ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km
Autor Wiadomość
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Eryk1000 napisał/a:
Seryjnie kabelka z zestawem nie dają, trzeba dorobić lub kupić gotowy


Kabelek zrobiłem sam: PL2303HX z aledrogo za 5,90- PLN z wysyłką + 1,- PLN za piny + 1,- PLN za kabelki (działa na Windows 8 i 10) - oczywiście koszulki na pinach obowiązkowe.
Programowałem kilkanaście razy i teraz rozważam z wygody nie tyle zakup "oryginalnego" kabla (problemem jest brak 5-cio pinowej żeńskiej wtyczki), ale montaż jakiegoś gniazda bezpośrednio pod/w wyświetlaczu (ktoś już coś takiego robił).
Za każdym rozłączeniem i załączeniem po programowaniu zielonego gniazda zastanawiam się ile jeszcze ono takich rozłączeń/załączeń wytrzyma, kiedy wygnę jakiś pin.
Sugeruję nie podłączać tak wykonanego kabelka po ośmiopaku.

KABELEK.JPG
PL2303HX
Pobierz Plik ściągnięto 518 raz(y) 159,82 KB

 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

klient napisał/a:
Eryk1000 napisał/a:
Seryjnie kabelka z zestawem nie dają, trzeba dorobić lub kupić gotowy


Kabelek zrobiłem sam: PL2303HX z aledrogo za 5,90- PLN z wysyłką + 1,- PLN za piny + 1,- PLN za kabelki (działa na Windows 8 i 10) - oczywiście koszulki na pinach obowiązkowe.
Programowałem kilkanaście razy i teraz rozważam z wygody nie tyle zakup "oryginalnego" kabla (problemem jest brak 5-cio pinowej żeńskiej wtyczki), ale montaż jakiegoś gniazda bezpośrednio pod/w wyświetlaczu (ktoś już coś takiego robił).
Za każdym rozłączeniem i załączeniem po programowaniu zielonego gniazda zastanawiam się ile jeszcze ono takich rozłączeń/załączeń wytrzyma, kiedy wygnę jakiś pin.
Sugeruję nie podłączać tak wykonanego kabelka po ośmiopaku.


Ja dokupiłem oryginalną przedłużkę tego zielonego kabelka i z niego wykonałem złącze programatora. Co do rozłączania masz rację nie jest to jakieś mega solidne, ja za każdym razem mam mieszane uczucia podczas rozpinania złącza.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   


Aplikacja na Androida jest dobrym rozwiazaniem do programowania i zastepuje wyswietlacz.
Łączność bezprzewodowa (bluetooth).
Fotka kiepskiej jakości bo aparat do du.....
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Znowu coś poszło nie tak z przesyłaniem zdjęcia.
Link do urządzenia/aplikacji
https://eggbikes.com/eggrider/eggrider-v1b
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Niby fajny ten eggrider tylko po co wozić telefon na kierownicy jak mam już kolorowy wyswietlacz ? Ja bym bardziej wolał taki patent jak w Boschu czy Haibike ze można ten wyświetlacz po zaparkowaniu roweru zabrać ze sobą. Z innej beczki ... https://grabcad.com/library/bbs02-ebike-mid-drive-motor-kit-1 gotowy model 3D naszego Bafanga ... teraz tylko muszę dokleic swoją ramę i można testować różne rozwiązania wirtualnie ... baterie , osłony linie łancucha itp we FreeCAD-e :)
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Oglądając oferty na Aliexpressie, podejrzewałem że wyświetlacza nie można zdjąć i zabrać ze sobą - ale do twojego postu pewny tego nie byłem... hmm, to dość słabo.
Dla mnie to w zasadzie oczywista sprawa - wyświetlacz trzeba zabierać ze sobą, dość "atrakcyjnie" wygląda i z pewnością ktoś wreszcie się nim zainteresuje.
Utnie, urwie - a po co? Po prostu, tak sobie.

Czy wszystkie trzy typy wyświetlaczy do Bafangów tak mają?
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

smdrwf12300 napisał/a:
Niby fajny ten eggrider tylko po co wozić telefon na kierownicy jak mam już kolorowy wyswietlacz ?


Nikt nie mówi abyś rezygnował ze swojego super kolorowego wyświetlacza. Metodycznie podałem link do bardzo ciekawego urządzenia które zastępuje orginalny wyświetlacz wraz z nawigatorem klawiszowym i jeszcze dodatkowo może programowac ustawienia sterownika bafanga, no i najważniejsze, mogę go zdjąć i zabrać ze sobą nie wyjmując żadnych wtyczek.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Bafang zamówiony w sobotę, dziś (środa) o 12 już był u mnie :)

 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Mikkonen mozesz podac linka skad zamawiales i czy placiles jakies podatki ?
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Na pierwszej stronie tematu masz linka. Jak wybierzesz "sellers shipping method" za 42$ to wysyłają z Niemiec (w środku była instrukcja po niemiecku oraz niemiecka nalepka na silniku, więc mają tam pewnie lokalną dystrybucję).
 
 
piotrrs11 
brygadzista



Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: Sulejów/Wrocław
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Mikkonen napisał/a:
Bafang zamówiony w sobotę, dziś (środa) o 12 już był u mnie :)

[url=https://images82.fotosik.pl/904/d0f12752d3001640.jpg]Obrazek[/URL]


Nie zapomnij poprawić fabryki i nasmarować :D
_________________
some random strrrr
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Odkręcałem tą pokrywę i smaru molibdenowego jest sporo, na razie nie ruszam, po 1000km może wymienię smar. Poprafię fabrykę tylko pod względem ustawień sterownika.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Przypomnę o czymś istotnym - o finansach :wink:
Było już pisane w innych tematach o pozytywie kupowania na Aliexpress poprzez PlanetPlus; obecnie cashback wynosi 10% od ceny netto towaru (przesyłka nie wchodzi w cenę), wychodzi w okolicy niecałych 7% od ceny brutto.
Przy zakupie Bafanga w tym przypadku za 400$ (plus przesyłka z Niemiec) to już znaczący zwrot, bo prawie równowartość owej przesyłki.

Robiłem testowo kilka drobnych zakupów, i rzeczywiście mam (oczekujący) cashback - prawdopodobnie dopiero po potwierdzeniu otrzymania towaru będę mógł go przelać na swoje konto.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Eunorau zamówiony 11.11 w sb to w piątek zgłosił się dhl do odprawy i w pn paczka. Ale na co ciekawe wcześniej dostałem info o nadaniu z... Polski...
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017   

Czy komuś z was znany jest problem nie działającej manetki podczas pedałowania (poza ustawieniem jej na 100%) w modelach z 2017 roku ?

Temat na endless:
https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=28&t=91016
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group