ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Toyama deep cycle vs tanie akumulatory żelowe
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   Toyama deep cycle vs tanie akumulatory żelowe

Witam,

Zastanawiam się nad wyborem akumulatorów do roweru z silnikiem 24V 450w i mój wybór padł na akumulatory toyama deep cycle, podobno są przystosowane do pracy przy napędzie EV. Ciekawi mnie pewna sprawa, jak ma się ich jakość w stosunku do tanich akumulatorów 12ah za 60zł. Czy kupując toyamy odczuję dużą różnice w zasięgu w stosunku do takich akumulatorów, czy różnica będzie jedynie w trwałości? Ma ktoś doświadczenie z tymi akumulatorami?

Pozdrawiam.
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Zależy jakim prądem akumulatory będziesz traktował, sądząc po instalacji 24v to dużym. Toyamy chyba miał albo ma jeszcze nostusek z tego co wiem to bardzo dobrze się sprawowały. Różnica będzie spora mimo że na papierach aż tak się nie róźnią, ja i zelltom kupilśmy aku green saver 12v 24ah i są to najlepsze żelowe aku jakie dotąd były dostępne. Kupione od kolegi z forum, lecz teraz już ich nie sprzedaje bo cena stała się zaporowa. Na allegro można je kupić za "jedyne" 399zl

http://allegro.pl/akumula...4168043568.html
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Niestety jestem zmuszony do zastosowania akumulatorów 12Ah, gdyż tylko takie mieszczą się do kufra, który będzie montowany na bagażniku, pozostaje mi poczekać na wypowiedź użytkowników tych akumulatorów.
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Ciekawy opis towaru na aukcji z translatora :D
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

W międzyczasie wpadłem jeszcze na trop akumulatorów "haze", podobno też polecane no i cena 70zł/szt też okazyjna. Ktoś ma doświadczenia z tymi akumulatorami?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Kiedyś były jednymi z lepszych w swojej klasie. Ostatnio firma zeszła na psy.
Przynajmniej ja na takie trafiałem w ostatnich kupowanych partiach i sobie odpuściłem tą markę. Z żeli polecam Chilwee i GreenSaver. Nie wiem jak jest z MW z Jaktorowa, bo dopiero niedawno wymieniłem zestaw i jest za mało czasu od wymiany, by coś o nich powiedzieć.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Interesują mnie pojemności w granicy 12ah, gdyż nie chce aby rower za dużo ważył, zwłaszcza, gdy akumulatory będą na bagażniku i mają być szybko demontowalne w celu ich naładowania. Ciężko jest znaleźć coś polecanego z taką pojemnością, toteż postanowiłem się zapytać na forum, co jest godne zakupu.
 
 
Maciej S.
młodzik


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 73
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

450W dla 24V to będzie ze 20A ciągnąć. Moim zdaniem, żaden żelowiec tego nie wytrzyma. Ja startowałem w moim rowerze na aku żelowym 24V 10Ah, silnik przekładniowy w piaście 250W sterownik 16A. Do pracy mam łagodnie 7,5 km, gdzie aku były ładowane. Z pracy inną trasą miałem 9,5 km i na końcu ledwo zipały, a jeździłem mocno wspomagając nogami. Po pół roku, może 50 cyklach ledwo jechały.
Przesiadłem się na li-ion z laptopa 7s5p panasonic (używki). Teraz jest lekka bateria, w pracy ładować nie trzeba, a na wspomaganiu 40km robi bez problemu (teren nizinny, chociaż nawierzchnia szutrowo-gruntowa).
Wg mnie szkoda zabawy w Pb.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   

Chyba również powoli skłaniam się ku li-ion i właśnie myślałem nad dokładnie takim pakietem o którym wspomniałeś, tylko będę się starał go umieścić w miejscu na bidon. Na allegro są do kupienia ogniwa panasonica za 7zł/szt. i do tego bms 30A za 100zł wyjdzie trochę drożej niż za porządne żele ale i pewnie zasięg będzie solidny. Tylko nie mam doświadczenia w pakietowaniu ogniw cylindrycznych. Można je lutować, czy trzeba zmajstrować zgrzewarkę i zaopatrzyć się w blaszki? Ogniwa z aukcji jak twierdzi sprzedający mają już zgrzane blaszki, co powinno ułatwić lutowanie a poza tym ogniwa panasonica chyba są godne polecenia, skoro tesla stosuje je w modelu s ? :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Poczytaj ten wpis , to prawie gotowy pakiet w obudowie.
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2613
Aktualnie ten dostawca nie wystawia ale ostatnio byly czesto dostepne te pakiety Gazelle
tu
http://m.allegro.pl/-i4196215373.html
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Czw 01 Maj, 2014, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Maciej S.
młodzik


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 73
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Moje miały resztki blaszek, lutowałem zwykłą transformatorwą lutownicą, starałem się możliwie najkrócej grzać. I udalo się , bateria żyje.
Ja kupowałem 2 razy u gościa z forum światełka. Na razie każdy zestaw był ok, tak jak deklarował w opisie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Maciej S. napisał/a:
450W dla 24V to będzie ze 20A ciągnąć. Moim zdaniem, żaden żelowiec tego nie wytrzyma.

Miałem skuter 24V 650W zasilany z 4 Chilwee. Kontroler 30A. Służył mi 3 lata i został sprzedany. Po 3 latach akumulatory miały jeszcze jakieś 60-70% pojemności. Ale były to 4 sztuki po 20Ah. Czyli po połączeniu szeregowo-równoległym było 24V 40Ah. Na jednym ładowaniu przejeżdżałem średnio 50-60 km z szybkością ponad 30 km/h.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

W końcu się wypowiem. Ja mam Toyamy model NPC-18 - jedna trzyma ekstra a druga od początku miała jakiś feler. Ta gorsza po ok 400 cyklach i katowaniu prądem do 30A ma ok 10Ah. Szczerze mogę polecić bez problemu. Mają jeszcze serię NPC-G które są ponoć jeszcze bardziej sprawne w trakcji ale czy 12Ah występuje - nie wiem...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   Re: Toyama deep cycle vs tanie akumulatory żelowe

buckowina napisał/a:
Witam,
...Czy kupując toyamy odczuję dużą różnice w zasięgu w stosunku do takich akumulatorów, czy różnica będzie jedynie w trwałości?

Nie wiem jak duża ale różnica na pewno będzie. Kupiłem w ub. roku najtańsze, chińskie VIPOW z LechPol-u. 2x12V 12Ah do hulajnogi 250W. Od początku przejeżdżały max. 10km. Na końcu już tylko ze wspomaganiem.
Po kilkunastu cyklach wyraźnie osłabły a w tym roku więcej niż 5km. nawet nie próbuję a pod najmniejsza górkę muszę hulajnogę wprowadzać.
Ładowane zawsze natychmiast po użyciu.
Tracą pojemność i niską rezystancję w oczach.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Najgorsze akumulatory jakie miałem to HPG, padły w jednym sezonie. Natomiast jakieś Leaftron chodzą 3 rok 3x 9ah silnik 500W.
Nieraz nie ma czego kupić na allegro, Toyama miałem tylko nowe i sprzedałem z zestawem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group