ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka rama full?
Autor Wiadomość
brainosw 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2017
Posty: 7
Skąd: się wziąłem
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   Jaka rama full?

Witam,
przymierzam się do skonstruowania własnego e-bike. Cały czas kształcę się w temacie lecz chciałbym się dowiedzieć jakie ramy full suspension moglibyście mi polecić. Mój przedział cenowy to jakieś 1500-3500zł na ramę - co mogę znaleźć w tym przedziale? Mój wzrost wynosi około 180,waga 75, a chciałbym coś upchać w trójkąt w ramie więc rama miałaby być w miarę mądrze zaprojektowana. (W zależności od ramy mam zamiar pakować aku i zobaczyć jak to wyjdzie w skrócie) . Rower będzie używany do wszystkiego po trochu z nastawieniem na miasto i lasy.
Wiem, że chyba mam wygórowane żądania, ale chciałbym poznać wasze zdanie w tym temacie i jeśli trzeba zostać sprowadzonym na ziemię :) Dzięki za przeczytanie
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Jeśli nie masz żadnych części to kup cały kompletny rower enduro/am i go zelektryfikuj, w dzisiejszych czasach już się nie opłaca składać :roll: Ewentualnie jeśli to ma być rower ale tylko z nazwy to może rama typu custom? :mrgreen:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Za taką kasę to dostaniesz kompletny używany rower na ramie full. Tak jak Mobil pisze, nie opłaca się samemu składać, zwłaszcza jak nie masz doświadczenia. Ja, mimo wszystko, na to poszedłem i żałuję.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Ja osobiście składam rowery bo mam narzędzia, doświadczenie, części i głęboko w... poważaniu nowe standardy typu piasty boost, carbonowe ramy czy supporty PressFit. Ale teraz jeśli miałbym stworzyć prawdziwy elektryczny rowerek do jazdy wszędzie i po wszystkim to kupiłbym gotowca bo to też oszczędność czasu a dostajemy praktycznie idealnie sklejony rowerek osprzętowo i kolorystycznie nawet :grin:
Więc szukaj sprzęt pod siebie (w szczególności trzeba zwrócić uwage na rame bo to geometria sprawia, że chce się na nim jeździć całymi dniami) tym bardziej, że od kilku lat powoli wchodzi na rynek geometria progresywna i według mnie to jest najważnieszy element w rowerze a nie koła, amortyzacja czy napęd. Powodzonka w szukaniu :razz:
 
 
brainosw 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2017
Posty: 7
Skąd: się wziąłem
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Właśnie planowałem troche się pobawić w tym temacie, może coś fajnego udało by się skręcić bez żadnych spin. Ramy typu custom niestety odpadają bo mam zakaz prow. na jakiś czas i nie chcę mieć co chwilę kontroli, że niby na motocyklu śmigam. Jak mi zejdzie zakaz niedługo to chyba na jakiegoś falcona też się pokuszę do złożenia o ile pierwszy projekt jakoś się uda :D A o ramy pytam czysto przykładowo np jakiejś firmy lub jakaś seria.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Giant, Kellys. Author, Canyon, Kona, Commencal, Uncle... dużo tego. Możesz zawsze wrzucać w tym wątku to będziemy dyskutować za i przeciw :razz:
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Jak bys chcial oszczedzic troche kasy to polecalem juz tu wczesniej na forum rame KOBA SENTIERO
fajna bo ladna solidna ma duzo miejsca na baterie a co najwazniejsze tania bo za 600zl dorwiesz nowke sztuke, przynajmniej pol roku temu po tyle chodzily na znanym portalu aukcyjnym
tak wyglada:

 
 
blundetto 
początkujący


Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 27
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

kona stinky fajna rama i dużo miejsca na skrzynke
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

blundetto napisał/a:
kona stinky fajna rama i dużo miejsca na skrzynke


Pod warunkiem że masz L, XL
 
 
brainosw 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2017
Posty: 7
Skąd: się wziąłem
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Chwile mnie nie było :D
Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że chyba nie warto przeznaczać takich pieniędzy na samą ramę i większą inwestycję zostawić na jakiegoś falcona. Jako opcje zastępczą wybiorę kupno jakiegoś używanego fulla w okolicach 2-3tys. , wymienieniu co będzie trzeba za w miare rozsądne pieniądze. Przejrzałem kilka ofert w internecie i co myślicie o tego typu sprzętach. Oto moje propozycje:
1.rower1
2.rower2
3.rower3
4.rower4
5.rower5
6.rower6

Dopiero od 3-4tyś widzę, że fajne rowerki zaczynają się pojawiać, ale czy ma to sens jeśli planuje tam wpakować około 2000W (zasięg 50km-100km), a potem powoli inwestować w kozackiego falcona jak portfel da :D
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Ze skrajności w skrajność... pokazałeś rowerki które kompletne ważą mniej niż sama rama Falcon :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Falconowa rama wazy 10kg :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Rama pewnie tak, ale bez wahacza ... Rama + wahacz + tulejki do porządnego dampera =????
+ porządny damper + porządny amor przedni - z Kolegi blogu, to????

Bo chinszczyzna (vel enduro od Bujakuto ) z amorem i damperem z Twojego blogu mieści się poniżej 20KG z opakowaniem. Bez opakowanie będzie z 18. Tak wynikło przy zamówieniu...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Rama z wahaczem tyle waży hmm, zważę i napiszę bo prawie jestem pewien tej wagi :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

tas napisał/a:
Falconowa rama wazy 10kg :D


Mieliśmy tego alu Canyona na warsztacie kiedys, rurki najwyższej klasy (jakiś easton czy columbus) jak pukałem palcem w ścianke to wydawało się, że ma grubość puszki aluminiowej - waga 11kg komplet :mrgreen:

PS: Prawdopodobnie za niedługo (jak rozbiore rower) moja rama z damperkiem idzie na sell :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group