ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Delikatna elektryfikacja
Autor Wiadomość
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

zeeltom napisał/a:

Od wielu lat jeżdżę na rowerze elektrycznym i praktycznie nigdy nie korzystałem z układu PAS.
Tylko manetka i nic innego.

Ale za to bardzo lubisz się wypowiadać na jego temat. Widzę tu drobną sprzeczność :)
Wesołych Świąt!
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Kermit 
początkujący


Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 12
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Dziękuję wszystkim za sugestie. Manetkę jednak dołożę i wtedy przekonam się sam co mi pasuje. Teraz jeszcze raz sobie wszystko poukładać przekalkuluje i do składania. Pozdrawiam.
Wesołych świąt życzę wszystkim.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

borsuk napisał/a:
zeeltom napisał/a:

...
Tylko manetka i nic innego.

Ale za to bardzo lubisz się wypowiadać na jego temat. Widzę tu drobną sprzeczność :)
Wesołych Świąt!

Opozycja bardzo lubi się wypowiadać na temat PiS, choć za nim nie przepadają.
Mnie nie wolno wypowiadać się na temat czegoś, co uważam tylko za wymysł idiotów z UE?
Po co wymyślono rozrusznik elektryczny w autach i jednośladach, skoro korba i kopniak też działają? :P
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Nie uzywanie PAS to jawne naruszenie praworządności, przeciez manetka podobno jest zakazana :lol:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Zgadza się. Nie wolno używać manetki, bo unijni myśliciele nas zlinczują.
A to, że ślimak to nie ryba, a marchewka nie owoc, nikogo nie obchodzi :)
Nie będę już wspominał o krzywości banana i innych ich "mądrych" pomysłach.
Co ustalą debile z UE, to mamy przestrzegać, jak zakazów biblijnych...
Teraz, to bardziej przykazań Islamu.
Róbta, jak chceta, ja będę się posiłkował swoim rozumem :)
Dodam, że za tzw "komuny" takich idiotyzmów nie ustalano.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Jak ma byc dobrze jak unią trzęsą pijaki i pederasci. Pozostaje mieć nadzieje ze mądrość i zdrowy rozsądek w koncu nastąpi.Wesołych Świąt.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Gru, 2017   

Nakrecacie się...
Z definicji rower ma pozostac rowerem czyli z zasadniczym napędem za pomocą nóg a nie .."rąk".
Trudno by ustawodawca (dowolny) nagle wprowdzil regulacje które temu przeczą i zrownuja ze skuterem, gdy regulacje prawne w zakresie odpowiedzialnosci, ubezpieczen, rejestracji, homologacji itp musza, nawet na zdrowy rozsądek być różne.
A to że wygoda i elastyczność korzystania z takiego pojazdu który ma dodatkowo manetke jest znacznie lepsza to jest dla mnie oczywiste.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Gru, 2017   

To po kiego wózki inwalidzkie mają teraz napędy elektryczne?
Kiedyś były napędzane "ręcznie", teraz elektrycznie i nikt z tego powodu nie zmienia przepisów.
Dlaczego nie ma ograniczenia prędkości dla zwykłych rowerów, a dla elektrycznych już są? Dlaczego nie ogranicza się szybkości samochodów a dla rowerów elektrycznych się ogranicza? Przecież rower można spokojnie rozpędzić do większych szybkości, niż te 25 km/h.
Bo jakiś debil w UE tak sobie wymyślił?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 24 Gru, 2017   

Prawo jest tak zbudowane aby przywilej przemieszczania się był płatny w ten czy inny sposób.
Obywatel nie ma prawa przemieszczać się bez opłacenia należnych danin w postaci podatków, akcyz, opłat.
Dlaczego rowery mają ograniczenia, a samochody nie? Ponieważ samochód generuje przychód państwu a rower nie generuje. Dlatego nie możesz się poruszać na nim zbyt sprawnie. Do tego masz mieć samochód który będziesz opłacać.

Podobnie było z e fajkami. Dlaczego wprowadzono na nie akcyzy skoro państwu powinno zależeć na zdrowiu obywateli? A no dlatego, że ludzie przestawali palić i kasa nie wpływała do budżetu.

A wracając do tematu to nie manetka jest zabroniona tylko PAS nakazany, nic nie stoi na przeszkodzie mieć je jednocześnie :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Gru, 2017   

Chyba nie tak do końca opisują to przepisy. Silnik ma wspomagać pedałowanie do 25 km/h i powyżej tej prędkości się wyłączać. Stosowanie manetki jest więc zakazane, bo wtedy nie pedałujesz.
Co nie zmienia faktu, że jest to idiotyzm twórców przepisów. Dodam, że nie polskich, tylko unijnych. Jak większość przepisów unijnych.
 
 
Kermit 
początkujący


Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 12
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pon 25 Gru, 2017   

sirgregs napisał/a:
Jeżeli Ci to wszystko zaproponował/kompletuje glebor to będzie działało.
Sterownik 14A tyłka nie urwie ale rowerek będzie jechał poprawnie.

Czyli jak sterownik będzie np 20 A do silnika 36V 250W to będzie lepiej? Jak to szło: ampery przyspieszenie volty prędkość?
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 25 Gru, 2017   

zeeltom napisał/a:
...... Stosowanie manetki jest więc zakazane, bo wtedy nie pedałujesz.
.......


Manetka nie jest zabroniona, bo Sam przerabiasz oryginalne (z Niemiec) rowery z manetką (np. Trendline) :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Gru, 2017   

Niech ci będzie, ale nie ruszysz na takim z manetki, tylko musisz zacząć pedałować.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

zeeltom napisał/a:
...
Mnie nie wolno wypowiadać się na temat czegoś, co uważam tylko za wymysł idiotów z UE?

Wolno jak najbardziej. Ale, żeby się przekonująco wypowiadać o zaletach i wadach jakiegoś urządzenia trzeba je używać i to przez dłuższy czas w różnych warunkach. I to miałem na myśli, a PAS nie został wymyślony przez UE (tylko przepisy jego dotyczące).
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

PAS służy do zmniejszenia siły potrzebnej do jazdy rowerem. To samo robią przerzutki. Szybkość jest tylko inna. Jak ktoś chce pedałować, to może też pobawić się stacjonarnym rowerem treningowym, gdzie jest regulowany opór koła. Dlaczego tam nie zastosować układu PAS do wspomagania nóg? :P
Moje zdanie (pisałem nie raz) jest takie: chcesz pedałować? Po co ci silnik? Masz przerzutki. Masz silnik? To po co pedałować? Nie po to są silniki w pojazdach, by się męczyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group