ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km
Autor Wiadomość
Kaemus 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2019   

Mam nadzieję, że teraz widać:

 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2019   

No ładnie zapracowała za swoją cenę :-)
Ja wczoraj zrobiłem 1 jazdę z midem i speedhubem na pokładzie. Nigdy więcej kaset i przerzutek :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2019   

PS. Jaki łańcuch używasz?
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Kaemus 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2019   

Taki najzwyklejszy za 20 PLN. Mogę sprawdzić, chyba mam
gdzieś opakowanie (z tego co pamiętam to niebieskawe).

Według przymiaru łańcucha rozciągnięty na maksa :)
 
 
Magx2k 
początkujący
Magx2k


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 5
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 03 Lis, 2019   

Tak czytam o tych problemach z BBS02/BBSHD i nie mogę się nadziwić
widać mój BBS02 500W musi paść przy następnej jeździe .
Kupiłem go używanego 2 lata temu i przez te dwa lata zrobiłem 1500km
z czego jakieś 1300 po Beskidzie Żywieckim z czego ponad połowa czyli jakieś 700km w typowo górskich kamienistych szlakach/podjazdach.
Mój bafang wraz zemną był juz 3x na Rysiance 1320m , 1x na Baraniej Górze
jakieś 7-8 razy na Hali Boraczej i Prusowie 880-1000m , 1x na Hali Rycerzowej 2x na Przegibku , 1x na Wielkiej Raczy .

Silnik kupiłem od kolegi który na nim zrobił w ciągu 2lat 1800 km w okolicach Katowic czyli w mało wymagającym terenie.
Reasumując Bafang BBS02 ma już najechane ponad 3300km w przeciągu 4 lat i nic mu nie zdechło nic nie zostało zmielone .
Jedyne co się nasuwa to że pierwsze partie były po prostu na lepszych materiałach wykonane.
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019   

Ja tam jestem z bbs02 bardzo zadowolony. Zrobiłem w tym roku prawie 2000 km w różnym terenie, w tym trochę z przyczepką ładowaną i pod 100 kg.
Zużycie podzespołów? Pierwsza kaseta "padła" dość szybko. "Padła" bo tak naprawdę zużyła się tylko najmniejsza koronka. Kupiłem za grosze kilka sztuk tych koronek na aliexpress, jeżdżę dopiero na drugiej. Łańcuchy od razu dokupiłem dwa (koszt z 50 zł), razem mam trzy i zmieniam
rotacyjnie co 300-500 km. Przymiar pokazuje rozciągnięcie jak nowe, a smaruję łańcuchy okazjonalnie.
Lubię dynamiczną jazdę, ważę sporo, a rower odpukać się nie psuje i ciągle mam duża przyjemność z jazdy.
Polecam mida.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

I tak właśnie wyglądają te "przerażające" historie z midami. :lol:
Najczęściej janusze hubusze z rozkoszą je sobie opowiadają jak to kolega słyszał od kolegi, że jego kolega usłyszał od kolegi :lol: W przyczepce pewnie woziłeś 5 zapasowych łańcuchów i ze 2 kasety. :smile:
Ja także jestem zadowolony z mojego mida. Co prawda zmieniłem kasetę na piastę wielobiegową, ale rzeczywiście małe zębatki występują luzem w sprzedaży. W tym sezonie zrobiłem niecałe 2k km, zastanawiałem się nad smarowaniem przekładni, ale po co skoro napęd pracuje cicho i płynnie?
Największą zaletą mida, jest moim zdaniem możliwość dobrania przełożenia na takie, jakie mi odpowiada w danym momencie. Tego żadna manetka nie zastąpi.
Ale nie chodzi tu o udowadnianie rzeczy oczywistych. Lato było piękne, jesień również udana.
Do zobaczenia koledzy na szlaku :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   


andypip napisał/a:
Mam mida 350W, po 1,5 k km wymieniłem łańcuch /z bólem serca/, bo przymiar 0,75 b. ciasno ale wchodził.
uwielbiam czytać jak andypipka usilnie usiłuje przekonać sam siebie że mid nie ma negatywnego wpływu na trwałość napędu roweru
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Na twój mózg mid wpływ ma na pewno.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Inc0 napisał/a:
.. mid nie ma negatywnego wpływu na trwałość napędu roweru

W MIDzie oraz zwykłym rowerze łańcuch i zębatki służą do przenoszenia napędu na koło więc się zużywają. W hubie napęd jest bezpośrednio na koło, a łańcuch jest dla picu (niektórzy lubią udawać, że pedałują) i sporadycznie do wspomagania rozruchu, więc sie nie zużywa. Jest to chyba jasne dla każdego. Nieustanne dyskutowanie o tym należy uznać za objaw manii prześladowczej :)
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Cytat:
Na twój mózg mid wpływ ma na pewno.

touché


Borsuk wszystko mi zarzucaj że krowy kwaśne mleko dają gdy hub przemknie obok pastwiska albo że węgiel w piwnicy kiełkuje gdy hub obok stoi ale to nie ja zaprzeczam temu co tak ładnie wyraziłeś w swojej wypowiedzi ,dla mnie to oczywiste choć uważam że nawet gdy sie udaje że pedałuje sie to tez sie łańcuch zuzywa choć baaaardzo powoli co nie zmienia że jak widać na kazdym kroku niektórym ciezko sie z tym pogodzić . cytat -super manipulacja ,zrobiłeś ze mnie tym sposobem zapiekłego midstera ... nr3, zaraz po andypipa i wibi :lol:
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Inc0 napisał/a:
cytat -super manipulacja ,zrobiłeś ze mnie tym sposobem zapiekłego midstera ... nr3, zaraz po andypipa i wibi :lol:

To była prowokacja :twisted:
Więcej luzu! To dotyczy obu stron dyskusji.
"Mnie nikt nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe" :smile:
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Nie ukrywam, że szukałem jakiegoś ekspresyjnego zdjęcia spalonego huba. :grin:
Buszując na pojazdy elektryczne. org znalazłem taki post:

"autor: Inc0 » 25 paź 2019, 17:17

zwróć uwagę że dla shimano i innych firm ebike = legalne 250W wiec jeśli piszą że piasta nadaje sie do e-bike to na 99% właśnie taki rzad wielkości generowanej mocy maja na myśli. Twoja maszynka generuje 750W mocy ciagłej wiec 3x wiecej a potrafi w piku wygenerowac nawet 1200W wiec o ile po ścieżkach wielkomiejskich krzywdy za bardzo nie ma jak silnik piascie zrobic bo sie obywa mocami grubo ponizej 500W o tyle w terenie moze byc ..."przykro" nie mniej z zainteresowaniem śledzę temat bo w sumie tylko ból 4liter z łańcuchem i wszystkim dookoła niego w midzie mnie powstrzymuje przed zamidowaniem jakiegos "leśnika" /cyt/ https://.org/viewtopic.php?f=25&t=2992#p57800

:wink:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

:roll: co twoim zdaniem w tym cytacie autor chciał powiedzieć mędrcze :P
P.S cytując używaj tego kafelka ["]u góry po prawej stronie posta :roll:
 
 
t0rek 
początkujący


Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Czy jest już ktoś, to się poważniej zajmuje serwisowaniem silników Bafang?
Mój BBS02 po 2k km przebiegu niestety zaczął częściej zgrzytać i przestało działać wyłączanie gazu po przestaniu pedałowania. Wolałbym to dać komuś ogarniętemu niż się z tym sam bawić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group