ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OPONY do elektryków
Autor Wiadomość
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
  Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   OPONY do elektryków

Na jakich oponach jeździcie swoimi maszynami?

Słyszałem, że pancerną oponą nie do przebicia i o bardzo dobrej trakcji jest Maxxis Hookworm.

Nie wyobrażam sobie złapać kapcia w nocy, w lesie gdy deszcz leje lub mróz. Trzeba zadziałać prewencyjnie - założyć naj-najsze OPONY.

W tym temacie gadamy o oponach.

Podzielcie się proszę swoją wiedzą tajemną :mrgreen:

Wklejajcie swoje opony i mówcie o ich plusach i minusach. Czy żywotne, czy się szybko ścierają, jak w zakrętach na żwirze się trzymają, czy dadzą radę w zimie bez kolców?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

A kto normalny jeździ w zimie nocą i w deszczu? :D
Każda jest dobra, dopóki jej nie przebijesz :D
Do elektryka środek opony powinien być gładki, dopiero boki rzeźbione.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

Dzięki zeeltom,
Bardzo cenna wskazówka - środek gładki, a tylko boki rzeźbione.
No ja jeżdżę cały rok i to przeważnie po lesie. Uwielbiam to. Zima ma taki dodatkowy plus, że dzień krótki i można jeździć fajnie na światłach, a i ludzi mało na szlakach :)
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

Nie wiem po co dzisiaj założyłem ten temat, skoro forum się rozlatuje :sad:


https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=8131&start=0
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

Gładki środek jest do jazdy po szosie, a żłobkowane boki po grząskim terenie i zakrętach. Gdyby środek opony nie był gładki, to jadąc po asfalcie czuł byś jazdę, jak po tarce i słyszał turkot ;)
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

zeeltom napisał/a:
Gładki środek jest do jazdy po szosie, a żłobkowane boki po grząskim terenie i zakrętach. Gdyby środek opony nie był gładki, to jadąc po asfalcie czuł byś jazdę, jak po tarce i słyszał turkot ;)


Jaką byś zaproponował na obręcz 26 cali tak by miała szerokość 2.31 cala (58mm) ?
 
 
maciek72 
młodzik


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 59
Skąd: BLACHOWNIA
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

Dobrze henio że podjołeś temat .Jest tego na rynku więcej niż silników,sterowników i ogniw razem wziętych a każdy producent zachwala swój produkt i każdy nowy model.Może ktoś z doświadczeniem podzieli sie wiedzą w temacie.Z tym rozlatywaniem jeszcze bym troche poczekał
_________________
Maciek
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

Uważam, że Kenda jest bardzo dobra i w miarę tania. Jak mam wybór, to biorę Kendę.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

maciek72 napisał/a:
Dobrze henio że podjołeś temat .Jest tego na rynku więcej niż silników,sterowników i ogniw razem wziętych a każdy producent zachwala swój produkt i każdy nowy model.Może ktoś z doświadczeniem podzieli sie wiedzą w temacie.Z tym rozlatywaniem jeszcze bym troche poczekał


Jak przejdę na nowe forum, to więcej takich ciekawy tematów załażę. Tylko nie wiem, czy taki sam nick brać. Chyba wezmę "henio od rysunku technicznego ramy falcon" trochę długi ale będzie wiadomo o kogo chodzi. Może tam mi ktoś podeśle rysuneczek techniczny, kto wie... :mrgreen:
 
 
maciek72 
młodzik


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 59
Skąd: BLACHOWNIA
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

E tam ,kto ma wiedziec kim jest henio będzie wiedział.
_________________
Maciek
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   

A ja opony kenda odradzam, jeździłem na zeszłym zlocie na mocnym Ebiku jednego z forumowiczów odzianego w opony kenda flame (chyba flame, ale na pewno kenda) i się ślizgały, przyczepność i stabilność mierna. Miałem tez kilka kompletów w rowerach szosowych i również nie sprawdzały się.
Od siebie mogę polecić schwalbe crazy bob, ciężko jest założyć na obręcz bo sa sztywne ale sprawdzają się w mieście jaki i lesie.
Wspomniany maxxis hookworm również mogę polecić, trwały i przyczepny, ciężko czasem z jego dostępnością
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Schwalbe też są dobre. Pisałem o Kendzie, bo nie miałem z nimi żadnego problemu. Inne potrafiły mi wystrzelić bez powodu.
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Kenda flame tragedia. Przerobilem kilka opon i w tej chwili najbardziej zadowolony jestem z schwalbe crazy Bob. Ma wzmacniane ranty które obejmują obręcz chroniąc przed sneakami i odkąd jeżdżę na nich jeszcze nie złapałem kapcia.
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Ja zakupiłem schwalbe magic mary ale te z serii performance i przeznaczone na bikepark. Kosztują 80zł i ważą 1400 gram jedna. W ręku wydają się bardzo solidne. Jeszcze nie testowałem ale dam znać jak troche pojezdze jak ze zdzieraniem bieznika.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Jeszcze pytanie do jakiej jazdy ma być opona? Do wyczynu, czy do wycieczek po okolicy. Bo to zasadnicza różnica. Miałem Schwalbe, miałem Kenda i jakichś specjalnych różnic nie widziałem. Ale ja nie szaleje na rowerach, tylko traktuję je raczej turystycznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group