ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze używane rowery pod elektryfikację
Autor Wiadomość
Iceberg 
początkujący


Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

To jest zły pomysł, proponuje szukać roweru dobranego do wzrostu ewentualnie kupić mniejsza ramę i przełożyć.
Zawiszenie w tym rowerze jest pneumatyczne więc aby było prawidłowo ustawione musi mieć ciśnienie w komorze dobrane do wagi rowerzysty + osprzęt.
Rownie dobrze możesz zmniejszyć ciśnienie i rower siądzie. Stosując rady kolegów będziesz jeździł na źle ustawionym zawieszeniu co może doprowadzić do uszkodzenia tylnego dampera. Nie wspomnę już o złej pracy zawieszenia.
Dobrze ustawione zawieszenie standardowo powinno ugiąć się ok 20-35% swojego skoku kiedy siedzisz na rowerze, to się nazywa sag czyli ugięcie wstępne.

Pozdrawiam.
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

Daj na tył koło moto 21 i będzie trochę nizej bez konieczności dokręcania szprych itp
 
 
2E 
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

To zły pomysł, przy kole moto 21'' podczas ugięcia zawieszenia wystąpi całkiem realna możliwość zawadzania korbami o ziemię, zwłaszcza w terenie.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

domik napisał/a:
Kupiłem rower "wysyłkowo" według mnie jest w bardzo dobrym stanie. Tu i tam porysowany, rysy zabezpieczone farbą, bardzo dobry osprzęt, ale.. Mam za krótkie nogi na ramę 19.5" - niby sprawdzałem w necie jak to wygląda ale pomyliłem modele :( Ten który kupiłem jest o 2cm wyższy niż ten który sprawdzałem. Nie wpadłem na to żeby powiedzieć gościowi żeby mi go po prostu zmierzył.

Pomiędzy kroczem, a górną rurą praktycznie nie mam luzu. Owszem wejdzie troszkę większa bateria przez tą większą ramę ale boję się co się stanie jak z niego zlecę.

Kolega mówi mi że jak dołożę baterię to dociąży sam rower i trochę opadnie tyle że nie jestem przekonany czy aż tyle żebym czuł się bezpiecznie.

Ktoś coś doradzi? Sprzedać go dalej czy próbować budować na nim? Do sezonu rowerowego zostało 2 miesiące więc pewnie znajdę coś innego.

https://www.olx.pl/oferta...67-IDrpedZ.html


Kurcze, nie wydaje się taki zły gabarytowo. Pożądany rower. Teraz jak go sprzedaż, to pewnie poniżej kosztów zakupu. Nie wiem co Ci radzić. Jak coś utargowałeś i masz kupca to sprzedaj. Z drugiej strony, to tylko 2 cm i to jak piszesz przy górnej róże, czyli przy samej kierownicy, czy tuż za siodełkiem już masz wysoko? Bo rura biegnie pod dużym skosem.
 
 
2E 
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

A tak w ogóle, to ja nie wiem czy to się sprawdzi w prądzie. Miałem kiedyś takiego Treka, wspominam go w sumie ok, poza jedną rzeczą, miał cholernie wiotki wahacz, czuć to było w zakrętach i jak się ostro deptało w pedały, z silnikiem to może być całkiem mocno odczuwalny efekt.
 
 
domik 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Nie było dobrej pogody żeby dużo pojeździć. W sobotę smog, w niedzielę wyskoczyłem na 20 min jak śnieg nie padał. Buty dołożyły trochę przestrzeni - niewiele, ale chyba aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Obecny mostek ma 105mm i to był większy problem. Muszę wymienić na 70-80 bo strasznie wciągnięty jestem - poza tym w sumie ok.

Wzór puszki już mam. Muszę wydrukować siatkę na baterię i to dopasować. Ma ktoś wymiary sterownika sinus z nexta?

IMG_20180205_223936.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 259 raz(y) 2,79 MB

 
 
Marekbiernatt 
początkujący


Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

Ja jeżdże z maseczką antysmogową, inaczej trudno w tym okresie
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

Marekbiernatt, a w Gdyni to gdzie masz smog ?
W Gdańsku nie ma ale w sumie Gdynia bardziej osiedlami domków wolnostojących stoi to fakt i palą w piecach pewnie ostro.
Generalnie przerąbana sprawa, cichy zabójca. Maska węglowa to podstawa. Dużo u nas widzę rejestracji DW, KR w okresie ferii i podejrzewam że po prostu chcą się ludzie dotlenić bo przecież co Tu u nas robić w zimie jak nawet śniegu nie ma przeważnie i gór tym bardziej (a w góry mają dwa kroki), tylko morze ale to na lato dobre :)
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

2E napisał/a:
To zły pomysł, przy kole moto 21'' podczas ugięcia zawieszenia wystąpi całkiem realna możliwość zawadzania korbami o ziemię, zwłaszcza w terenie.


Przy 19 moto taki efekt możne wystąpić. trzeba wtedy korbę z krótszymi pedałami
przy 21 nie powinno być problemów. Przerabiałem to juz w moich konstrukcjach

model z 19 moto przód tył


model rowerowe 26 przód 21 moto tył
 
 
domik 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 06 Lut, 2018   

Zrobiłem przymiarki do baterii. Wychodzi że żeby to miało sens to musi być plaster miodu.

W zwykłych koszykach wejdzie w najlepszym wypadku 16s6p - nie jestem pewien ile miejsca balanser zajmuje - o przetworniku na 5V nawet nie ma mowy.

Miodek to już 16s8p i nadal zostaje trochę miejsca bo na załączonym zdjęciu jest 8 nadmiarowych celi.
Zostaje mi jeszcze spuścić powietrze z dumpera żeby zobaczyć max dobicie żeby obudowy przypadkiem nie rozwalić.

Ktoś ma pomysł na inne ułożenie?

IMG_20180206_195555.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 255 raz(y) 3,07 MB

IMG_20180206_195457.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 258 raz(y) 3,95 MB

 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

domik napisał/a:
Zrobiłem przymiarki do baterii. Wychodzi że żeby to miało sens to musi być plaster miodu.

W zwykłych koszykach wejdzie w najlepszym wypadku 16s6p - nie jestem pewien ile miejsca balanser zajmuje - o przetworniku na 5V nawet nie ma mowy.

Miodek to już 16s8p i nadal zostaje trochę miejsca bo na załączonym zdjęciu jest 8 nadmiarowych celi.
Zostaje mi jeszcze spuścić powietrze z dumpera żeby zobaczyć max dobicie żeby obudowy przypadkiem nie rozwalić.

Ktoś ma pomysł na inne ułożenie?


BMS daje się na płasko z boku i sterownik też i powinno wszystko wejść jeśli skrzynka ma w środku 11-12 cm.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

pawextelinfo napisał/a:
trzeba wtedy korbę z krótszymi pedałami


toś mnie zaciekawił nie wiedziałem że takie korby są
daj linka
 
 
2E 
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

Przemek napisał/a:
pawextelinfo napisał/a:
trzeba wtedy korbę z krótszymi pedałami


toś mnie zaciekawił nie wiedziałem że takie korby są
daj linka


Chyba chodzi o długość ramion korby a nie o pedały :)
A są takie, robi Shimano różne długości od 160 do 175 mm co 5 mm przeskok, sam w fullu analogowym mam 165 mm XT, miałem 170 ale z racji częstych wyjazdów w góry to na rąbance czasem zawadzałem o progi skalne, po wymianie jest lepiej, niby tylko 5 mm ale różnica jest odczuwalna na plus. Więc jak ktoś ma w tej chwili 175 a zmieni na 165 to będzie duża różnica.

https://www.olx.pl/oferta...67-IDrc299.html

link wygasł a poza tym korba z ogłoszenia jest krzywa, ale istnieją takie i są w sprzedaży po prostu trzeba szukać, nie tylko Shimano ma w ofercie różne długości
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

dzięki za info faktycznie są na aleg.. piszesz że masz 165 mm a jeździłeś na czym jeszcze krótszym albo może ktoś z forumowiczów jeździł na krótszych np 150 mm i może sie wypowiedzieć jak sie to sprawdza
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

No i jaki najlepszy używany rower pod elektryfikację? Doszliście do wniosku? Bo jak tak. Tylko CUSTOM. W każdym innym będzie coś nie tak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group