ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Czw 07 Mar, 2019
Przeróbka hulajnogi RAZOR E100 PC
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

Domówiłem oryginalne podwozie, będzie łatwiej wykorzystać całe mocowanie, bez niepotrzebnego rzeźbienia. Sprzedawca ma całe podwozie za 39 zł, więc chyba nie warto kombinować. Wytnie się z niego co potrzeba i będzie bezproblemowe mocowanie kółek ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Zmajstrowałem układ na mostkach do hamowania silników. Jak to zmontuję, to dam znać jakie są efekty.





 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Rewelacji nie ma, ale zawsze to lepsze, niż nic. Zwolni na pewno. Im większe obroty, tym większa siła hamowania. Mam jeszcze hamulec mechaniczny na przednie koło, to razem powinno być OK.



Na filmie powiedziałem "przekaźników", pomyłka, tam jest tylko jeden przekaźnik ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Sprawdziłem jeszcze na zwartych przewodach, bez mostków. Hamowanie jest dużo mocniejsze, niż z mostkami. Może warto pomyśleć nad zwieraniem przewodów bezpośrednio. Ale to sprawdzę już na jeżdżącym pojeździe.

Znalazłem podwójne przekaźniki 12V 35A na stykach. Po 16 zeta. Dwie sztuki załatwią sprawę zwierania faz.
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Czekamy :) .
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Zeltom, im mniejszy opór w układzie, tym większa siła hamowania. Więc im bardziej komplikujesz układ hamowania, to najprawdopodobniej dodajesz rezystancję. Ale mostek to są w praktyce 2 diody w szeregu, więc jest spory spadek napięcia, ale stały. Różnica będzie istotna przy małych prędkościach, ale z im większej prędkości będziesz hamował, tym różnica będzie mniej odczuwalna.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Dojechało podwozie. Teraz trzeba wyciąć, co potrzebne i działać ;)





 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Jeżeli chodzi o hamowanie, to jak dasz mostek, to przy małej prędkości hamowania nie ma. Przekaźnik R15 ma "tylko" 10A, ale styki pewnie ze cztery razy większe niż te przekaźniki "35A". Jak dasz termistory, to nie będzie takiego "szarpnięcia" przy hamowaniu.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Przy małej prędkości mogę hamować na Flinstona ;) Zresztą jest hamulec mechaniczny na przednie koło, to z małej prędkości też się zatrzyma ;) . Powoli ruszam z robotą, więc niedługo sprawdzę ten wynalazek.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Trochę podgoniłem robotę ;)























 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

zeeltom, jest dobrze. Ciekaw jestem co tego będzie :wink:
Jaką baterię planujesz tam wsadzić?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Jakiś li-ion 36V. Na razie muszę powalczyć z resztą ;)
Chciałem dospawać kawałek rurki pod sztycę siodełka. Wyciąłem z innego, starego roweru, ale nie udało mi się tego dobrze przyspawać i wyciąłem. Przy okazji znalazłem poszukiwany wcześniej profil aluminiowy 50x50x2,5 mm w czeluściach mojego złomowiska :D Przyda się do dwóch pozostałych silników. Szkoda, że do takiej akcji trzeba wsadzać dwa kontrolery. Koszty niepotrzebnie rosną.
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

2 kontrolery z ali to jakieś 25-30USD więc tragedii nie ma ;) . Pomyśl o aku 13S, bo na 10S zbyt szybkie te kółka nie są.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

To nie będzie wyścigówka ;) Jak się rozpędzi do 20 km/h, to wystarczy. 30$ to 100 zł, za które można kupić całe oświetlenie, klakson, migacze i inne wynalazki. Dla mnie, to jest różnica ;)
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Na 10S może być problem z osiągnięciem 20km/h. Wyciąga ok. 17-18km/h na pełnym aku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group