ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NAWIGACJA na E-BIKE
Autor Wiadomość
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   NAWIGACJA na E-BIKE

Hey.

Szukam nawigacji do ebajka na trasy poza miastem.

Tak jest poradnik tasa ale czy nawigacje samochodowe nie gubią sygnału w gąszczu drzew ?

Używam obecnie smartfona i testuje różne aplikacje ale z żadnej nie jestem zadowolony. Więcej siedzę w ekranie telefonu niż jadę. Poza tym telefon co chwile gubi zasięg gps.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Obawiam się, że takie co nie gubią to typowo pieszo-turystyczne lub profesjonalne dla służb ratowniczych ?

Jak będę się do lasu wybierał wezmę testowo nawigację samochodową garmina i dam znać ;-)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

W gęstym lesie są problemy z typowymi GPS. Samochody raczej nie jeżdżą tunelami leśnymi i zawsze widać kawałek nieba nad drogą. W rowerze w lesie są problemy i zwykłymi urządzeniami tego nie przeskoczysz.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Jak żyć? Jesteśmy zatem skazani na drogie nawigacje typowo rowerowe ? Czy wszystkie nawigację samochodowe mają zbliżone parametry jeśli chodzi o czułość sygnały GPS czy są w tym tłumie jakieś rodzynki które się wyróżniają za "normalne" pieniądze ?

Ps podobno startuje właśnie europejski system nawigacji, gdzie wystrzelił niedawno serię nowych satelit. W przyszłym roku podobno system startuje i będzie miał dokładność 30cm
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Miałem kilka i ze wszystkimi miałem problemy w gęstym lesie.
Na duktach leśnych z odkrytym niebem było nieco lepiej, ale też nie zawsze.
Musisz trafić na satelity nad głową, a drzewa zasłaniają większość tych z boku.
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Używam od lat nawigację turystyczną Garmin eTrex 10 i daje radę w lesie
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Aleksander_2 napisał/a:
Garmin eTrex 10


Cena ciekawa ale to bardziej rejestrator śladu niż nawigacja z mapami leśnych szlaków. Chyba że można mu wgrać jakieś mapki?
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Tak wystarczy w nim podmienić mapy i hula https://www.youtube.com/watch?v=-2guYNaPVEE
wymagało to trochę pracy szczerze polecam
Ostatnio zmieniony przez Aleksander_2 Sob 21 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Ja znalazłem MapFactor Free http://navigatorfree.mapfactor.com/en/
Mapy free aktualizowane co 1-3 miesiące.
Dała radę dobrze poprowadzić drogami lokalnymi z Częstochowy na mini zlot na Trzech Stawach Katowice.
Ma 9 głównych kategorii dróg i można wyłączać żeby po autostradach nie goniła , ani po polach jak zrobiła A.Mapa.
Dobrze gada zakręty i nie trzeba się gapić , na Xperia Z na styk ładowarka daje radę utrzymać baterię.
Co do zasięgu-czułości GPS to trzeba by kupić porządny 3-systemowy zewnętrzny odbiornik na bluetootha z wbudowanym akku i dobrą anteną i wozić w kieszeni plecaka albo nawet na kasku.
Aktualnie w Europie są 3 systemy GPS chyba : navstar , glonass , galileo i compass też łapie czasami.
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Na razie mi wystarcza na androida locus map. Korzystam z różnych map, jedyny minus, to że szkoda komórki i muszę się zatrzymać i lukać gdzie jestem.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

Cytat:
Co do zasięgu-czułości GPS to trzeba by kupić porządny 3-systemowy zewnętrzny odbiornik na bluetootha z wbudowanym akku i dobrą anteną i wozić w kieszeni plecaka


Może to jest właśnie dobra droga

Aleksander_2, ciekawe
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017   

KrzysiekEV napisał/a:

Co do zasięgu-czułości GPS to trzeba by kupić porządny 3-systemowy zewnętrzny odbiornik na bluetootha z wbudowanym akku i dobrą anteną i wozić w kieszeni plecaka albo nawet na kasku.
Aktualnie w Europie są 3 systemy GPS chyba : navstar , glonass , galileo i compass też łapie czasami.


Mam stary zewnętrzny gps na BT firmy Nokia. Tylko jak zmusić telefon komórkowy by przestawił się na gps zewnętrzny?
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017   

Na forach Androida pisali żeby włączyć pozorowanie lokalizacji w opcjach programistycznych i potem wybrać zewnętrzny gps , tu coś opisane
https://wileczeknet.blogspot.com/2013/07/android-i-zewnetrzny-modu-gps.html

Ciekawe czy już są porządne odbiorniki GPS z Galileo , piszą że android 7 ma wsparcie i nowe SnapDragony w telefonach.

Są też gotowe na bluetooth szybkie odbiorniki GPS 10 Hz , drogie ale myślałem żeby samemu z szybkiego modułu GPS do Drona i adaptera Blue RS TTL , bateryjki , dobrej anteny samemu coś zmontować.
Ciekawe czy bezpośrednie spięcie wyjścia RS z GPS do modułu Bluetooth i dalej do komórki by zadziałało.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017   

Podejrzewam, że taki gps i bt to slave'y co znaczy, że potrzeba jakiegoś mastera. Swoją drogą można by użyć do tego modulik z wifi i połączyć go z modułem gps. Jeden klocek mniej.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Paź, 2017   

O własnie Krzysiek o Galileo mi chodziło. Za dwa lata ma osiągnąć pełną wydajność. Wersja darmowa dokładność do 1m, wersja płatna do 10cm :smile: Zasięg w pomieszczeniach, tunelach itd więc drzewa to nie problem.

https://www.spidersweb.pl...lepszy-gps.html

Narazie z tego co widzę to obsługuje to smartfon samsug S8 z androidem 7.0 za bagatela 3tys zł :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group