ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Golden Motor SmartPie 3 - uszkodzony (chyba) sterownik
Autor Wiadomość
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   Golden Motor SmartPie 3 - uszkodzony (chyba) sterownik

Niedawno wymieniałem łożyska w silniku. Kilka kilometrów po wymianie silnik zaczął szarpać przy ruszaniu. Wyczytałem, że to mogą być czujniki Hall-a więc postanowiłem je wymienić na SS41.
Po ponownym rozebraniu silnika okazało się, że przewód zasilający (+5V) się przetarł i zwarł z obudową. Czujniki wymieniłem i działają poprawnie, ale silnik nadal szarpie przy ruszaniu:

https://photos.app.goo.gl/IYwXGu64da78sbSR2

Wychodzi mi że uszkodzony jest sterownik. Czy warto go rozbierać - tzn. czy są tam jakieś elementy zabezpieczające na wejściu (wyjściu), które da się wymienić?

Pozdrawiam,
Kamil
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Popatrzyłem na twój film i wydaje mi się, że to nie jest wina sterownika a raczej czujników halla, bo podobne "ruszanie" silnika z niewielkim "szarpnięciem" do tyłu jest charakterystyczne dla silników bezczujnikowych.Może w trakcie składania silnika jakiś kabelek od halli się oberwał? lub źle kontaktuje,jeśli nie znajdziesz innej przyczyny to sprawdź powyższe.
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Sprawdziłem Hall-e.
Zanim zacznę rozbierać oryginalny sterownik, spróbuję podłączyć to do zewnętrznego sterownika...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group