ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedać samochód czy oddać na złom
Autor Wiadomość
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
  Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   Sprzedać samochód czy oddać na złom

Ponieważ, można tu napisać wszystko, postanowiłem o coś głupio zapytać. Uwaga będzie długie...

Kupiłem 4 lata temu golfa, za 3 tysiące, jak to mówią tani ekonomiczny diselek, tylko brać i jeździć. Z biegiem czasu zastanawiałem się jak mogłem kupić takiego trupa, chciałbym go sprzedać, jednak wymieniłem już wszystko co można wymienić i mi trochę szkoda...
Byłem oglądać ostatnio skode favorit w okolicy https://www.olx.pl/oferta...html#cfd0fc9fdf ale złom totalny, przegnity tak, że dziury na każdym elemencie, opony zimowe już prawie pełnoletnie nie ma sensu się w to pchać, jak za rok oddam na złom. Szukam dalej. Tymczasem zastanawiam się czy tłuc dalej, czy poszukać czegoś innego



Część na którą czekałem, czyli w ostatnim czasie zostało wymienione:

- radio, bo nie było
- gaśnica bo brak
- rozrząd oleje filtry i chyba łożysko w kole na kwotę 500zł
- linki ręcznego, 60zł 2 sztuki
- cała elektryka do szyb elektrycznych poprowadzona na nowo tj wiązki elektryczne w drzwiach nowe, wymienione także 3 el. podnośniki szyb
- taśma poduszek powietrznych, bo świeciła kontrolka
- miarka poziomu oleju, najpierw 2x zamienniki ale z powodu wątpliwej jakości aso lelek 70zł miarka +
przedłużka
- sworznie wahaczy + okładziny hamulca ręcznego
- tylna belka zawieszenia bo sobie ugniła i prawie straciłem koło - ok.600zł z wymianą, sam malowałem
- silnik sobie wymieniłem, bo się rozleciał od przebiegu, jakieś tam koło pasowe, skończyło się remontem tego co jest, tj.głowicy, oraz częściowo silnika + "nowa" używana turbina - 1500zł za wszystko
- serwo, czyli pompa hamulcowa, oraz przewody hamulcowe, z tym, że ABS-u to nie udało się do dziś uruchomić
- kupiłem nowe opony, ale trochę tłuką, po hamowaniu ze 100 do 0 na zablokowanych kołach
- koncówki drążków do ustawienia zbieżności na nowych oponach
- nowy akumulator
- kostka stacyjki - ASO lellek, bo na zmienniku auto odpalało w kropkę. Wcześniej włożony był zamiennik
- straciłem biegi, holowanie, jakieś gumy na wodziku, co przenosi położenie drążka na skrzynie - ASO lellek 36zł (były poprzednio założone zamienniki)
- dołożone grzanie lusterek
- naprawa instalacji ogrzewania szyby tylnej
- miałem wymieniać łożyska amortyzatorów, ale amortyzator wpadł mi do środka po odkręceniu, więc zrezygnowałem z kompletnej wymiany zawieszenia
- zbiornik płynu wspomagania, bo zrobiła się dziura
- poduszki silnika drogie "febi", od tamtego czasu można stracić plomby na zębach, aczkolwiek kobiety wydają się szczęśliwsze
- szyba przednia bo sobie wybiłem jak wymieniałem wycieraczki
- dorzuciłem halogeny przednie, zmieniony włącznik swiateł i wiązka el. - działały jakieś 5 minut i się stopiły, prawie się zapalając
- kolejna partia halogenów, tym razem oryginalne i się nie stopiły
- reflektror lewy oraz halogen i zaślepkę, bo przywaliłem w sarnę bawiąc się radiem
- cały tłumik, bo sąsiadom przeszkadzało, aczkolwiek ja bym nie wymieniał
- wyprałem tapicerkę
- szczotki alternatora, lecz komutator w środku jest już zużyty i szukam innego lepszego alternatora

Na chwile obecną znika płyn chłodzący, bo ugniła chłodnica i zauważyłem luzy w kierownicy, oraz kończy się sprzęgło. Niedługo rozrząd. Samochodem zrobiłem przez jakieś 4 lata 50 tys km.
Aha nie wspomniałem, że "nowa" turbina pojeździła 2 miesiące i stanęła. Auto dymi jak rasowe TDI i z trudem osiąga 120, więc jest mega bezpieczne, bo jadąc zawsze powoli jestem wyluzowany i ciężko jest w cokolwiek przywalić, osiągając setkę jak stąd do nieskończoności. Pewnie kończysz czytać a on nadal się rozpędza. Nie mam zamiaru tego regenerować za tysiaka, wolę włożyć w rower. Ma to też swoje plusy, olej przestał znikać.
To jak? Sprzedawać? :wink:
Za trupa pewnie nawet 3 tysięcy nie dostanę
 
 
Goliath 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 81
Skąd: Izabelin-Dziekanówek
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Cytat:
To jak? Sprzedawać? :wink:

Przerób na elektryczny :P :mrgreen:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Wygląda ślicznie. Rocznik? Teoretyczny przebieg? Nie ma rdzy?
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Rocznik 94 rdzy nie ma, bo kiedyś zahaczył o tira i poskładali z 2 przystanków, a przy okazji ktoś zrobił konserwację. Jak coś się pojawia to tylko delikatny nalot, oczyścić pomalować i do kolejnej zimy trzyma. Przebieg do uzgodnienia (licznik zeruje się po 300 tys)
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Dobrze się prezentuje - ja na Twoim miejscu bym jeździł dalej bo za takie pieniądze raczej nic ciekawego nie kupisz a tu przynajmniej wiesz co masz.

Kiedyś idę chodnikiem i auta wzdłuż zaparkowane z kartką sprzedam - na jednym z nich - cena 425zł - do negocjacji :mrgreen: . To była Astra z 95r.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Przebijam, ja kiedyś spaceruję a na szybie kartka dużymi literami ZA DARMO! a pod spodem małym drukiem "go nie oddam, ale mogę sprzedać za..."
Zamówiłem chłodnice i zbiorniczek płynu chłodzącego, bo nie widać stanu, za niecałe 110 zł z wysyłką. I wziąłem jeszcze 2 opony do roweru za 250 :mrgreen:
Zdecydowanie rower drożej wychodzi, ale nic nie mówię, rower to rower, przyjemność z jazdy i zajęcie na dłużej :wink:
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Mój szwagier miał ten model Golfa. Kiedyś zadzwonił i powiedział że miał "stłuczkę", był u mechanika i ten powiedział mu 1500 pln za naprawę, może znam kogoś tańszego. Powiedziałem aby przywiózł auto to zobaczymy. Auto miało zgiętą maskę , pogięty zamek maski, zbity reflektor i połamanego "grila". Jakoś zdemontowałem zamek i go wyprostowałem (nie dało się otworzyć maski). Maskę wyprostowałem podkładając dwie szmaty pod koniec maski w okolicach reflektorów i naciskałem na miejsca zgięcia rękami. Gril plastikowy "nie do malowania"- 35 pln, szkło reflektora (okazało się że można kupić samo szkło, które było na zaczepach)- 22 pln. Nawet z dojazdem do sklepu po części w sumie to jakieś 4-5 h.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Wypchnin, sprzedan oddaj na zlom.
W tej chwili mozna kupic na prawde porzadne auto za smieszne pieniadze.
Niedawno znajomy kupil focusa I 1.6 z 1998 za 1500zl. Do wymiany byl tylko aparat zaplonowy.
Kilka lat temu inny Nissana Maxime za 5, Pheaton auto premium sa juz za 12 w gazie(do wymiany sprzeglo hydro), Fiat stilo za 6. Sa to przyklady kupionych aut do miasta w stanie dobrym ape z drobna jedna wada.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Właśnie sprzedałem mojego 18 letniego grata za 2500zł, bo mechanik powiedział, że podwozie jest przerdzewiałe.

Wszystko uczciwie wpisałem w ogłoszeniu i na drugi dzień był kient. Jak mawia klasyk każda potwora znajdzie swojego amatora:

Kod:
Sprzedaję bo mechanik stwierdził sporą korozję podwozia.
Zdjęcia sprzed kilku miesięcy. Trzeba przyjechać i zobaczyć.
Jedna listwa boczna podprogrowa jest do przykręcenia i jedna na drzwiach do przyklejenia.
Brak klapki od filtra powietrza pod przednią szybą. Gałka drążka biegów do przyklejenia. Tłumik może być niedługo do wymiany. Środek zaniedbany (małe dzieci). Sporo plastików i elementów połamanych. Więcej grzechów nie pamiętam :)
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

dorzucę jeszcze to

Najtańsze zamienniki za 110 z wysyłką
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Jadę jutro po to auto





Cena 5 tys, 1szy własciciel, 2000 rok, felicia, nie wiem nawet jaki silnik, 25 tys przebiegu
Obejrzę, potarguję, swoje bym musiał sprzedać, ale myślę, że warto po prostu warto i na czymś takim nie stracę
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

oj bładzisz.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Poważnie to taka zła opcja? Auto tanie, proste, nie zajechane, bez bajerów, powiedział bym że golf iv za 5 tys to będzie niewypał, ale taka skoda? Jest w tym jakiekolwiek ryzyko? Łańcuch rozrządu oleje filtry, gumy, drobna kosmetyka i jeździć. Luksusu to tu nie ma, nie szukam w tej cenie.
Ostatecznie to i w swoje dołożyć 2,5 tys nie jest zła opcja, ale tu młodszy rocznik, mniej rdzy, jest za co lewarek podłożyć, na gorsze nie zamieniam :wink:
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

25 tys przebiegu - chyba często na warsztacie stał :mrgreen:
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Niedawno znajomy sprzedawal Mondeo mk3 2.0tdci w kombi za 5000 z rocznika 2003.Technologicznie i stylistycznie troche przepasc wzgledem skody.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group