ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosiarke mi kupic potrzeba :)
Autor Wiadomość
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 19 Mar, 2019   Kosiarke mi kupic potrzeba :)

Troche nietypowo ale jednak w tematyce forum:P moja prywatna "Thunderous Goddess " obwieściła dziś że wiosna nadchodzi i zadecydowała" że potrzebuje-my (ja XD ) nową kosiarke do trawy . Jakos ze względu na złapanego bakcyla EV oraz umiłowanie ciszy i czystego powietrza skłaniam sie ku kosiarkom akumulatorowym i tu pytanie do was drodzy forumowicze czy i jakich kosiarek akumulatorowych używacie lub jakie kosiarki możecie polecieć proszę opiszcie swoje doświadczenia /przemyślenia na ten temat.
Parametry jakie powinna spełniać rzeczona kosiarka to :
- własny napęd ,
- silnik BLDC , ( akumulator+ładowarka w zestawie - sie wie )
-szerokość koszenia ponad 40cm
-trwałość ( czyli żaden badziew co sie rozleci po roku )
Pozostałe nie wymieniam bo chyba oczywiste sa takie rzeczy jak regulacja wysokości koszenia czy posiadanie kosza itp
mam swoje typy ale najpierw chciałbym wasze opinie i faworytów zobaczyć.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Mar, 2019   

Bez wlasnego napędu ale pozostale cechy na tak : używam Ryobi 36V. Inne narzędzia tez ma tej firmy, więc do niej mam w sumie 3 aku. Polecam.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Śro 20 Mar, 2019   

Polecam Greenworks PRO 80V. Super kosiara. Koszenie 53cm. Działkę 1000m2 oblecisz w 45-50 minut na jednej baterii. Mulczowanie w komplecie. Je jestem mega zadowolony. Chociaż dzisiaj rozważałbym już zakup robota koszącego...

Wersje z napędem też są. Sprzęt wykonany bardzo solidnie. Takie kosiarki mają jedną niepodważalną zaletę w porównaniu do spalinowych (poza tym mają oczywiście wiele innych). MOŻNA JĄ POSTAWIĆ W PIONIE POD ŚCIANĄ I ZAJMUJE BARDZO MAŁO MIEJSCA!!!! :)

Kosiara.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 365 raz(y) 1,4 MB

_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 20 Mar, 2019   

Ja mam Greenworks DigiPro - fajnie się kosi, ale zaskoczenie dla miłośnika ciszy rowera elektrycznego z sinusem, było to, że samo ostrze jednak trochę hałasuje. Ale porównuje z rowerem, nie z kosiarką spalinowa! :smile:
Na jednym ładowaniu 4Ah baterii moje 250m2 trochę nieregularnego trawnika skoszę dwa razy, o ile go regularnie koszę, jak trochę go zapuszczę, to schodzi jakieś 2/3 baterii.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 20 Mar, 2019   

skłaniam sie ku dwu modelom jeden to Greenworks 60V GR2502907UC Kosiarka z napędem 46cm (W zestawie akumulator 2x2,0Ah + ładowarka alternatywnie STIGA 80V Combi 43 S AE
 
 
vivi 
początkujący


Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

Ja mam taką kosiarkę https://fixero.com/promocje/kosiarka-do-trawy-52g575.html i daje radę. Co prawda nie mam zbyt dużego ogrodu do koszenia
 
 
deckardmst 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 177
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Ja znow myślę nad podkaszarką greenworks 60v digi pro i ciekawi mnie czy da się przerobić ją na własny nie dedykowany akumulator o wiekszej pojemnosci noszony w plecaku czy torbie :) . Swoją droga fajne sprzęty ale ceny baterii za takie pojemności przerażają, jak ktoś ma mało do koszenia to spoko ale dać 600 zł za akumulator 60V4Ah i pokosić realnie tym 30 minut to przesada, trzeba tuningować a jak ! :)
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Śro 12 Cze, 2019   

Mam kosiarkę greenworks 41 cm z dwoma aku 2 Ah.
Koszenie zajmuje mi ok 2 godzin, jeden aku pracuje, drugi się ładuje.

Sprzęt rewelacja, lepszego nie trzeba. Ewentualnie można by pomyśleć nad kolejnym aku, ale 4 Ah.
 
 
stefciooo 
początkujący


Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   

Witam,
Kupował ktoś kosiarki z Castoramy? co można tam dostać godnego uwagi?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   

spalinowe, czy na baterie czy na kabel? Ja mam spalinową. Dobry wybór bo nie trzeba targać kabla. Trzeba tylko pamiętać o benzynie
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   

Sezon się powoli kończy..zarówno brykania na e-bike jak i koszenie trawska:P podsumuje mój wybór czyli STIGA 80V Combi 43 S AE . Plastiki sa , ok ostrza nawet bardziej niż ok - twardy skurczybyk nawet kontakt betonowa bryła ukryta w wysokiej trawienie nie zrobił na nim większego wrażenia. Kosiarka kosi aż miło 4Ah batka wystarczy na wykoszenie całego ogrodu + boisko piłkarskie moich urwisów razem jakiej 1000 -1200 m2. przyczepie sie do regulacji wysokości koszenia której to dźwignia sterczy na bok i podczas koszenia przy krzewach lubi się rozregulować gdy ja zaczepi gałąź . Cena mogła by być ..bardziej przyjazna dla portfela,nie mniej przyjemnie się nią kosi napęd robi dobra robotę . Najbardziej cenie w niej to że jest o wiele cichsza od spalinowych odpowiedników, nie kopci, nie smrodzi nie muszę jeździć na stacje po paliwo szarpać sznurka od rozruchu ani wymieniać po każdym sezonie oleju w silniku.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 935
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   

Wygląda sensownie. 80V i 4Ah to 320Wh czyli moc około 320W przez godzinę lub 600W przez 30 min.

W kosiarce spalinowej to co mi dokucza to sprawa benzyny bo faktycznie trzeba to wozić w kołko, przechowywać etc. Czasami brakuje. Olej - mozna wymieniać raz na rok lub raz na dwa lata i faktycznie trudno się do tego zabrać.

Ciekawe czy baterii nie trzeba bedzie wymieniać co 2 lata.

W tym roku omal nie kupiłem kosiarki na przecenie, ale miała ze 30V i ze 2,5ah i sobie darowałem bo przy takiej baterii nie skosi żadnego trawnika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group