ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Śro 31 Sty, 2018
Szukam rysunku technicznego ramy FALCON V2
Autor Wiadomość
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
  Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   Szukam rysunku technicznego ramy FALCON V2

Szukam rysunku technicznego ramy FALCON V2

Mój kolega jest dobrym spawaczem. Zapytałbym go czy by mi pospawał taką ramę. Potrzebuję przedstawić mu rysunek techniczny ramy. Zaś mój drugi dobry kolego ma dostęp do katoforezy, to by mi pomalował :)

Czy to jest nasza, polska myśl techniczna, czy to zostało podpatrzone u kogoś? Bo wydaje mi się, że bardzo podobne ramy widziałem gdzieś na zagranicznych forach, jedynie się różniły wahaczem, albo były nawet takie same.

Mogą też być w ostateczności dokładne zdjęcia samej ramy.

Z góry bardzo dziękuję :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Uważaj, bo jeszcze zostaniesz forumową maskotką :)
W innym temacie narzekałeś na to, że wektorowy sterownik za 600zł jest za drogi.
Z takim podejściem to wypadałoby zamiast składać falcona to kupić miesięczny na autobus, wyjdzie najtaniej.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Hmm. Osoby, które zaprojektowały, przygotowały poszczególne elementy, a w finale wykonały i przetestowały ramę oraz podzespoły włożyły w projekt mnóstwo czasu i kasy. Oczywiście każdy może wykonać taką konstrukcję w własnym zakresie, są zdjęcia, filmiki jak ona wygląda. Ale prosić o gotowy projekt poszczególnych elementów. Ciekaw jestem co na to Seba. :mrgreen:
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Tas, sądzę że w dziale szukam jak i sprzedam obowiązują podobne zasady czyli np. posty nie związane z tematem zostaną usunięte
Twój zgryźliwy komentarz jest raczej nie w temacie i jako moderator pewnie go usuniesz żeby zachować porządek na forum :mrgreen:

Henio, niewygodny temat wziąłeś bo prosisz żeby ktoś Ci dał na tacy gotowy projekt który jest owocem jego pracy i raczej nie będzie się nim dzielił
Proponuję przegrzebac forum i napisać do ludzi co sami budowali swoje ramy może oni coś mają, warto też poszukać na endlessphere
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

tas napisał/a:
Uważaj, bo jeszcze zostaniesz forumową maskotką :)
W innym temacie narzekałeś na to, że wektorowy sterownik za 600zł jest za drogi.
Z takim podejściem to wypadałoby zamiast składać falcona to kupić miesięczny na autobus, wyjdzie najtaniej.


Dzięki Tas :)
Nie wiem o co chodzi z tą forumową maskotką, ale ja jestem zielony nie tylko z elektryfikacji.

Sterownik Barmala X-2 wektorowy już zaklepałem i to znacznie po niższej cenie. No dziadem jestem, wiem. Kombinuje jak koń pod górę, bo z kasą u mnie nie zaciekawie, a watowica bije w beret :)

Ma ktoś może rysunek techniczny ramy Falcon V2? Czy są takie w ogóle? Albo chociaż same dokładne zdjęcia?

---edit----
Dzięki za podpowiedzi
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Szukam rysunku technicznego ramy FALCON V2...
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

@ umbur,
Śmiech to zdrowie :)
Zapytać zawsze można. A może ktoś pomierzy i mi podeśle.

Co byś poprawił w swoim Falconie? Jest idealny? Skręt ma dobry? Środek ciężkości też jest super? Nie powinien być trochę niżej? Po dłuższej jeździe nie bolą przywodziciele jak po fatbiku?
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

henio napisał/a:
@ umbur,
Śmiech to zdrowie :)
Zapytać zawsze można. A może ktoś pomierzy i mi podeśle.

Co byś poprawił w swoim Falconie? Jest idealny? Skręt ma dobry? Środek ciężkości też jest super? Nie powinien być trochę niżej? Po dłuższej jeździe nie bolą przywodziciele jak po fatbiku?

W Falconie zostało wyeliminowanych kilka wad z innych tego typu konstrukcji. Geometria ramy jest optymalna. Zwiększenie promienia skrętu spowoduje albo zmniejszenie skrzynki na akumulator, albo spapra efekt wizualny. Środka ciężkości też nie jesteś w stanie zmienić, bo będziesz rył ramą po drodze. To jest rama w ciężki teren i tak została zaprojektowana. Rysunku technicznego nikt Ci nie da, bo ktoś to dopracował i z tego żyje. Tak nawiasem mówiąc, zaprojektował i produkuje ramę nasz forumowy kolega, stąd taki ubaw.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

A to nasz kolega z forum jest twórcą ramy? O, kurczę ale gafa :oops:
No to faktycznie jest z czego rżeć :mrgreen:
Ale wiadomo, może akurat mi podeśle rysunek, albo coś podpowie...

Widzę, że Administracja przeniosła temat do Hydeparku i zlikwidowała w dziale gdzie wcześniej był, słowo "SZUKAM". Jest teraz "Sprzedam, oddam" bez "szukam" :mrgreen:
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Kupię, zamienię, szukam. Chyba o ten dział ci chodzi :grin:
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Rugorlos27 napisał/a:
Kupię, zamienię, szukam. Chyba o ten dział ci chodzi :grin:


Tak. O ten. Czyli dobrze jest. Tylko wywalony do Hydeparku :)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Wymiarów falcona nie będzie ale jak chcesz pospawać to są inne wzory:

http://i.imgur.com/c5f1hyG.jpg?2

http://sc01.alicdn.com/kf...XXq6xXFXXXy.jpg

https://www.channeleffect...ePath=Images/54


https://www.channeleffect...ePath=Images/54

https://i.pinimg.com/originals/d0/64/08/d06408ca694564d5df867c8a2b661378.png

Film z montażu sporo detali:
https://www.youtube.com/watch?v=pCPmEOUmU8Y
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Dzięki Yin,

A tu w filmiku po niżej widać, że jednak można obniżyć środek ciężkości, a i wahacz też ma "złamany" jak w Falconie dla lepszego przenoszenia obciążeń. Nie wiem, czy taka rama nie jest lepsza od Falcona...

https://www.youtube.com/watch?v=sFGMPshbOTY
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

henio napisał/a:
Dzięki Yin,

A tu w filmiku po niżej widać, że jednak można obniżyć środek ciężkości, a i wahacz też ma "złamany" dla lepszego przenoszenia obciążeń. Nie wiem, czy tak ram nie jest lepsza od Falcona...

https://www.youtube.com/watch?v=sFGMPshbOTY

Nie ma niżej środka ciężkości. Jest podobnie. Chcesz zrobić swoją ramę - kombinuj, ale jeżeli uważasz, że wiesz jakie są minusy i gdzie, to po co Ci czyjaś dokumentacja techniczna? :wink:
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Rower nazywa się REVOLUTION. Także szukam rysunków do niego nie do Falcona. Może i mniej się upcha akusów, chociaż tylko zgaduję, ale przez to że ma niżej środek ciężkości ( proszę spojrzeć na bryłę skrzynki, najlepiej zestawić sobie dwie fotki Falcona i Revolution ewidentnie ma niżej ) Przez to trakcję może mieć lepszą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group