ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
0pcja konwersja czy nowy
Autor Wiadomość
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   0pcja konwersja czy nowy

Witam koledzy, mając miejską holenderkę (starą) chcę ją przysposobić na elektryka . Zestawy do konwersji na przednie koło to
http://allegro.pl/zestaw-...6993905452.html
http://www.sklepy24.pl/sk...0w-bestmotor/48
http://www.sklepy24.pl/sk...na-bagaznik/197
http://allegro.pl/ecobike...ars_rule_id=201
i jeszcze parę innych
jak już zauważyliście interesuje mnie tylko wspomaganie , jazda raczej miejska silnik 250W wystarczający W związku z tym czy warto sie bawić w konwersje bo one są w rożnych cenach w zależnie od opcji ,gdzie trzeba dokupić akumulator i jakąś obudowę do niego zaadoptować miejsce a wpadł mi do głowy pomysł czy nie lepiej nowego elektryka typu holenderka do którego juz jestem przekonany niż zabawa z przeróbką Mam wybór oto dwie pozycje
1 http://allegro.pl/wyprzed..._id=201#thumb/1
2 http://allegro.pl/wyprzed...ars_rule_id=201

proszę o poradę , a może coś innego ,jakieś propozycje?
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
Redragon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Xxxxx
Ostatnio zmieniony przez Pią 18 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Bierz ten pierwszy zestaw z mxus, najlepszy z nich jak masz rower to zakładasz zestaw dajesz baterie i możesz jeździć, masz tam wyswietlacz i całkiem trwały silnik, moc jak na początek wystarczy.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   0pcja konwersja czy nowy

Redragon, rozumiem że ten silnik to przekładniowy i bez szczotkowy Z naszej rozmowy na priv wynikało że tylko go przełożę, ale się zastanawiam czy oba koła będą że tak powiem pasowały do całości Teraz sprawa bms sterownika i baterii Ty masz to wszystko w jednym miejscu pod ramą której ja nie mam jako że to rower damka holenderski Jak to sensownie poukładać Oczywiście mogę jakoś to skomasować na tylnym bagażniku ale to "daleko" od silnika Poprosił bym o możliwe zdjęcia tych podzespołów Mógł by coś wrzucić na przedni bagażnik a może zamocowac na ramę pod siodełkiem? Jak kable czy starczą gdy bateria będzie z tyłu?

rower na haku.2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 298 raz(y) 85,94 KB

_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Za 4K, to kupisz gotowego elektryka 2Kw, jak się postarasz, a nie pierdzidło 250 Watt z bateriami z gównolitu... za 2,5 K, to żonce zrobiłem ebika 900 watt z zasięgiem 50+ km i v max 45 km/h. Czasem warto się napocić, a te "zestawy" to najgorsza opcja..
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   0pcja konwersja czy nowy

Też do tego doszedłem czytając FORUM A te zabójcze prędkości to zostawię dla samochodu mnie wystarczą 20- na godzinę a tak dokładniej to jakieś niewielkie wzniesienia w mijanych miasteczkach szczególnie w terenach górzystych latka już nie te a rowerkiem zwiedzanie ze wspomaganiem ,bajka
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
Redragon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Xxxxx
Ostatnio zmieniony przez Pią 18 Maj, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Ja bym proponował ten rower bo mimo, że używany to jednak ma sporo plusów i jest na tyle tańszy, że nawet nowa bateria nie spowoduje przekroczenia 3000zł
https://www.olx.pl/oferta...html#724cadeec8
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   Re: 0pcja konwersja czy nowy

starszy napisał/a:
Też do tego doszedłem czytając FORUM A te zabójcze prędkości to zostawię dla samochodu mnie wystarczą 20- na godzinę a tak dokładniej to jakieś niewielkie wzniesienia w mijanych miasteczkach szczególnie w terenach górzystych latka już nie te a rowerkiem zwiedzanie ze wspomaganiem ,bajka

Kolego, moment się liczy, nie prędkość, nie kilowaty, a moment.... Przynajmniej w górkach i w lasach... 250 watowe pierdzidło ujdzie, wtedy, ale jako mid...
 
 
techniawka 
początkujący


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 25
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Propozycja jest naprawdę dobra zwłaszcza, że sam taki zestaw kosztuje 2500 zł


zestaw centralny 250W
Tutaj mamy jeszcze za darmo raczej dobrą baterię i widać , że nie zniszczoną ramę
_________________
www.sklepebike.pl
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

Zestaw bafanga mid, jak dobrze poszukasz, kupisz za 440 baksów z przesyłką z EU. W dodatku 750 W. Poza tym wcale nie jestem za midem, tylko za porządnym hubem z dobrym momentem i nie 250 W... PASa zawsze idzie wstawić. Jednak kolegę interesuje wspomaganie, najlepszą propozycją dla niego jest MID.
 
 
lucash 
początkujący


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017   

A gdzie kupić MIDa w tej cenie?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

ravkill napisał/a:
Zestaw bafanga mid, jak dobrze poszukasz, kupisz za 440 baksów z przesyłką z EU. W dodatku 750 W. Poza tym wcale nie jestem za midem, tylko za porządnym hubem z dobrym momentem i nie 250 W... PASa zawsze idzie wstawić. Jednak kolegę interesuje wspomaganie, najlepszą propozycją dla niego jest MID.

Dla wspomagania rzeczywiście najepszą opcją jest MID (silnik centralny), z tym, że BBS02B to bardzo silne wspomaganie dla tych co lubią dużą szybkość i wysoką kadencję (100-120), a BBS01B to wspomaganie delikatne z niższą kadencją (70-80).
W tym roku przesiadłem się z BBS01 na BBS02 i różnica jest kolosalna.
Dlatego dla spokojnej jazdy polecam BBS01 250W na teren płaski lub 350W na teren pagórkowaty.
Dla tych, którzy chcą jeszcze mniej wspomagania jest silnik centralny TSDZ2 z czujnikiem momentu obrotowego.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Nie znam się na midach bafanga, ale coś mi się zdaje, że jest to wyłącznie kwestia wyboru gotowego zestawu - liczba zębów przekładni + ustawienie softu pod siebie. Dlatego zawsze mocniejszy = lepszy... Pobieżnie przeglądając w temacie konfiguracji - wybór naprawdę spory i rozeznać się w tym i wybrać "pod siebie", to chyba temat na 40 stron...- chociaż właściwie wygoglowałem chyba kompedium:
https://electricbike-blog.com/2015/06/26/a-hackers-guide-to-programming-the-bbs02/
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Redragon dzięki za pomoc , ale chcę mieć akumulator w bidonie a to by się wiązało z przeróbkami Twojego aku Czytanie Forum skarbnicą wiedzy
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group