 na 3 rozwiercić to nie problem, w drugą stronę będzie słabo. Ja bym to zostawił ale zdaje się na większość.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

W sumie racja. Jak mowi jedno goralskie przyslowie:" latwiej kijek pocienkowac, niz go pozniej pogrubasic"
Drugie mowi " jo kwardszego wyciongam, niżli ty wkladasz" ale to dotyczylo innej sprawy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group