ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chiński sterownik - co to za funkcje?
Autor Wiadomość
Tsport 
stażysta


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017   Chiński sterownik - co to za funkcje?

Dostałem od małych ludzików kontroler i nic więcej :)
https://www.aliexpress.co...2311.0.0.M0GWI6


Zastanawiam się czy wtyczka z 3 przewodami o kolorach biały, szary i czarny.
to może być funkcja 3 speed.
Na udostępnionym schemacie u Chińczyków jej nie ma ale wydaje mi się, że zamiast "Motor reverse", której raczej nie mam posiadam wtyczkę "3 speed". Gorące pytanie do Was czy to może być to, jeżeli nie to co?

EDIT: w sterowniku biały i szary przylutowane są do pola k1 i k2 a czarny do gnd


Pytanie dodatkowe:
- Anti theft alart signal i Anti theft alart power do czego to służy i do czego to można wykorzystać?

- Speed meter - do czego to można podłączyć i jak to wykorzystać?

- Czy można się gdzieś podpiąć do sterownika aby zasilić lampkę przód i tył
 
 
Tsport 
stażysta


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Odpowiem dla potomnych, że to jest funkcja 3 speed. K1 do masy to 1 prędkość, masa nie zwarta to 2 prędkość i K2 do masy to 3 prędkość.

Pozostałe pytania nadal aktualne.
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Tsport napisał/a:
- Speed meter - do czego to można podłączyć i jak to wykorzystać?


Zobacz (miernikiem), czy ten przewód jest połączony z którymś przewodem fazowym. Z tego co znalazłem, to sterowniki do skuterów podają sygnał napięcia fazowego do jakiś wskaźników prędkości, ale konkretnie nie znalazłem nic.

Z drugiej strony, to może być jak w moim sterowniku , że jest to jakiś sygnał cyfrowy, do bliżej nieokreślonego wyświetlacza, w bliżej nieokreślonym formacie komunikacji. Mi się nie udało jeszcze rozpracować.
Tak wynika z opisu na aukcji, którą podałeś. Może spróbuj napisać i zapytać tego sprzedawcę, czy ma wyświetlacz, który pasuje do Twojego sterownika?

Aczkolwiek obstawiam jako bardziej prawdopodobną opcję nr 1 - czyli "speed meter" połączony z którąś fazą.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   Re: Chiński sterownik - co to za funkcje?

Tsport napisał/a:
...
Pytanie dodatkowe:
- Anti theft alart signal i Anti theft alart power do czego to służy i do czego to można wykorzystać?

- Speed meter - do czego to można podłączyć i jak to wykorzystać?

- Czy można się gdzieś podpiąć do sterownika aby zasilić lampkę przód i tył

Pierwsze, to zasilanie alarmu i prawdopodobnie blokowanie sterownika po uruchomieniu alarmu. Nigdy nie podłączałem, więc tylko to moja sugestia.
Drugie, to wyjście na prędkościomierz. Widziałem nieraz, że podaje to zmieniające się napięcie na jakiś wskaźnik wychyłowy. W zależności od wychylenia manetki, ale może być też inaczej.
Ja zasilam lampki z akumulatora, albo bezpośrednio przez włącznik, jeśli lampki są dostosowane do wysokiego napięcia, lub włączam tam przetwornicę step down, dla lampek 12V, lub zbijam napięcie zenerami w kierunku zaporowym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group