ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie z turbiny wiatrowej
Autor Wiadomość
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   Ogrzewanie z turbiny wiatrowej

Wpadł mi taki pomysł, żeby podłączyć bojler elektryczny pod CO i zasilać go turbiną wiatrową. Robił już ktoś coś takiego?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Wiater masz cały czas?
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

zeeltom napisał/a:
Wiater masz cały czas?

Różnie to bywa, ale wiać wieje. Czasem i halne idą. :wink: Chodzi o to, żeby zmniejszyć zużycie gazu. Ustawić na sterowniku załączenie 40stC. Jeżeli nie będzie tej temperatury, grzeje piec gazowy.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

a ile widziałeś pracujących wiatraków w górach? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Białe misie, to widziałem i konie do Morskiego Oka ;)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Umbur, jak wiesz u nas albo nie wieje, albo wieje tak ze lecą dachy :lol: . Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku nie użyjesz "wiatraka". By miało to sens, wiatr powinien być codziennie i w miarę możliwości dość silny. To już lepszym rozwiązaniem są "słoneczne" urządzenia. A najlepszym stacjonarny rower elektryczny "wieloosobowy" i zamiast w teren to cała rodzinka "do kieratu" i będzie podwójnie gorąco :mrgreen:
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Gdzieś w Bielsku widziałem wiatrak, ale jak mówicie że odpada, to rozumiem. :razz: Z fotowoltaiką jest ten problem, że w nocy nie działa, a w zimie (gdzie najbardziej byłaby potrzebna) jest mało efektywna. No i trzeba wydać kupę kasy. :wink: Jakbym miał grzać kręcąc korbą, to ogrzewanie byłoby zbędne. :grin:
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

umbur napisał/a:
Robił już ktoś coś takiego?

Też miałem tylko pomysł. Po sąsiedzku widziałem działający często wiatrak pionowy.
Do tego miały być ogniwa słoneczne żeby grzało na zmianę bo zwykle kiedy wieje, nie świeci słońce.
Niestety sprzedałem chatę.
;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Idziesz w taryfę opustow czyli oddajesz prad do sieci w lecie i odbierasz w zimie 80% wyprodukowabej energii. Sieć jest akumulatorem o sprawności 80%:) a sprawność paneli w zimie jest wyższa bo jest zimniej, tylko światła mało:)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Jeśli kogoś interesuje to tutaj:
http://energia.nexun.pl/

jest mój stary blog o fotowoltaice hobbistycznej :)
Już go nie prowadzę, ale trzymam na serwerze dla potomnych

Umbur, w dziale kalkulatory masz narzędzia do obliczania ilości energii potrzebnej do ogrzania wody z paneli
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

wwojciech napisał/a:
Idziesz w taryfę opustow czyli oddajesz prad do sieci w lecie i odbierasz w zimie 80% wyprodukowabej energii. Sieć jest akumulatorem o sprawności 80%:) a sprawność paneli w zimie jest wyższa bo jest zimniej, tylko światła mało:)

To nie jest tak do końca. Tu masz opis:
https://www.budujemydom.p...gia-elektryczna

"Do sprzedaży prądu nie zachęca jednak stawka, którą uzyskamy. Prawo Energetyczne stanowi, że cena odkupu ma wynosić 80% średniej giełdowej ceny energii w poprzednim roku. Nie dostaniemy jednak wcale 80% z 0,60 zł, które sami płacimy za prąd. Cena giełdowa nie obejmuje opłat przesyłowych oraz stałych, które ponosimy jako klienci. W efekcie otrzymamy poniżej 0,20 zł/kWh, a będziemy musieli zapłacić jeszcze podatek dochodowy."
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

A teraz zobacz na jakiś wpis który nie odnosi się do 2013 roku tylko do ustawy z 2016 roku. Jeśli wyprodukujesz więcej niż zuzyjesz to nie dostaniesz ani grosza za to. http://m.gramwzielone.pl/...-plusy-i-minusy
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

wwojciech napisał/a:
A teraz zobacz na jakiś wpis który nie odnosi się do 2013 roku tylko do ustawy z 2016 roku. Jeśli wyprodukujesz więcej niż zuzyjesz to nie dostaniesz ani grosza za to. http://m.gramwzielone.pl/...-plusy-i-minusy

Nie bardzo rozumiem. Znaczy, że jak wyprodukujesz więcej to nie zapłacisz rachunku za prąd, ale też nie zarobisz?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

podepnę sie pod temat bo tez SZUKAŁEM turbiny pionowej do uzupełnienia mojego cuda w pochmurne dni
zbudowałem sobie panel solarny z grzejników, a na złomie za 50zł wyrwałem wymiennik galmet 250l w super stanie

panel ten pokrywa całkowicie zapotrzebowanie na ciepła wodę użytkowa od połowy kwietnia do połowy września / października jest na obrotnicy której jeszcze muszę dorobić sterowanie aby był całkowicie autonomiczny może w tym roku to sie uda
ale zdarzały sie pochmurne dni w tym okresie a jak pochmurno to przeważnie wiało więc po głowie ciągle chodziła mi pionowa turbina taka 3m wysokości myślałem i myślałem aż w końcu znajomy zakupił, dowiedziałem sie o tym po jakiś 6 miesiącach testów tego cuda wiec na jarany pytam go co i jak a on odpowiada ze były to najgorzej wydane pieniądze bo gó..o to daje, jego opinia jest dla mnie cenna bo koleś ma na dachu i "glikol' i fotowoltankię ogólnie zna sie na rzeczy tak że odpuściłem, tak jak pisali koledzy po wyżej u nas wieje tak ze niema z tego nic albo tak ze nie da sie odbierać tej energii a co do zwrotu od elektrowni to .....
 
 
NaczelnyFilozof 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 47
Skąd: Jeleśnia
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

Ja bym przez lato chciał do domu coś wymyśleć :-) Znaczy na zasadzie tanio i zrób samemu i żeby mniej więcej działało :-)

Mam stary bojler elektrczyny ale nie wiem ile ma watt aby na dach wsadzić same panele. Bezpośrednio do grzałki bez akumulacji i przetwornic.
_________________
Naczelny Filozof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group