ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rama REVOLUTION - Dyskusja ogólna
Autor Wiadomość
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Panowie wiecie czy można kupić tytułową ramę ? Sama rama, nie cały rower.
Ha właśnie doczytałem że ona cała amelinowa i waży se jedyne 12.8 lbs czyli koło 6 kg. Super. Bardzo mi się podoba.
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Hej, ten e-bike https://www.youtube.com/watch?v=jXAOAvk3TvQ to moja konstrukcja, tam nisko mam zabudowany sterownik ale spokojnie można by tam wsadzić aku pod warunkiem mocniejszej przeróbki ramy. Mam zamiar w wakacje zbudować swoja ramę właśnie z tak obniżonym środkiem ciężkości jednak z aluminium , mam już co nie co zaprojektowane i przetestowane w programie symulującym wytrzymałość na odkształcenia i przeciążenia i wiem że alu spokojnie wytrzyma nawet jazdę w terenie . Zaprojektowałem sobie to tak by aku miał kształt prostokąta który w prosty sposób można wsadzić do ramy i dość prosto go zdemontować a reszta bebechów miała swoje miejsce bez kombinowania jak to kurcze tam wepchać co w Falconie jest według mnie dość uciążliwe. Jak to mi wyjdzie to się zobaczy w każdym razie takie mam założenia.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Naprawdę nie rozumiem, potrzeby szybkiego wkładania i wyciągania akumulatora. Tworzy to więcej kłopotów niż pożytku. Przecież taki, jak jest dobrze zrobiony wyciągamy bardzo rzadko co i tak przy falconie nie trwa długo. W skrzynce i tak mamy tyle kabli, że one bardziej przeszkadzają niż same aku.
Swoim bajku wyciągnąłem po 30k km dopiero aku aby sprawdzić co tam się dzieje.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Ludkowie najpierw miesiąc myślą jak zaprojektować wyjmowalny akumulator a jak już tego dokonają to... go nigdy nie wyjmują :)
W większości przypadków to jest heroicznie dzielna walka z problemami jakie sami sobie robimy :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Troszkę źle to rozumiecie, montaż i wkładanie aku do Falcona jest ciężki, trzeba walczyć o milimetry, montować po jednym poziomie, jak ktoś mało uważny może nawet zrobić przy tym zwarcie. Co jest złego gdy budowa aku będzie prostsza i sam montaż zdecydowanie bardziej przyjemny a dostęp do flaków bezproblemowy. Jak złożycie Falcona i będziecie chcieli coś podpiąć pod BMS lub coś zmodyfikować to przez to możecie spowodować spięcie itd. dostęp w mojej konfiguracji aku do złącza od BMS-a jest raczej trudny.
Zgodzę się że jak ktoś montował Falcona kilka razy to idzie mu to prosto ale za pierwszym razem może być różnie, nie jedną rzecz w swoim życiu zrobiłem i według mnie montaż Falcona nie jest banalnie prosty . Pewnie że powinno się to złożyć i już tam nie grzebać ale nie mal każdy kto pierwszy raz składał Falcona za jakiś czas coś tam musi zmienić - wymienić i wtedy już nie jest tak prosto i łatwo.
Ja zaprojektowałem sobie ramę i aku tak by wszystko miało swoje miejsce było to modułowe dobrze zamocowane i montowane bez walki o to by coś weszło.
Falcon fajna maszyna , zabieram do lasu i szaleję mam tez fula którym poruszam się po mieście a teraz chcę zbudować coś swojego na bazie doświadczeń z Falconem i rowerami na fabrycznych ramach co z tego wyjdzie zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Estetyczna konstrukcja, wrażenie lekkości a jeśli w przemyślany sposób zrobiono modułowy system montazu, to nie tylko przydatny w eksperymentalnej jednostkowej instalacji ale tym bardziej jakby miał być przedmiotem niskoseryjnej /DIY produkcji przenaczonej dla innych osób.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

@ midi,
Piękną masz maszynę. Na prawdę, bez kitu, jak uda Ci się przerobić ramę tak jak mówisz, to wiedz, że będziesz właścicielem najlepszej ramy kustomowej. I proponuję byś uruchomił seryjną produkcję. Ja piszę się pierwszy w kolejce, no może drugi. Tasowi dać trzeba pierwszemu, by porzednie przetestował w terenie i mamy naj-najszą RAMĘ ŚWIATA. Środek ciężkości niżej, akusów więcej, plątaniny kabli mniej. Trzeba iść z postępem. Jeszcze w aluminium, wow! Masakra! :mrgreen: Do boju! Trzymamy kciuki! Tylko potem daj dobrą cenę, no przynajmniej mi :)

---edit----
@ Tas,
Załatwiłem Ci ramę :mrgreen: Midi z pewnością się zgodzi. A na pewno Ci po kosztach sprzeda. W aluminum, czaisz? Wszyscy Cię tu darzą szacunkiem i mają dług wdzięczności za to co robisz dla środowiska e-bajkerów. Swojego Falcona sprzedaż z autografem i weźmiesz drugie tyle :mrgreen: Teraz trzeba powalczyć o najlepszą ramę na świecie, wesprzeć mentalnie kolegę midi.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   

@ midi,

Jeśli możesz i nie jest to dla Ciebie problem, daj znać o swoich postępach na Nowym Forum. Odchodzę stąd, a Twój projekt jest wybitnie wart uwagi. Będę na .org, temat dla glorii Twojego Falcona już widnieje :mrgreen:

http://....php?f=28&t=176
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Za pochwały dziękuję ale o seryjnej produkcji to ja nie myślę tak chcę sam dla siebie zrobić i tyle. Jak coś wyskrobię to na pewno to pokarzę.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group