ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Planowany zakup
Autor Wiadomość
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Cytat:
ps. jak długo czeka się na przesyłkę z www.bmsbattery.com ?
Od czasu wysłania (proponuję poprosić aby podali numer listu przewozowego) to jakieś 3 dni powinno być maksymalnie. Ja kupowałem ostatnio na Elifebike to z papierów wynikało, że wysłał w sobotę a w poniedziałek miałem już u siebie. Inna sprawa ile mija czasu od złożenia zamówienia do wysyłki ale to już uzależnione jest od tego czy towar jest na stanie i ile mają zamówień (muszą przecież wszystkich obsłużyć).
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Będziesz ostro zapie.... :) Zasięg około 40km:D
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

okazało się że jeden z odzyskanych żeli był do bani
po zmianie nie wierzyłem że może być aż taka różnica !!
dziś pobiłem rekord 14 minut
ciekaw jestem jak to będzie na docelowym pakiecie :lol:

na prostej ciągnie około 30km/h jak pedałowaniem jadąc po asfalcie z górki (ul.Swiętokrzyska) kręciłem 40km/h ... ale czuć że sensownie silnik pomaga tak do 35km/h
dla mnie to baaardzo zadowalający wynik
muszę kupić kask bo trochę strach
LU
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Rodzaj pojazdu , jego predkosc i rodzaj nawierzchni : to sa parametry ktore decydyja czy jedzie sie bezpiecznie. Jazda rowerem bez amortyzacji z predkoscia > 30km/ staje sie niebezpieczna na niektorych poslkich drogach. Zeby do bezpiecznej jazdy nie bylo potrzeben dobre zawieszenie to rownie dobrze bysmy mogli jezdzic na rolkach z predkoscia 100km/h. Takie łyzworolki z silnikiem wydaja sie miec najlepszy wspolczynnik moc/masa.pojazdu, ale ja bym sie nie odwazyl na czyms takim jezdzic. Jak zaczynasz sie bac to radze zmienic pojazd zmniejszyc predkosc, lub droge po ktorej jedziesz.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Najlepsza jazda rowerem (EV też) to 5 km/h, niech laski patrzą jaki przystniak jedzie i to na fajnej maszynie. Niektórzy się siebie wstydzą i gnają ile się da, a to błąd, bo każda ma inny gust i przy dużej prędkości żadna nie zauważy kierowcy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

co racja to racja
ostatnio jechałem za dwiema dziewczynami i można nacieszyć oko bo moda na obcisłe ubrania ukazuje wszystkie wdzięki ;-)
zwróciłem też uwagę że teraz jeździ się bardziej z podniesionym wzrokiem, jakoś więcej rzeczy zauważam, czwarty dzień rowerem a ja już 2 razy znajomych wypatrzyłem, a to jak wysiał z autobusu a to na parkingu :-)
E-Rower świetna sprawa, nie miałem pojęcia że aż tak mi się to spodoba. Muszę znajomym dać trochę pojeździć to może więcej osób zrobi jak ja i pozbędzie się auta na rzecz silnika do roweru.
Nie zapomnę jak żona zareagowała na wieść że chcę wyposażyć rower w silnik.... heheheh a teraz jak się przejechała i zobaczyła że można to zrobić nie psując wyglądu roweru zmieniła zdanie i może zmontuję jeszcze jeden za jakiś czas
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Dzieki elektrykowi do pracy nie jedzie sie tylko zeby pracowac, ale tez zeby zajechac i wrocic rowerkiem. ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Ale żony samej nie puszczaj na rowerze EV, bo jak chłopy zauważą, że to EV, to będą mieli pretekst, żeby posprawdzać wtyczki, przecież kobieta na rowerze EV lub w samochodzie EV, albo na skuterze EV jest jeszcze bardziej ponętna.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

LLLUUU napisał/a:

na prostej ciągnie około 30km/h jak pedałowaniem jadąc po asfalcie z górki (ul.Swiętokrzyska) kręciłem 40km/h ... ale czuć że sensownie silnik pomaga tak do 35km/h
dla mnie to baaardzo zadowalający wynik
muszę kupić kask bo trochę strach
LU


Ja mam dokładnie taki sam silnik jak twój i prawdopodobnie pochodzi od tego samego dostawcy.
Mój silnik wygląda identycznie jak twój który pokazałeś na zdjęciach. Miał dokładnie ten sam problem z wycentrowaniem koła. Troszke to poprawiłem i już teraz można jeździć.

Obecnie też zasilam silnik z 3 aku żelowych o pojemności 7,2AH. Ostatnio dołożyłem dodatkowy aku w szerek 6V i 12Ah.
Prędkości jakie teraz uzyskuje bez pedałowania to około 34-35km/h na prostej i ponad 40km/h z lekkiej górki tylko ja mam koło 26". Zasięg na tych małych aku to około 12-15km.
Jak narazie jestem zadowolony.

Obecnie też szukam jakiegoś aku LiFePo4. Myślę na zakupem 13 ogniw 38140S o pojemności 12Ah.
Do tego BMS na 13 ogniw i prądzie 20-40A.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Niedługo dolar przebije 2.7;)
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Cześć !!
Chciałem napisać że rowerek śmiga aż miło (aktualnie na 3x7Ah żel) po prawie 4 tygodniach BMSBATTERY wysłało mi pakiet ... przeginają na maxa

Szukam jakiegoś rozwiązania do monitorowania pracy silnika baterii kontrolera, może są jakieś gotowe rozwiązania ?
mi się podoba coś takiego http://www.speedict.com/ urządzenie + telefon z np. Androidem
na chwilę obecną nie monitoruję niczego a chciał bym wiedzieć ile jeszcze jest baterii aktualne obciążenie itp.. no mierników wozić nie zamierzam :-)

fajna aplikacja na androida to endomondo ... rysuję na google maps przejechana drogę itp :-)
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Fajne to cos do Androida, ale cena prawie taka jak konwersja roweru na elektryke.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

No właśnie.
Wszystko zależy od tego ile chcesz (możesz) na to wydać.
Najtańszy miernik (no. Turnigy) to koszt nieco ponad 100zł (z przesyłką do Polski).
Do 200zł masz już większy wybór.
Potem zaczynają się już te bardziej wyspecjalizowane (robione ekstra pod rowerki EV z pomiarem prędkości, dystansu, zużycia energii na kilometr jazdy itd..)
 
 
jarmata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

silnik do zapalatania w kole dostene na magma.sklep.pl
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

Tydzień mija, a ja zapomniałem napisać że bakteria z bms już do mnie przyszła. Musiało trochę czasu upłynąć bo mało tego że wcale nie tani zakup zrobiłem to jeszcze 347 zł vatu mi dowalili wrrr przyjemność z jazdy i zasięgi na szczęście rekompensują
czasu do pracy i z pracy się wyrównały praktycznie i fajnie bo wracając mogę pozwiedzać okolicę nie martwiąc się że zabraknie paliwa ;-)
36V 500W w tylnym kole 28" bateria 36V 16Ah 40160 LiFePO4 Battery 12 Cells
na prostej 32 km/h, zasięgu takiego na maxa jeszcze nie sprawdziłem ale 35km z wstępnych badań to nie problem.

wracam do pracy :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group