ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sterownik Kelly KLS7218s
Autor Wiadomość
jaro 
początkujący


Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   sterownik Kelly KLS7218s

Witam Panowie,
Jestem tu nowy więc dzień dobry wszystkim!
Zbudowałem pojazd na Sabvotonie SVMC72080, silnik Mxus 3K 150nm (prędkość 0,7 km/h z 1V), bateria 67,2 V (16s8p).
W tej konfiguracji sprzęt rozpędzał się do 48km/h czyli dokładnie tyle ile wychodzi ze specyfikacji silnika przy naładowanej baterii.
Wymieniłem ostatnio sterownik na Kelly KLS7218s. Bez zmian pozostał silnik oraz bateria. Na Kellym ta sama konfiguracja sprzętowo-bateryjna rozpędza rower do max 40 km/h. Przetestowałem wszelkie ustawienia w aplikacji Kellysa i nie udało mi się skonfigurować go tak żeby wyciągał 48km/h czyli tyle ile powinien na tym silniku i tej baterii.
Nurtuje mnie czy coś źle ustawiam w aplikacji od Kellysa czy ten sterownik po prostu tak ma i nie ma to rady.
W aplikacji jest ustawienie o nazwie Max output Fre (max output frequency)- ustawienie to wpływa na prędkość maksymalną. Niestety można wpisać maksymalnie wartość 1000.
cytat z manuala:
(14)Max output Fre: Max output frequency. Unit:Hz
Functional description:It will affect the top speed of the motor.
Suggestion: Set according to the practical situation, factory default is 1000Hz.Please don’t set it
1000Hz above.

Wynika z tego, że w aplikacji zablokowano możliwość wpisania wyższej wartości niż 1000.
Może ktoś posiada starszą wersję aplikacji? W sieci nie udało mi się nic znaleźć na ten temat. Nie trafiłem też na żaden ślad starszej wersji aplikacji.
Może ktoś spotkał się z podobnym problem lub ma doświadczenie z Kelly i zna sposób na "wyciągnięcie" z niego maxa prędkości jaki oferuje zestaw silnik/bateria?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!
 
 
esati 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

podepnę się do tematu aby nie zakładać nowego, a odpowiedź na powyższą kwestię też mnie będzie interesowała

Czy ktoś tutaj jeszcze posiada i użytkuje sterowniki KLS? Możecie się podzielić wrażeniami? Chciałem wymienić GT1500@60A na KLS7212S i zastanawiam się czy warto i czy nie będzie takiego zonka jak powyżej ze spadkiem prędkości. Chciałem zwiększyć sprawność w dolnym zakresie i wyciszyć pracę silnika 9c.
 
 
Bajoniks 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 91
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

Nie są to popularne sterowniki u forumowiczów.
Zazwyczaj każdy kto ma większy budżet na sterownik to stawia na bardziej znane konstrukcje jak np Sabvoton-a SVM.
 
 
TomBe 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 42
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Cześć.
Ja mam ten sam sterownik.
W zakładce Vehicle pod "Max Output Fre" powinieneś mieć też "Max Speed" i z tego co pamiętam można tam regulować obroty do max 15000 obr/min.
Sprawdzałeś to?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group