ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
porządki na warsztacie kejsy, silnik, wkrętarki, piły
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   porządki na warsztacie kejsy, silnik, wkrętarki, piły

Witajcie. Robiłem dzisiaj porządki na warsztacie w związku z oficjalnym przedstawicielstwem firmy MXUS dojdzie spora dostawa i zaczyna brakować miejsca...

Sterownik nowy 72V 1000W 45A dokładnie z tej aukcji:
http://www.ebay.com/itm/7...TgAAOSwM0FXIIWy

Sprzedam za 155zł, leży nieużywany działa z halami i bez hali, ma samonaukę. Idealny do silnika z uszkodzonymi czujnikami halla jak i ze sprawnymi :D

Mam 2 obudowy pod akumualtory li-ion wykonane ze sklejki. Sprzedaje po ksoztach materiału i wkrętów 29zł/szt, bo mi zalegają, można od spodu przykręcić płąskownik i zamoncować na ścisk do bagażnika rowerowego, kiedyś robiłem w nich akumulatory wchodziło 90 ogniw + BMS.













Mam 2 fajne wkrętarki SDS firmy einchell 14,4V li-ion, nowe ogniwa sony VTC5, które zostały mi od ebajków, wkrętarka kompletna, z walizką i ładowarką, zregenerowany akumulator, nie działa udar, czkolwiek do wiercenia w bloczkach, pustakach, keramzycie na pewno się sprawdzi. Cena to 80zł/szt mam 2 szt:









Bagażniki do akumulatorów li-ion:
1. UNION regulowany na tył wraz z zaślepkami, brak kluczyka, aczkolwiek można wywalić zamek i wstawić nowy. Puszka bardzo pojemna, gdyż robiłem aku 12S5P, mieści się też bezproblemowo 10S6P z BMSem i podejrzewam, że 13S5P też wejdzie, na ogniwach np sanyo GA mamy 17Ah na 48V. Cena 90zł








2. obudowa na mniejszą ilosć ogniw jest z wkładem i oryginalnymi koszykami, zapchana ogniwami. Ogniwa trupy, ale kejsy wraz z obudową da się wykorzystać cena 70zł.





Silnik przedni 100mm pod tarczę bezoporowy bez hali. Silnik sprawny, do wymiany jest łożysko, bo szumi, nie zapiera sie nie tryka, po prostu generuje szum. Można na tym jeździć, ale nie zaszkodziłoby sobie je wymienić, ja mam zbyt wiele roboty, żeby w nim grzebać. cena 130zł, za 25zł jak ktoś sobie ogarnie łożysko jest fajny silnik z mocowaniem tarczy hamulcowej!









Mam też piłę wysięgnikową do ścinania gałęzi li-ion oczywiście ze zregenerowanym akumulatorem sony VTC5 2,6Ah 18V, ładowarka, prowadnica oregon, trzeba dokupić nowy łańcuch, bo nie ma w zestawie. Cena 95zł, myślałem, że uda mi się zarobić na zrobionym aku i sprzedam za 150zł, ale cóż oddam po kosztach :( same ogniwa są warte 40zł z taśmą niklową. Polecam, bo jest to idealne narzędzie do ogarnięcia bocznych odrostów bez konieczności włażenia na drabinę. (na olx również wystawiam te piły, ale z akumulatorami w nieznanym stanie). mam 3 sztuki, na forum wystawiam pewny ekzemplarz ;)






Kejsy w kartonach, setki sztuk min gazelle 13PCS, na 15 ogniw, na 8 ogniw,
ODDAM ZA DARMO!
Wysyłka jednego kartonu kosztuje 15zł zgodnie z cennikiem poczty polskiej.
Najchętniej odbiór osobisty, w czwartek mam dostawę, więc muszą zniknać!







Wolnobiegi posiadam nadające się do jazdy, zdemontowane z losowych silników BIONX 19zł nakręcany 8rz. firmy sunrace:
https://a.allegroimg.com/original/062ab7/417bc4a74967a84a4938d2e3011a

Zdjęcie poglądowe! moje są używane, ale odczyszczone i spokojnie posłużą. Ostatnie 2 tryby są chyba z CRV.

Ceny ew. do uzgodnienia, rozważę ciekawe propozycje na PW, bo chętnie pozbyłbym się trochę tych gratów...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

Jeśli wolnę to biorę piłę i 1 wolnobieg. :smile: Jaki koszt wysyłki?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

wezmę piłę na wysięgniku
PW

edit

no to spóźniłem sie
jak kolega sie rozmyśli to jestem w kolejce
 
 
szczepan-k 
młodzik


Wiek: 46
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 63
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

Witam, wezmę Kejsy do eksperymentów.
 
 
Artu 
początkujący


Wiek: 58
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   Re: porządki na warsztacie kejsy, silnik, wkrętarki, piły

glebor napisał/a:
Silnik przedni 100mm pod tarczę bezoporowy bez hali.

Można prosić o więcej info o silniku - wstępnie rezerwuję.
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

Houk
"glebor" widziałeś, miałeś w ręku silnik przekładniowy o średnicy mniejszej niż 100 mm, np. 80 mm ? Moc może być nawet 100 W byle to było małe.
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

Najwyższy jest bafang na 100 tranzxy mają ok 104mm na 80 nie widziałem
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

radasss napisał/a:
Houk
"glebor" widziałeś, miałeś w ręku silnik przekładniowy o średnicy mniejszej niż 100 mm, np. 80 mm ? Moc może być nawet 100 W byle to było małe.


Nie łatwiej wymienić widelec? Silniki na przód mają typowy rozstaw 100mm. Czasem więcej ale nigdy mniej.
Podejrzewam, że chodzi o montaż silnika w jakimś skladaku albo w jakimś rowerze o wąskim widelcu. Takie widelce nie nadają się do montażu silnika nie tylko z powodu rozstawu ale przede wszystkim podatności na rozgięcie. Są za słabej konstrukcji i silnik może się wyrwać.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

bagażniki, kejsy, piła już poszła, reszta dostępna.

Polecam koszyki SMD, są świetnej jakości, nie płyną przy prądach ~ 11A. Zrobiłem na nich tester do VTC5 i ładowarkę 60A do 32 ogniw li-ion. Blaszki są sprężyste, nie podginają się łatwo (tak ja w stalowych koszykach).

Mam wersje podwójne, są bardzo fajne, można śrubką przykręcić np do sklejki robiąc tester li-ion cena 9zł/szt. ok 20szt.

Mam wersje na jedno ogniwo w cenie 7zł/szt. 30szt



IMG_20171015_232932.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 170 raz(y) 2,9 MB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Piotrek 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 23
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Sterownik nowy 72V 1000W 45A Witam, wezmę PW
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Witam.
Ile silnik ma mocy ? I czy bez halli oznacza ze kiedys mial czy po prostu to jest silnik dc ?
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Śro 18 Paź, 2017   

Ten silnik nigdy nie miał halli, ale nie jest to dc, tylko normalny silnik bldc. :wink:
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   

dokładnie, jest to silnik bezszczotkowy BLDC bez czujników halla. Oznacza to, że trzeba nadać mu prędkość początkową 5km/h, żeby złapał kierunek obrotów, potem już jeździ płynnie czy to na samej manetce, czy przy czujniku pedałowania PAS.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
kugen 
początkujący


Wiek: 79
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 23
Skąd: Wlkp
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017   

Silnik przedni 100mm pod tarczę bezoporowy bez hali. Silnik sprawny, do wymiany jest łożysko, bo szumi, nie zapiera sie nie tryka, po prostu generuje szum. Można na tym jeździć, ale nie zaszkodziłoby sobie je wymienić, ja mam zbyt wiele roboty, żeby w nim grzebać. cena 130zł,


Witam! Wezmę ten silnik jeśli jeszcze dostępny. Jak dostęny to PW proszę.
Ostatnio zmieniony przez kugen Sob 21 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017   

Niestety silnik zarezerwował przedwczoraj forumowicz "NaczelnyFilozof"
Panowie piszcie w temacie, ze rezerwujecie, oprócz wiadomości na PW, bo potem sie robi bałagan ;)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group