ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamowanie regeneracyjne sterownikiem DC
Autor Wiadomość
Gobe93 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   Hamowanie regeneracyjne sterownikiem DC

Witam wszystkich,
Już od dłuższego czasu szukam i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu - otóż, chciałbym w swojej deskorolce elektrycznej w której mam silnik 800W mieć możliwość hamowania silnikiem, niestety popularne sterowniki do DC nie posiadają takich opcji.

Mam zatem pytanie - Czy gdzieś od chińczyka jest możliwość kupienia takiego sterownika, bądź czy ktoś z was miałby pomysł jak coś takiego zrobić dokupując jakiś moduł czy coś ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   

Próbowałeś zewrzeć przewody silnika i zakręcić kołem? ;)
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   

zeeltom napisał/a:
Próbowałeś zewrzeć przewody silnika i zakręcić kołem? ;)

To nie będzie regeneracyjne wtedy.
Ale w jadącej deskorolce może być ... widowiskowe :)

Taką opcje mają mniej popularne = droższe , np. https://www.amazon.com/Sa...r/dp/B00B3Z347W (przewymiarowany) a i stosunkowo łatwo jest zrobić, jak się samemu tworzy sterownik.
Żeby z dodatkowym modułem ... to na tą chwilę taki pomysł (podbnie jak ze sterownikami BLDC): odłączanie silnika od sterownika, i podanie napięcia (przez mostek prostowniczy) na przetwornicę i do baterii.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Paź, 2017   

Kolega pytał się o możliwość hamowania silnikiem. Oczywiście zwarcie przewodów zablokuje koła, ale można to zrobić przez jakiś tranzystor sterowany ręczną manetką. Wtedy dęba nie stanie. To samo będzie przy przetwornicy. Jak będzie pobierała duży prąd, to przyblokuje silnik, więc też jest konieczna jakaś inna regulacja siły hamowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group