ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Planowany zakup
Autor Wiadomość
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2011   

180W Ci w zupełności wystarczy, ty kupowałeś silnik z obręczą od razu zaplecioną?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2011   

LLLUUU napisał/a:
Cytat:
Silnik jest zapewne z przekładnią planetarną (nie DD).

Tego nie wiem, jeszcze go nie rozkręciłem ;-) ale wydaje mi się że nie ...
Wydał mi się nieco mały (mała średnica) jak na 500W DD.
LLLUUU napisał/a:
Racja. nie potrzebuję, czy szybkie ładowanie skraca życie pakietu ?? jaka była by optymalna ??
Te ogniwa (Headway) z których złożony jest akurat ten pakiet wytrzymują naprawdę sporo więc zapewne szybsze ładowanie nie wpłynie na ich żywotność. Ja do pakietu 12Ah kupiłem praktycznie najmniejszą (120W) bo mi się aż tak nie spieszy z ładowaniem :) Dzięki temu jest malutka i tania.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2011   

Robsonik20 napisał/a:
Jakiej długości są twoje szprychy?
Nie sugeruj się długością szprych Kolegi ponieważ już na oko widać, że ten silnik ma mniejszą średnicę niż Twój.
Robsonik20 napisał/a:
Ja jestem na etapie poszukiwań obręczy, wybrałem:
Obręcz 1
Obręcz 2
Może macie jeszcze jakieś propozycje?
Może jeszcze ktoś się wypowie ale mi obie wyglądają na "pancerne" czyli raczej będą się nadawały.
Robsonik20 napisał/a:
W serwisie w którym byłem, powiedział mi że zaplatał kilka takich silników, więc nie powinno być problemu, mam taką cichą nadzieję.
Co do szprych ma jakieś super zjazdówki po 8zł za szutkę... Kazał mi zamówić mocną obręcz i przyjść na przymiarki.
Qrde .... 8zł... Tyle to faktycznie kosztują takie ekstremalne. Za 36szt. zapłacisz ... 288zł :shock: Wydaje mi się, że warto spróbować i kupić od tych ludzi z Sosnowca (namiar masz). Nawet po 2,50zł (nie wiem ile Ci powiedzieli bo ceny mogły pójść w górę) to wyszłoby 90zł + przesyłka (nawet kurierem = max 20zł) daje 110zł i zostaje jeszcze kasa na tą obręcz.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

1,7zł +15zł wysyłki, czyli niecałe 80zł:)
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

No widzisz :)
Te 2,50 podałem jedynie dla przykładu (Oni też mają różnych klas szprychy i pewnie takie po 8 albo i więcej też). Tak czy inaczej wyjdziesz na tym taniej chociaż uprzedzam, że to nie są jakieś grube szprychy. Po prostu (podobno) są dobrej jakości.
Mam nadzieję, że Twój lokalny spec da sobie z tym radę (trzymam kciuki).
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Patrzyłem analizę dolara i powiem wam że niedługo przebijemy 2.7zł;) Do tego szykują nam się podwyżki stóp procentowych. Znowu PLN będzie w "cenie" :lol:
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Zamówiłem pakiet
36V 16Ah 40160 LiFePO4 Battery 12 Cells EBike Battery Pack - Discharge Current : 10-20A
Alloy Shell 240W LiFePo4/Li-Ion/Lead Acid Battery EBike Charger

113$ przesyłka horror

Total: $472.02 masakra ale przebolałem, a po dzisiejszej jeździe na 3 starych żelach 7ah to nie mogę się doczekać przesyłki
 
 
Ramer
początkujący


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 36
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

LLLUUU napisał/a:

koło nie jest idealnie na środku :sad:


Hej LLLUUU
Ustawiłeś już koło ?

Ja już swoje ustawiłem
Klucz do szprych za 6 zł i dwa pełne obroty szprychami po jednej stronie i koło jest już pośrodku.

Pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Popukaj w szprychy metalowym przedmiotem i posłuchaj jakie jest brzmienie każdej z nich ;)
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

jeszcze nie ustawiałem i sam do końca nie wiem czy to robić,
teraz chciał bym zamocować tarczę szukam dość cienkiego zacisku (o tym adapterze nie wspomnę ale jak będzie zacisk się mieścił to udam się do specjalisty tokarza).
W chwili obecnej mam tylko przedni hamulec i poruszam się bardzo ostrożnie :-)

Szukam teraz jakiegoś ładnego licznika LCD co posiadał by wskaźnik naładowania baterii.
Czy są macie już coś sprawdzonego znalazłem kilka całkiem ciekawych na jakiś dziwnych stronach ciekawe czy dało by się zamówić.
Jeszcze ciekawi mnie czy w jakiś sposób poza oczywiście testowym podpięciem miernika sprawdzacie obciążenie A ? czy już przesadzam i wystarczy stan naładowania baterii ?
 
 
Ramer
początkujący


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 36
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Jakie wrażenia z jazdy ?
Jak z przyspieszeniem ?
Jak z prędkością ?
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Napisz lepiej jak tam testy;) Ja też bym szukał jakiegoś małego ładnego miernika:D
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

LLLUUU napisał/a:
Szukam teraz jakiegoś ładnego licznika LCD co posiadał by wskaźnik naładowania baterii.
Widzę dwie opcje:
1) http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=816
2) http://www.hobbyking.com/...idProduct=10080
Osobiście posiadam ten drugi.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Jak ktoś by zamawiał z Hobbykinga to też się piszę;)
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Hej !
Wrażenia SUPER !
Autobusem czy samochodem jadę/jechałem od 25 -40 minut, samochodem dawno przestałem jeździć bo mój gracik miał duży silnik i w korkach wciągał gaz w ilościach ... szkoda gadać... autobus koszt dziennie 5 zł
A mój wynalazek (do pracy mam z górki Orunia Górna --> Gdańsk Gł) dziś i wczoraj 16 min dystans 5,3 km. Nie mogę doczekać się baterii teraz mam zainstalowane 3 stare żele 7Ah i czuć że mocy brakuje, na płaskim bez pomagania jedzie jakiś 20-22 km/h a spokojnie kręcąc pedałami 26-30 km/h baaardzo przyjemnie mija się wszystkich stojących w korkach hihhi
co do jechania pod górkę to starałem się nie przeciążać żeli i pod górę udało mi się pomagając jechać około 20km/h. Droga do domu trwało około 20 min. co w godzinach 15-17 prawie nie możliwe do przejechania samochodem lub autobusem. Fajnie że pogoda dopisała żebyśmy mieli takie słoneczko cały rok było by super i można by zastosować jakieś baterie słoneczne :-) heheh
Mam liczyć koszt amortyzacji hhihihih ?? dziennie 5zł - ładowanie :grin:
ogólnie jestem baaarrrrddddzzzzooo zadowolony, a jak przyjdzie pakiet to ten rower chyba będzie latać :-)
ps. jak długo czeka się na przesyłkę z www.bmsbattery.com ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group