ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mid drive będzie bezawaryjny dla osobnika 120+kg?
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   Czy mid drive będzie bezawaryjny dla osobnika 120+kg?

Witajcie,
Takie pytanie, czy duży chop jak ja, 191cm i ponad 120kg ma szansę użytkować mida w mieście i w delikatnym utwardzonym lesie, pod górki itp bezawaryjnie? Czy będę mielił przekładnie, zrywał łańcuchy itp? Jazda na manetce, czasem pedałowanie.
Ew od razu jakie midy są najtrwalsze? Bo oczywiste jest, że każdy pożyje, kwestia jak długo ;)
Czy może po prostu od razu napęd w tył? W midach podoba mi się opcja zmiany biegów w zależności od terenu, na gładkim można szybciej bez niuta, pod górkę wolniej z większym momentem itp.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

To zależy w jaką moc celujesz :wink: Goście ze stalowymi łydami mają sporo więcej niuta w nogach niż w takim silniczku i im się nic nie zrywa więc raczej bez problemu :razz:
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

W midach nie ma za wiele wyboru, albo serie przerobić czyli 250W przewoltować i dociążyć albo kupić coś zewnętrznego, ale tam ponoć z wytrzymałością zebatek bez szału jak idziemy w 700W+
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Swoimi gabarytami się nie martw, mid i tak generuję większe obciążenia niż nawet konkretny kolaż. Inna sprawa midy są obsługowe - łańcuchy się wyciągają, zębatki ścierają etc. Ale fun jest ( wqurw czasem też ale to bardziej jak składasz mida od podstaw :) )
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Najwięcej się naczytałem o zębatkach w samym napędzie, pewnie odbiorcze z silnika i dalej, że się potrafią "ogolić" i to mnie martwi.
A generalnie uważacie że równie bezawaryjny jest napęd mid i tył? Są midy powyżej 1000W?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Bafang ma bardzo mocnego moda 1000W wersja BBSHD. Są ludzie co jeszcze więcej z tego ciągną na zewnętrznym sterowniku, tylko po przesilenie żywotność części może drastyczne spaść.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Bbshd bardzo dobre opinie, przy okazji natknąłem się na bardzo dobrze oceniane napędy Cyclone z taiwanu, np Cyclone 3000W, zna to ktoś?
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Yin napisał/a:
Inna sprawa midy są obsługowe - łańcuchy się wyciągają, zębatki ścierają etc. Ale fun jest ( wqurw czasem też ale to bardziej jak składasz mida od podstaw :) )


Z obsługą to prawda, spadający łańcuch potrafi wkurzać. Ale jakbyś porównał ten fun do np. 9C? Ja mogę napisać tyle, że przy moim kicie Cyclone ze względu na obroty wspomaganie jest mocno problematyczne. Dochodzi kwestia głośności przekładni planetarnej.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Kajman napisał/a:
bardzo dobrze oceniane napędy Cyclone z taiwanu, np Cyclone 3000W, zna to ktoś?


Stosunek wagi do mocy nie do pobicia. Jakość podzespołów tzn. łap chwytających, korb, zębatek z dolnej półki. W kicie 3000W plastikowe tryby przekładni mocno wyciszyły ale odbije się to na żywotności.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

sannis napisał/a:

Z obsługą to prawda, spadający łańcuch potrafi wkurzać. Ale jakbyś porównał ten fun do np. 9C? Ja mogę napisać tyle, że przy moim kicie Cyclone ze względu na obroty wspomaganie jest mocno problematyczne. Dochodzi kwestia głośności przekładni planetarnej.

U mnie też przekładnie było słychać. Jak porównać fun hmm ciężko - jeden i drugi są warte posiadania, 9c wygrywa bezobsługową budową, mid podjeżdżaniem pod co chcesz z względnie małym zużyciem wh/km.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Jakby kogoś był stać to warto zerknąć na Tangent Ascent. Nie widziałem nigdy lepszego middle drive kitu :o (przynajmniej sobie można pomarzyć :razz:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Takie cudo jeszcze jest
https://www.lift-mtb.com/shop-1/price-english/
Cena niemała a silnik wygląda żywcem jak MY1018
Widać doskonale jak mida zrobić tanim kosztem ;-)
U mnie taki silniczek na bezpośrednim przełożeniu gonił sprzęcik prawie do 60km/h
Ze zmiennymi przełożeniami to faktycznie byłyby niezłe możliwości.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Cyclone 3000 ponoć na tłustych metalowych zębach, chwalą ten napęd, nie jest też drogi, ktoś tutaj ma? Myślicie że ktoś w pl mi to sensownie założy? Jestem w stanie, ale wolałbym nie wchodzić aż tak głęboko w budowę roweru jak musiałem wchodzić w inne pojazdy ;)
 
 
bart594 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Kajman napisał/a:
Cyclone 3000 ponoć na tłustych metalowych zębach, chwalą ten napęd, nie jest też drogi, ktoś tutaj ma? Myślicie że ktoś w pl mi to sensownie założy? Jestem w stanie, ale wolałbym nie wchodzić aż tak głęboko w budowę roweru jak musiałem wchodzić w inne pojazdy ;)


Nowa wersja ma przekładnie planetarną na nylonowych zębach jak bbs
Niestety ale będziesz musiał zrobić dodatkowy uchwyt bezpośrednio do ramy zamiast tych obejm które tam dają bo inaczej się to pod Tobą wszystko pognie. Mocowanie jest baaardzo średnie. U mnie daje rade (ważę 65kg + rower 30 kilo) ale i tak dąłem dodatkowy uchwyt żeby to trochę usztywnić
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

bart594, posiadasz Cyclone 3kW? :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group