ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik 24V a silnik 36V
Autor Wiadomość
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   Sterownik 24V a silnik 36V

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem, ale mniejsza o to. Mam hulajnogę z silnikiem 500W i 36V, ale sterownik jest 24V. Czy to jest dobre zestawienie?? Jakie są plusy i minusy takiego zestawienia.
Drugie pytanie. Czy istnieje mozliwość zdjęcia blokady prędkości?? Ta hulajnoga nie wiem czy wyciąga 15km/h. Z góry dziękuje.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

A baterie jakie mają napięcie?
 
 
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Baterie 37V, na razie żelowe 3x12. Ale myślę zrobić LI-Ion. Najpierw jednak chciałbym ogarnąć temat sterownika, bo mam trochę wątpliwości.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Minusów nie ma, są same PLUSY gdy działa.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Jeśli sterownik 24V wtyrzymuje napięcie 36V, to OK. Poszukaj, czy w tym sterowniku nie ma spiętych kabelków ogranicznika szybkości. Jeśli nie ma, to raczej jedyną metodą zwiększenia szybkości jest podnoszenie napięcia zasilania, ale obawiam się, że sterownik 24V tego nie wytrzyma.
Jeśli moc jest wystarczająca, to można kombinować ze zmianą przełożenia silnik>koło. Większa zębatka na silniku, albo mniejsza zębatka tylna. Rozumiem, że przeniesienie napędu odbywa się za pomocą łańcucha?
 
 
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Tak. Jest Łańcuch. Czyli najlepiej kupić sterownik 36V, 500W?? A w tym sterowniku które to kabelki?? Dzieki za pomoc.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Nie wiem jaki masz sterownik. Daj zdjęcie kabelków, to się okaże. Różnie to bywa. Najczęściej to białe przewody spinane złączką. Spotykałem też inne kolory, ale z obu stron kolorystyka jest ta sama. Bywała też pętelka, którą należało przeciąć.
 
 
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

Czyli prędkość zalezy od napięcia. Sterownik 24V nie puszcza więcej niż te 24V, stąd ta mala prędkość. Czyli jeżeli kupię sterownik 36V, to powinno być OK. !2V to trochę jest. Szkoda trzymać tego 24V, bo jak zdejmę blokadę to prawdopodobnie nie wytrzyma. Chyba dobrze to zrozumiałem,???
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

roberts25 napisał/a:
Czyli prędkość zalezy od napięcia. Sterownik 24V nie puszcza więcej niż te 24V, stąd ta mala prędkość. Czyli jeżeli kupię sterownik 36V, to powinno być OK. !2V to trochę jest. Szkoda trzymać tego 24V, bo jak zdejmę blokadę to prawdopodobnie nie wytrzyma. Chyba dobrze to zrozumiałem,???

Nie,nie zrozumiałeś, sterownik nie ogranicza napięcia!!! a jedynie PRĄD. Sterownik może jedynie nie "przeżyć" napięcia wyższego niż fabryczne a to u ciebie nie nastąpiło (36V) dlatego przyczyna jest inna.
 
 
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Ok. Dzieki. W takim razie co mi da założenie sterownika 36V 500W??
ps. jutro rozkręcę i porobię zdjęcia tego ustrojstwa.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Jeśli Twój sterownik nie jest jakimś "dziwolągiem" technicznym? to kupno nowego na 36V będzie jedynie wyrzuceniem kasy w błoto. Sprawdź lepiej baterię i jej możliwości oddawania prądu gdyż to prawdopodobnie cały problem.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   Re: Sterownik 24V a silnik 36V

roberts25 napisał/a:
...Drugie pytanie. Czy istnieje mozliwość zdjęcia blokady prędkości?? Ta hulajnoga nie wiem czy wyciąga 15km/h. Z góry dziękuje.


Jak sądzę w hulajnodze jest silnik DC, więc najpierw sprawdź czy jest "ograniczenie prędkości". Wystarczy podpiąć akumulator bezpośrednio do silnika (przez wyłącznik) i porównać prędkość ze sterownikiem i bez.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

I akumulatory mogą być zużyte.
 
 
roberts25 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Dukla
Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

Tak, akumulatory są zużyte, dodatkowo były ładowane złą ładowarką przez poprzednika. Ale wczoraj coś się obudziły po tym jak ładowarka zaczęła mrugać i hulajnoga dostała lekkiego kopa :-) .naładowała aku do 39V. Dziś zmierzyłem i jedzie ok. 20km/h. Przełożenie jest 5. Przesyłam zdjęcia sterownika
Ta blokada to może to czarne zgrubienie??

20170829_164345.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 737 raz(y) 2,87 MB

20170829_164311.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 443 raz(y) 2,68 MB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

Raczej nie. Będzie żwawsza po wymianie akumulatorów. Około 42V powinno rozpędzić ją do jakichś 25 km/h.
Nie widzę blokady szybkości w tym sterowniku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group