ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Witam pasjonatów EV - projekt gokart
Autor Wiadomość
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006   Witam pasjonatów EV - projekt gokart

Witam wszystkich miłośników i pasjonatów pojazdów elektrycznych

Mam zamiar rozpocząć projekt gokarta elektrycznego. Główne założenia to pojazd dwusilnikowy (każdy silnik nie mniej niż 350W), w dalszej części projekt zakłada montaż 4 kółek od skutera elektrycznego troche światełek itd.

problemy jakie napotkałem przy projektowaniu:
1. jaki sterownik - oczywiście płynna regulacja ruszania no i wsteczny
2. z czego zrobić podłogę - blacha ryflowana, sklejka ?

jesli możecie pomóc bardzo bym prosił

jeśli macie jakieś inne pomysły w stylu silnik prądu zmiennego to też są mile widziane
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006   

No to gratuluję zapału!! Mi już euforia budowania pojazdów na prąd minęła. Sterowniki kupiłem u producenta www.jabel.com.pl . Niestety pierwodne założenie 2 silniki 24v 250W każdy nie zdało egzaminu. Później był wariant drugi tzn. kazdy silnik miał swój sterownik i znowu d.... :evil: Wciąż na starcie wywala bezpieczniki 30A. Więc potem wyciągnąłem sterowniki i podłączyłem na krótko. Pojazd ruszał na pych a potem włączało się zasilanie. Po 3 minutach jazdy zjarało instalacje z przewodów 2,5mm2. I w tym momencie właśnie mi się odechciało. Aha problemu z biegiem wstecznym nie rozwiązałem. Moja rada: pierw zrób konstrukcję, wszystko co niezbędne podłącz zrób jazdy próbne a jak wszystko będzie już ok, to wtedy zajmij się podłogą i światełkami bo inaczej to szkoda nerwów i kasy.
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

Arkady napisał/a:
No to gratuluję zapału!! Mi już euforia budowania pojazdów na prąd minęła. Sterowniki kupiłem u producenta www.jabel.com.pl . Niestety pierwodne założenie 2 silniki 24v 250W każdy nie zdało egzaminu. Później był wariant drugi tzn. kazdy silnik miał swój sterownik i znowu d.... :evil: Wciąż na starcie wywala bezpieczniki 30A. Więc potem wyciągnąłem sterowniki i podłączyłem na krótko. Pojazd ruszał na pych a potem włączało się zasilanie. Po 3 minutach jazdy zjarało instalacje z przewodów 2,5mm2. I w tym momencie właśnie mi się odechciało. Aha problemu z biegiem wstecznym nie rozwiązałem.


Arkady napisz mi coś więcej o tym co zrobiłeś bo to musi!!! jeździć. Może coś poradzimy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group