ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sterownik kt-48v 45a niema mocy
Autor Wiadomość
sebal7 
młodzik
sebal7


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 81
Skąd: Gdansk
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020   sterownik kt-48v 45a niema mocy

Witam zacznę od tego że dostałem sterownik kt48v 45a uszkodzony od kolegi który przeciążył rower na górce . Po przeciążeniu okazało się że została uszkodzona jedna faza (pomiary zrobiłem według poradnika TAS na youtube. Koledze kupiłem nowy sterownik i podmieniłem , rower jeździ tak jak wcześniej . Postanowiłem naprawić uszkodzony sterownik ,wymieniając tranzystory mocy na jednej fazie które się przepaliły . Do tego przepaliła się jedna ścieżka od elektrolitu którą też podlutowałem . Teraz już nie było zwarcia pomiędzy fazami a zasilaniem .
Sterownik podłączyłem do swojego roweru gdzie mam zestaw voilamart 1000w .i sterownik
48v/ 26a. fazy silnika podłaczyłem na początku żóty /żółty , zielony/niebieski , niebieski/zielony , takasamo halle ale rower ruszał i zaraz się blokował . Następnie podłączyłem według kolorów , rower ruszył ale nie ma siły przy podniesionym kole jedzie do 62km/h a kiedy próbuję ruszyć na ziemi to zaraz rozłącza mi napęd przy najmiejszym oporze .Proszę o pomoc co może być przyczyną takiej sytuacji . Wyświetlacz mam lcd-8s ,ustawienia według mojego koła 26cali i 46 magnesów . Może ktoś już miał taką usterkę i podzieli się spostrzeżeniami .
 
 
sebal7 
młodzik
sebal7


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 81
Skąd: Gdansk
Wysłany: Wto 10 Lis, 2020   

Dodam że pomierzyłem napiięcia na zasilaniu manetki 4,22v i zasilaniu czujników chala 4,22v też jest .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group