ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam silnika do roweru elektrycznego
Autor Wiadomość
miro 
początkujący


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   szukam silnika do roweru elektrycznego

Mam problem od roku.
Poszukuję zestawu naprawczego- zębatek z łożyskiem zintegrowanym do silnika roweru elektrycznego.
Rozsypało mi się to łożysko- niestety jest ono zintegrowane.
Raczej już się nie łudzę, że uda mi, się je znaleźć. Myślałem, że w Niemczech naprawią- zamienią (jest tam dużo sklepów i warsztatów elektrycznych) oni nawet nie chcieli patrzeć co to jest - powiedzieli, że nie robią tego i że jest to część " nierozkręcalna"- jak to w Polsce rozkręcono?- pytali się!
Może da się jakiś cały silnik inny dopasować, widziałem, że kombinujecie różne rozwiązania. Jestem z Białegostoku, a chciałbym przywieźć cały rower, aby mieć pewność, że wstawiony silnik będzie działać i pasować. Na forum czytałem , że ktoś w Łodzi oferuje takie silniki, szybsze lub całe koło. Proszę o kontakt lub coś doradzcie.
Przesyłam zdjęcia , poniżej dane niemieckie tego roweru (kupiłem go na allegro).

"E-Bike Elektro Fahrrad REHBERG Alu Trekking
Ein Elektro-Bike ALU TREKKING von REHBERG (Made in Germany) mit:
- Vorderrad E-Motor 36V, 250 Watt Leistung
- Batterie Li-Ion, 36V, 9Ah
- Display mit Walkassistent, Anzeige Ladezustand Batterie und Wahl von 3 Leistungsstufen

403219629_7_644x461_rower-elektryczny-rehberg-.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 286 raz(y) 37,21 KB

IMG_2442.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 255 raz(y) 371,42 KB

IMG_2433.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 276 raz(y) 438,52 KB

IMG_2430.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 267 raz(y) 422,5 KB

IMG_2441.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 304 raz(y) 644,57 KB

IMG_2406.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 243 raz(y) 565,43 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   Re: szukam silnika do roweru elektrycznego

miro napisał/a:
Mam problem od roku.
Poszukuję zestawu naprawczego- zębatek

Zmierz grubość tych zebatek z tworzywa. (img_2406) Czy są 10 mm czy 12 mm.
Takie można dokupić ale jesli silnik b.zniszczony to naprawa może być nieopłacalna.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Jednego nie rozumiem,co to znaczy "łożysko zintegrowane" i z czym jest ono "zintegrowane". Możesz wskazać na zdjęciach które to łożysko? czy to z kółkiem zębatym przekładni?bo innych na zdjęciu nie widzę a jeśli tak to wyciągnij pierścień zabezpieczający seegera (widać go na zdjęciu) ,ściągnij kółko z łożyskiem,wymyj całość z tego smaru,na prasie wyciśnij łożysko z zębatego pierścienia (może trzeba będzie przed tym wyciskaniem włożyć kółko z łożyskiem do zamrażalnika), odczytaj numer łożyska i też na prasie w podobny sposób (zamrażalnik) wprasuj. W ostateczności,gdyby plastyk kółka się rozleciał to można dorobić takie kółko mając wzór,kol.sirgregs (o ile dobrze pamiętam?) dorabiał całą przekładnie do silnika Bosch więc zapewne ma namiary na wykonawcę.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Silniki w kole są obecnie tak tanie (nowe!), że więcej zachodu jest z główkowaniem co i jak niż Z wymianą silnika. O silnik zapytaj glebora.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

miro napisał/a:
Rozsypało mi się to łożysko- niestety jest ono zintegrowane.


Jak dobrze myślę to masz je zatopione w kole zębatym. Mozesz próbować je wytoczyć i wyjąć a zamiennie poszukać w zależności ile masz miejsca w szerokości kola zębatego, takiego samego łożyska lub węższego i zabezpieczenia segerem albo na male ryzyko próbować to poskładać bez segera. Niby te koła nie mają osiowego obciążenia więc nie powinno przy ciaśniejszym pasowaniu się przesuwać. Byleby do ciaśniejszego pasowania kupić łożysko z wiekszym luzem.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

IMPULS napisał/a:
miro napisał/a:
Rozsypało mi się to łożysko- niestety jest ono zintegrowane.


Jak dobrze myślę to masz je zatopione w kole zębatym. Mozesz próbować je wytoczyć.

Takie elementy się dokupuje. Zmierz wymiary.
Jesli sama zębatka jest sprawna to najczęsciej jest w niej typowe łożysko typu
608Z 8 mm wewn, zewn 22, wysokosc 7 mm
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
techniawka 
początkujący


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 25
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Można dokupić zestaw naprawczy lub same tryby, niestety nie do każdego modelu silnika jest to osiągalne wtedy pozostaje wymiana na nowy.

Na końcu strony z silnikami są zestawy naprawcze silniki elektryczne i zestawy naprawcze
_________________
www.sklepebike.pl
 
 
miro 
początkujący


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Dzieki za odpowiedż, ale mam już kontakt z gleborem, który super mi pomógł ( właśnie czekamy ma silnik), ale zamieszcam zdjęcie łożyska zębatki. Same zębatki plastikowe są ok. "Łożysko zintegrowane" - tak je nazwał mechanik w mojej firmie- myślał, że coś można dorobić- wstawić innego , ale nie wyszło.

wibi napisał/a:
Jednego nie rozumiem,co to znaczy "łożysko zintegrowane" i z czym jest ono "zintegrowane". Możesz wskazać na zdjęciach które to łożysko? czy to z kółkiem zębatym przekładni?bo innych na zdjęciu nie widzę a jeśli tak to wyciągnij pierścień zabezpieczający seegera (widać go na zdjęciu) ,ściągnij kółko z łożyskiem,wymyj całość z tego smaru,na prasie wyciśnij łożysko z zębatego pierścienia (może trzeba będzie przed tym wyciskaniem włożyć kółko z łożyskiem do zamrażalnika), odczytaj numer łożyska i też na prasie w podobny sposób (zamrażalnik) wprasuj. W ostateczności,gdyby plastyk kółka się rozleciał to można dorobić takie kółko mając wzór,kol.sirgregs (o ile dobrze pamiętam?) dorabiał całą przekładnie do silnika Bosch więc zapewne ma namiary na wykonawcę.


IMG_20171114_131417.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 238 raz(y) 756,08 KB

IMG_20171114_131417.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 228 raz(y) 756,08 KB

 
 
miro 
początkujący


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Rozłożyłem i chyba nie jest zintegrowane, ale oznaczeń żadnych nie ma

wibi napisał/a:
Jednego nie rozumiem,co to znaczy "łożysko zintegrowane" i z czym jest ono "zintegrowane". Możesz wskazać na zdjęciach które to łożysko? czy to z kółkiem zębatym przekładni?bo innych na zdjęciu nie widzę a jeśli tak to wyciągnij pierścień zabezpieczający seegera (widać go na zdjęciu) ,ściągnij kółko z łożyskiem,wymyj całość z tego smaru,na prasie wyciśnij łożysko z zębatego pierścienia (może trzeba będzie przed tym wyciskaniem włożyć kółko z łożyskiem do zamrażalnika), odczytaj numer łożyska i też na prasie w podobny sposób (zamrażalnik) wprasuj. W ostateczności,gdyby plastyk kółka się rozleciał to można dorobić takie kółko mając wzór,kol.sirgregs (o ile dobrze pamiętam?) dorabiał całą przekładnie do silnika Bosch więc zapewne ma namiary na wykonawcę.


IMG_2453.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 247 raz(y) 311,73 KB

IMG_2450.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 220 raz(y) 486,35 KB

IMG_2447.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 246 raz(y) 536,57 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

No faktycznie, lepiej kupić nawet używany, bardziej typowy silnik niż próbować coś dorabiać.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Na świecie (może z wyjątkiem produkcji "specjalnej" czyli wojskowej lub kosmicznej) nikt nie produkuje łożysk nie będących skatalogowanymi a tym bardziej w przypadku silnika rowerowego.Dlatego istotne są wymiary tego łożyska czyli średnica zewnętrzna,średnica wewnętrzna i grubość łożyska, również typ jest ważny ale tu to widać, że łożysko kulkowe ,proste,jednorzędowe z koszykiem plastykowym (który pękł),zamknięte.Myślę, że znając wymiary które podałem wcześniej znajdziesz w necie jaki to typ łożyska,zamówisz, bo to parę złotych i wymienisz a będzie OK.Na 100% jest to łożysko typowe a oznaczenia łożysk zazwyczaj znajdują się na zewnętrznym pierścieniu,bocznej krawędzi, widoczne gdy oczyścisz ze smaru w np.benzynie.W tej sytuacji kupno nowego silnika to co najmniej rozrzutność.
Mogę jeszcze podać przyczynę tej awarii.Otóż na 99.9% przyczyną był SMAR którym jakiś "laik" zdecydował się "poprawić" konstrukcję fabryczną. Smar który widoczny jest na zdjęciach to zapewne "smar do łożysk" typu mineralnego który działając na tworzywo sztuczne (koszyk kulek łożyska) spowodował stwardnienie tworzywa a w konsekwencji pęknięcie i rozpad łożyska. Jeśli tego smaru nie usuniesz jak najszybciej to awaria kolejnego łożyska jest b.szybka i nieunikniona. Łożysk zamkniętych się nie smaruje podobnie jak przekładni z tworzyw (teflonu),smaruje się jedynie łożyska otwarte z koszykiem metalowym.Podobnie jest z przekładniami, smaruje się tylko metalowe aby zmniejszyć tarcie i zwiększyć sprawność zmniejszając równocześnie zużycie.
 
 
rsadowski1980 
początkujący


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: koszalin
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Cześć. możesz mi podać gdzie mogę dokupić plastikowe rolki do silnika. dziękuję za pomoc. pozdrawiam
 
 
rsadowski1980 
początkujący


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: koszalin
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Cześć. Możesz mi podać adres sklepu gdzie mogę dokupić 3 plastikowe rolki do silnika.Dziękuję. pozdrawiam
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Twoje plastikowe zębatki mają nietypowo 30 zębów.
SPrawdz też grubość czy ma 10 czy 12 mm.

Łatwo dostępne są z 27 lub 36 zębów np tu:
https://pl.aliexpress.com/item/Diameter-36-5mm-27Teeths-Thickness-10mm-Electric-Vehicle-Gear-With-Bearing-Motor-nylon-gear-innder-d/32596864163.html
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

WojtekErnest napisał/a:
Twoje plastikowe zębatki mają nietypowo 30 zębów.
.....

A skąd to wiesz? przecież to nie autor postu (miro) i jego silnik.Tu może chodzić o zupełnie inne zębatki, bo do tematu podpiął się inny forumowicz. Najpierw niech sprawdzi jakie ma u siebie zębatki bo w Polsce też widywałem jakieś zamienniki na Allegro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group