ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki sterownik do silnika 8" 250W
Autor Wiadomość
bembenek 
początkujący


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   jaki sterownik do silnika 8" 250W

Witam wszystkich,

Pomóżcie mi rozwikłać problem, pewnie bardzo prosty. Chcę kupić koło 8" z silnikiem 250W, do hulajnogi (na Amazon lub Aliexpress), z silnikiem bezszczotkowym, bez czujników Halla.
Do tego chcę kupić już w jakimś polskim sklepie sterownik, manetkę, a inne rzeczy już mam (baterie, ładowarka).

I teraz zastanawiam się nad taką sprawą: czy sterownik "rowerowy" (np. S-KU63) ma ograniczenie max prędkości obrotowej koła? Jeśli tak, to gdy użyję go z takim małym kółkiem 8", to w efekcie będę miał max prędkość 10km/h, albo nawet mniej? Jeżeli tak, to czy sterownik trzeba dobrać odpowiedni do rozmiaru koła? Ale nigdzie nie widzę takiego parametru, jest tylko napięcie zasilające i moc.

Pomożecie? Z góry dzięki.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Silnik będzie się kręcił z tą samą szybkością bez względu na rodzaj sterownika. Prędkość obrotowa, ogólnie, zależy od napięcia i typu silnika. Sterownik tu nic nie zmieni.
 
 
michalb84 
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Podepnę się pod temat :)

Podpowie mi ktoś, czy jeśli posiadam rower z Energy-bike PL o parametrach 500 Watt 36V to po zmianie sterownika na 36V 1000 Watt ( ze względu na V baterii ) to się coś zmieni na lepsze ?
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Sterownik opisuje się max amper i napięcie jakiego używasz bo waty ni nie mówią bo to zapewne nominalne ;)
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group