ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Czw 12 Paź, 2017
Koszyki do łączenie po trójkącie (plaster miodu)
Autor Wiadomość
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Cieszy mnie to niezmiernie i dziękuję za wszystkie opinie, uwagi i wskazówki.
Aby nie było za kolorowo to jest trochę ogniw np Samsung INR18650-29E gdzie w zastępczych chińskich koszulkach wchodzą zbyt ciasno i bywa iż koszyk pęka. Otwór delikatnie mogę powiększyć do średnicy fi18,35 ale to znowu cieńsza ścianka tyle że przy braku wcisku nie pęknie i do montażu demontażu łatwiej. Zwiększyć średnicę czy dać spokój?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Jeśli (jest to możliwe) proponuje zrobić dwa lub trzy typoszeregi wielkości gniazd koszyków gdzie każdy z nich dostosowany był by do pewnej grupy kilku modeli ogniw o najbardziej zbliżonych wymiarach.
Proponuję by użytkownicy/ posiadacze rożnych ogniw zmierzyli dokładnie ich średnicę i wpisali tutaj.
Np.
Sanyo GA - xx,xx mm
LG MG1 - xx,xx mm
Sony VTC6 - xx,xx mm
itd.

Zbierze się grupy ogniw o najbardziej zbliżonych wymiarach i pod nie zrobi się wymiar wew. koszyka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Druga sprawa / propozycja do rozważenia ale to pewnie wyjdzie w praniu jak ludzie zaczną robić pakiety na tych koszykach.
Zrobić zestawy (odpowiednie ilości sztuk koszyków x1, x2-wykończeniowe, x3) dla dostępnych castomów.
np:
Zestaw 1.
20s14p - falcon
Zestaw 2.
20s16p - falcon
Zestaw 3.
22s18p - falcon
Zestaw 4
20s30p - vector
itd..................
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Może zamiast różnicowania średnic i kilku wersji koszyków pod różne ogniwa spróbuję kompensację wprowadzić. Elemencik który będzie się poddawał/pracował w przypadku różnych średnic.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Też dobre. Pytanie czy nie osłabi to konstrukcji
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

albo 2 wersje
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Mam już pewien plan który nie osłabi konstrukcji. Czy zadziała to trzeba przetestować.
I daleko jestem od wprowadzenia różnych wersji (typu średnice), zbyt kosztowne i problematyczne.
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Nie kombinujcie za dużo. Bardzo dobre są te koszyki. Moim zdaniem na poziomie światowym.
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Z punktu widzenia biznesu kilka wariantow otworow jest wykluczony.
Moja propozycja to moze i o 5setek wiekszy otwor ale za to nie okragly a w minimalnym stopniu trojkatny tak aby ognowo rozpychalo scianki.
Ale naichetniej to bym powiedzial zeby nic nie ruszac.
EDIT: A czemu koszyczki nie moga miec 1,5cm wysokosci ?;)
 
 
Goliath 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 81
Skąd: Izabelin-Dziekanówek
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

pastek5 napisał/a:
Nie kombinujcie za dużo. Bardzo dobre są te koszyki. Moim zdaniem na poziomie światowym.

Racja. :grin: Do tej pory wszyscy /no prawie wszyscy :wink: / lecieli na klasycznych koszykach... i nikt nie narzekał.
Jak ogniwa były "za luźne", to leciała taśma klejąca na ściankę... jak były trochę "za ścisłe", to leciał młotek w ruch przy składaniu wszystkiego w kupę :mrgreen:

Nie mówię żeby projekt się nie rozwijał... ale robienie koszyków w 2-4 wersjach wielkości otworu jest z lekka przegięciem :twisted:
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Mam już pierwsze koszyki x2 - końcowe. Jeszcze małe poprawki i wersja finalna będzie dostępna z końcem tygodnia. Przymierzyłem do swojej ramy falcon po szerokości i wchodzi 8 rzędów. Nie mam możliwości sprawdzenia ile dokładnie wejdzie na jeden poziom bo musiałbym wywalić bebechy ale myślę iż zainteresowani podzielą się informacją :wink: Przy ogniwach ciasno wchodzących wymiar rośnie. Dodatkowa informacja taka iż został zwiększony otwór pod ogniwo na fi18,35. Kompensacji nie udało mi się wprowadzić, nie mam rozwiązania przy tak ograniczonym miejscu.


 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Miodzio :) Pytanie tylko ile kupić sztuk x1, x2, x3 dla każdego z poziomów w falconie dla poszczególnych konfiguracji
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Szkic dna ramy w sumie mam to pobawię się z ułożeniem zanim produkcja ruszy.
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

W teorii wychodzi mi iż powinno w jednym poziomie dać się upchnąć ekstremalnie 190 ogniw (96 szt. x3 + 42 szt. x2 końcowy + 8 szt. x1), tak by mogło to wyglądać:


180 ogniw (90 szt. x3 + 42 szt. x2 końcowy + 6 szt. x1):


Dla mnie jednak najbardziej podoba się opcja 160 ogniw w prostokącie, jeden poziom ma 10S16P, jest wtedy optymalny rozkład, 8 ogniw x2 po szerokości. I zostaje dużo miejsca przy główce ramy. (78 szt. x3 + 40 szt. x2 końcowy + 6 szt. x1)
 
 
markkar 
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Jeszcze mam jedno pytanie do Was, jak widzicie zasadność wdrożenia pomocnych uchwytów mocujących przewody od BMSa? Jeden uchwycik mieści 6 przewodów 22awg (do tej pory tylko z takimi się spotykałem), w szczelinę między ogniwami wchodzą 3 uchwyty. Przewody idą po powierzchni ogniwa a uchwyty nie wystają mocniej niż koszyki. Na razie to prototyp z druku ale jeżeli miałoby to pomóc, przyspieszyć montaż pakietu to i formę się zrobi.
Budując pakiet zawsze kleiłem przewody ale jak dla mnie jest to czasochłonne i nieporęczne.
Tak by to wyglądało:

 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

pomysł dobry, ale przewody nie mogą być tak położone, aby uderzenie je dowarło do ogniwa, musi być pod przewodem izolacja z np kaptonu. To tak w ramach wskazówki :P

To już nie koszyki ale cały system
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group