ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierzetelna firma
Autor Wiadomość
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

W tym akurat temacie to się wypowiem. 20 - tego lutego mam rozprawę dotyczącą zakupu prze zemnie paru sztuk rowerów elektrycznych seryjnie produkowanych od firmy zajmującej się handlem takowymi rowerami. Pełna gwarancja - towar nówka nie śmigany ( taki miał być ).
Wiecie przedstawicielstwo i takie tam na południowa Polskę. Te rowerki miały być najlepszym ekspozycyjnym towarem, podlegającym odsprzedaży potencjalnemu klientowi.Po otrzymaniu i rozpakowaniu towaru już mi coś nie grało. Okazało się, że są używane a akumulatory uszkodzone i wielokrotnie otwierane. Nie mówiąc już o tym, że przy pierwszej próbie przejażdżki jeden się prawie sam poskładał. Więc wystąpiłem z zapytaniem o co biega. Zwodzono parę ładnych tygodni, odsyłanie od jednego do drugiego. W końcu wymienili aku, tylko cóż, na takie same hehe. Stwierdziłem, że nie sprzedam tych rowerów ponieważ nie mam zamiaru narażać i oszukiwać innych a dwa to była by super reklama firmy. Odstąpiłem od umowy kupna sprzedaży twierdząc, że towar nie jest zgodny z opisem ani umową, i że nie zamierzam za niego płacić. odsyłam i dziękuję za transakcję. Oczywiście się nie zgodzili, stwierdzili,że nawet jak go przyślę to oni go nie odbiorą i wróci. Więc poinformowałem, że w takim razie czeka na odbiór z ich strony. Mimo takiej sytuacji żądają zapłaty. Opiszę sytuację i podam nazwę firmy po pierwszej rozprawie.
A tu zdjęcia nówek akumulatorów zaraz po rozpakowani przesyłki.








DSCF2812.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 217 raz(y) 1,42 MB

DSCF2808.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 198 raz(y) 1,41 MB

DSCF2810.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 190 raz(y) 1,42 MB

DSCF2804.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 188 raz(y) 1,41 MB

DSCF2805.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 198 raz(y) 1,42 MB

mail.google.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 201 raz(y) 16,51 KB

DSCF2806.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 198 raz(y) 1,43 MB

 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Polak Polaka zawsze musi oszukać ? ;-(
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

No cóż, ale walczyć trzeba.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

1szt w takim stanie czy wszystkie takie 'powystawowe' ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Jeżeli rozpatrywać stan pod względem elektrycznym to wszystkie ( z jednym nie jestem pewien tak na 100 % ). No ale jak zaoferować produkt klientowi jak mam pewność, że nie będzie z niego zadowolony.
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Po rozmowie z prawnikiem i po przygotowaniu pełnej dokumentacji z ich jak i z mojej strony wcale to nie wygląda tak kolorowo. Może być różnie. Jeżeli Sąd nie będzie posiadła wiedzy merytorycznej na temat budowy elektryków (choć będę starał się ją naświetlić) i podejdzie jak do zwykłych mechaników może być różnie. Poza tym w tej chwili 40 % wydanych wyroków przez pierwszą instancję jest błędna (to może potrwać ).
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Towar ekspozycyjny ale niby nówki...
Czyli była świadomość ze to nie jest 100 % nowy towar producenta.
Opakowanie, plomby, stan wizualny może odbiegać od tego co jest uznane za nowe w 100%.
Wg mnie temat na negocjacje upustu ale nie dla sądu.
Byc może warto się skupic się nad negocjacja nt. nowych wizualnie i wydajnosciowo aku.
Ps. Mam 3 szt podobnych aku ale zaden po 5 latach tak nie wygląda.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Nie 11 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Już masz rozprawę nawet bez wymiany pismami między Waszymi prawnikami?
Ty ich podajesz do sądu czy oni Ciebie?
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Wymiana mailowa oraz pisemna jak najbardziej była.Ale bezpłciowa z ich strony. Oni mnie. Twierdzili, że towar jest nowy i nie brali pod uwagę innej opcji jak zapłaty w 100 % całości kwoty.Zaproponowałem ugodę w Sądzie i ustalenie rzeczywistej wartości za którą jestem gotów zapłacić ( do tej pory pisemny kontakt) jednak ich prawnik nie miał zamiaru rozpatrywać sprawy w formie ugodowej.Przynajmniej po zapytaniu przez Sąd czy on również jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Nie mam za wiele doświadczenia prawniczego, choć z porad korzystałem.
Wybieram się tam sam i będę walczył choć z jakim skutkiem to nie mam pojęcia. Zabranie ze sobą prawnika z południa na północ na 2 dni nie za bardzo się kalkuluje :mrgreen:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Czego to ludzie nie wymyślą.
Przecież towar nie jest zapłacony. Odstąpiłeś od umowy. Towar jest własnością sprzedawcy.
No chyba że podpisałeś jakąś dziwną umowę w której zobowiązujesz się nie wiadomo do czego.
A prawnik jest po to żeby papierki podpisywał, całą resztę przepisów trzeba samemu przetrawić.
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Nie niczego nie podpisywałem większość ustaleń była ustna i mailowa. Żadnych umów współpracy czy czegoś w tym stylu.Ale zawsze mogą być jakieś kruczki o których nie mam pojęcia.Właśnie je trawię, te przepisy.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Art. 556 Kodeksu Cywilnego brzmi; (w załączniku)

DZIAŁ II. RĘKOJMIA ZA WADY
Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana
ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony
albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o
których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie
niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

kodeks_cywilny.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 206 raz(y) 707,98 KB

 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Załączyłeś nieaktualną treść Kodeksu Cywilnego.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

niegodny napisał/a:
Nie niczego nie podpisywałem większość ustaleń była ustna i mailowa. Żadnych umów współpracy czy czegoś w tym stylu.


Ale wcześniej napisałeś "Odstąpiłem od umowy kupna sprzedaży twierdząc, że towar nie jest zgodny z opisem ani umową"
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

@ Niegodny,
Współczuję, walcz o swoje. Trzymam kciuki. To jaka to firma? "Dziś jest, jutro nie ma" ?

Znałem gościa, co podobne sprawy załatwiał krawężnikiem 50 kg. Po prostu go wstawiał przez przednią szybę prezesowi do auta :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group