ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogniwa 18650
Autor Wiadomość
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
  Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   Ogniwa 18650

W tym temacie piszmy proszę, gdzie najlepiej i możliwie najtaniej kupić ogniwa 18650 do pakietów naszych e-bików, czyli hurtowe ilość i hurtowa cena. Jakie sprawdzone źródła proponujecie? Które ogniwa spisują się najlepiej? Sanyo wysoko-prądowe? A może kupić hurtowo baterie od laptopów i samemu rozebrać? Gdzie są takie skupy baterii? Bo chyba ze skupu będzie najtaniej?

----edit----
Czy ten sprzedawca jest wart uwagi? https://allegro.pl/uzytkownik/BatLit?order=m
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Taniej niż w dziale Kup/Sprzedaj na tym forum raczej nigdzie nie znajdziesz https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=7917

3zł za ncr18650A to taniej niż za barszcz winiary

Po prostu musisz śledzić dział. Trafiają się okazje. Pewnie są jakieś sztuki trafione, chociaż na razie nikt nie zgłaszał zażaleń w podobnych ofertach więc oby się nic nie zmieniło.

Pakiet 16s10p za 500zł.... Ech...
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Faktycznie była okazja. 3 zł za sztukę, ale trzeba było kupić aż 1000. Jeszcze dokładnie nie liczyłem ile mi będzie potrzeba, ale myślę, że 150 to max. Może się coś trafi. Aby tylko dobre, nie oszukane źródło :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Wymagania co do ofert (szczególnie akumulatorów) sa wysokie i ostatnio nie ma doniesień o oszustwach.
Kiedyś, w czasach, kiedy każdy mógł sobie wystawiać akumulatory bez ograniczeń i bez zasad mieliśmy przypadki oszukanych forumowiczów.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Ze wstępnych wyliczeń, jeśli ułożę ogniwa 18650 w koszyki "plaster miodu" to upcham około 180 szt. Kupa kasy :(
Na poważnie rozważam kwestię pyrania po śmietnikach z elektrozłomem. Ma ktoś w tej kwestii jakieś doświadczenie? Które śmietniki pyrać co by na baterię od laptopów trafić? Chyba pod media marktem? Czy może serwisy komputerowe?
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Mam ogniwa od Redback, LG MJ1, płaciłem coś koło 9-10 zł za szt. Polecam, są to nowe z demontażu ale parametry mają bardzo dobre.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Tego tematu raczej nie przeskoczysz. Trzeba tu kupic i tyle. Tez z czapy spytalem tu i owdzie i wiem ze niewiele udalo sie zdzialac. Jak ktos ma to niewielka ilosc i nic madrego z tego nie ulepisz. Jak ktos ma duzo sensownych to ma allegro i tez po chwili wie w posiadaniu czego sie znajduje. Duza ilosc powyzej 100sztuk jednakowych ogniw to wymierna wartosc i za drobne nie odda. Owszem sa zrodla gdzie za grosze sprzedaja wszystko jak leci ale na kazdym juz ktos sprawuje piecze.
Jak chcesz miec sensowny bike to kup jednakowe i sprawdzone ogniwa. Jesli to ma byc lekki wariat i sprinter to proponuje niewielka ilosc vtc6 do lekkiej ramy. Jesli tylko wariat to duza ilosc vtc6 a jesli dupowoz to kup dowolna gotowa baterie z seryjnego gazele badz podbne za 300zl i uzywaj
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Nie ma co dziadować na jakiś padakach z laptopów chyba że kolega lubi płacić dwa razy. Kupić raz a porządnie sprawdzone ogniwa i problem baterii z głowy na kilka lat.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Zrób ogniwo np 13s5p z baterii od np Redbacka lub Tasa. Napisz jaki masz budżet na ogniwa.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Budżet raczej mam dziadowski :( Ale wolno wszystko robię i może powoli uciułam. Akumulator chcę dać 60V, czyli 16s, jeśli dobrze licze. Myślałem by kupić zgrzewarkę od PiotraW i samemu zrobić aku. Mam trochę dobrych części rowerowych, spróbuję sprzedać albo Piotrek weźmie w rozliczeniu za zgrzewarkę. Jakoś mam ochotę tego wszystkiego się nauczyć. Wciągnąłem się jak cholera, po nocach spać nie mogę tylko obmyślam strategię :)
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

henio napisał/a:
Budżet raczej mam dziadowski :( Ale wolno wszystko robię i może powoli uciułam. Akumulator chcę dać 60V, czyli 16s, jeśli dobrze licze. Myślałem by kupić zgrzewarkę od PiotraW i samemu zrobić aku. Mam trochę dobrych części rowerowych, spróbuję sprzedać albo Piotrek weźmie w rozliczeniu za zgrzewarkę. Jakoś mam ochotę tego wszystkiego się nauczyć. Wciągnąłem się jak cholera, po nocach spać nie mogę tylko obmyślam strategię :)


Nie odrazu Kraków zbudowano ;) czasami lepiej zwolnić, dozbieraj na to co ma być żeby po finalnej budowie spać spokojnie ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Witt 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 60
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Elektrotonus napisał/a:
Zrób ogniwo np 13s5p z baterii od np Redbacka lub Tasa. Napisz jaki masz budżet na ogniwa.

Również mocno rekomenduję to rozwiązanie. Nie wchodź w laptopowe (jeśli w Twojej strategii był taki pomysł), miesiące nauki, z której popłynął wniosek, który był znany tutaj od kilku lat. Jedynie to pomogło mi to nauczyć się testować różnymi prądami.
16s to już duży zestaw. Ja zacząłem od 24V, teraz przerabiam 2 rowery na 36V, ale od 7-10 P. A obecnie opracowuję strategię (jak Ty), jak zrobić by wszystkie 5 rowerów jeździło na tych samych bateriach. Bardzo spodobał mi się pomysł Gianta z kufrem na 2 baterie, tylko one są malutkie zmieści się tam maksymalnie 11Ah 10s 4-5P w jednej.

Mój pierwszy projekt to powerbank do testowania z halogenem, działał rewelacyjnie (jeszcze bez BMS). Drugi to 24V przerobiłem hulajnogę dzieciom z ołowiowych/żelowych na laptopowe. wypada to słabo, przy obciążeniu i używaniu dłużej niż kilka minut rozjazdy olbrzymie, kupa pracy przy wyrównywaniu. Drugi 24V do roweru przejeździł 2 miesiące, tylko musiałem go ładować 2 razy dziennie, słabiutki 7Ah z używanych cel (starych z moich rowerów). teraz mam od Redblacka. Pakiet 10S8P i to już jest to. Zdecydowanie warto poczytać od początku wątki o 18650, bo to ograniczy Twoje straty, przy zakupie komponentów. I jak TAS napisał chyba ostatnio w wątku o bezpieczeństwie i zabezpieczaniu baterii w rowerze warto mieć to zawsze przed wszystkimi innymi problemami. Bezpieczeństwo przede wszystkim baterii (zwarcia, przeładowania, odcięcia przy przeciążeniu). Ale to takie początkującego rozważania. E-bike mam od 5 lat, ale przerabiam może faktycznie od kilku miesięcy.
_________________
http://blog.urremote.com/...ycle-fast.html.

Dla początkujących: http://www.electricbike.c...throttle-motor/
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Nie uważam zeby potrzebna Ci była zgrzewarka.
Moim zdaniem jest to sprzęt do seryjnego montażu baterii i wcale to rozwiązanie nie jest lepsze od lutowania. Jestem nawet zdania ze gorsze.
Te wszystkie ogniwa, podobno nowe, po rozpakietowaniu to niby skad sie wzieły na rynku wtórnym ?
A bo zgrzewu nie było albo bo zgrzewy pusciły. Pytanie teraz ile baterii po lutowaniu by wrociło z taką usterką. Zero. Czemu ? Bo lutowanie jest czasochłonne i wyraźnie widac czy odbyło sie z powodzeniem czy nie.
Porządna masywna lutownica oporowa załatwi temat.
Jak chce zjeśc kanapke nie kupuje piekarni.
Co do baterii to jestem zdania ze z dostepnych na Naszej giełdzie nie ma lepszych niż vtc6.
Jesli producent zezwala na 15A czyli 50W z ogniwa 43gramy (w piku do 100W) to kupujesz 2kilo ogniw i masz 2kW z baterii. Proste jak sikanie.
Zrobiłem raz excela z wszystkimi parametrami takimi jak objętosc, masa, cena i VTC wypadły najlepiej w konfrontacji także z turnigy 5AH.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Gdzie vtc gdzie turnigy - błagam
Lepiej looknąć czemu vtc5 jest jednak trochę lepsze niż vtc6 choć to zależy kto czego szuka i jak będzie użytkować pakiet

Lutowanie jest ok, ale jest bardzo czasochłonne. Zresztą tak samo widać czy zgrzew jest dobry czy lut na ogniwach - tu nie ma większej różnicy
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

sietaz, ale jak chcesz zrobić 1-2 baterie, to kupno zgrzewarki jest nieekonomiczne - bardziej opłaca się zlecić komuś. A jak się chce zaoszczędzić, to czasochłonność lutowania nie jest problemem. Zresztą jak ktoś robi pierwszy raz baterię, podejrzewam, że różnica w czasie nie będzie zauważalna.

Passat_EQ - z tą VT6 za bardzo uogólniasz. Np. jeśli chcesz zrobić małą baterie (wystarcza Ci mały zasięg albo chcesz zacząć jeździć zanim zbudujesz duży akumulator), do średnio mocnego silnka (pow. 600W) to turnigy są nie do pobicia. Za 250 zł (przy ostatniej promocji na HK) dostajesz 5KW i 220 Wh i raz dwa montujesz. Poza tym zwróć uwagę, że VT6 dość mocno tracą pojemność wraz z ilością cykli. Krótko mówiąc, nie ma "najlepszej" baterii. Trzeba wybierać coś co pasuje najlepiej do konkretnych potrzeb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group