ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierzetelna firma
Autor Wiadomość
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

sirgregs napisał/a:
Załączyłeś nieaktualną treść Kodeksu Cywilnego.


Kodeks Cywilny luty 2018r

http://kodeks-cywilny.org...ekojmia-za-wady
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Wojtku, wydaje mi się, że wystawiona faktura oraz ustalenia mailowe i telefoniczne w jakiejś formie są umowę. Odstąpiłem właśnie od tych ustaleń.Przynajmniej ja tak to rozumiem.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Wszystkie podpisane i datowane dokumenty są wazne jesli obie strony je potwierdzają, ale formalnie nie są umową.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Czyli formalnie odstąpiłem od czegoś czego nie było :mrgreen: świetnie.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

Jeśli przyjales fakturę VAT to juz jest zobowiązanie do jej zaplaty w terminie. Nie mozesz odstąpić od jej zaplaty, bo stajesz się formalnie Dluznikiem. "Anulowanie" to konieczność wystawienia faktury korygujacej VAT przez sprzedawcę, bo Oni juz odprowadzili VAT do US.
Na skróty się nie da..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

kilka sztuk po ekspozycyjnych e-bików... ile łącznie to miało kosztować ? pewnie lekko 10k pln ? :roll:

Ja mam prostą zasadę - używanego / po ekspozycyjnego sprzętu, tak od pińcet PLN, nie kupuję wysyłkowo...
Choćby nie wiem jaka okazja była.
Za dużo widziałem... :wink:


Szczere powodzenia !
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

To nie miał być sprzęt po ekspozycyjny, tylko nowy. A przysłali to co na fotach, twierdząc nadal,że jest najwyższej jakości i nie używany. Kwota powyżej 10000 zł - 4 sztuki.
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

no to teraz dla mnie kompletny kosmos :shock:
niegodny napisał/a:
...Po otrzymaniu i rozpakowaniu towaru już mi coś nie grało. Okazało się, że są używane a akumulatory uszkodzone i wielokrotnie otwierane. Nie mówiąc już o tym, że przy pierwszej próbie przejażdżki...

jakiej przejażdżki ? WTF ?

Zamawiam FABRYCZNIE NOWY przedmiot.
Na etapie rozpakowywania (zapewne wielkiej przesyłki) - widzę pierwsze oznaki, że towar nie jest fabrycznie nowy - nie otwieram reszty. Zaklejam to co zdążyłem otworzyć - odsyłam towar. W tym samym dniu.


Kurde pootwierane paczki, poskładane rowery. Jazdy testowe. Telefony do sprzedającego, że coś jest nie tak :lol:
Przykre, ale kolego sam sobie jesteś winien.
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

Przyglądając się tej historii dziwę się ze ludzie są tak naiwni. Można zauważyć ,bardzo dziwne podejście do życia i pracy. Parę maili i telefonów i robimy biznes prawdziwy Rekin biznesu traktuje to, co robi, jako wspaniałą, ekscytującą przygodę. Biznes nie służy tylko i wyłącznie na zarabianiu pieniędzy.
Zasady;
Jadę do klienta
oglądam towar
pakuje
płacę
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Aleksander_2 napisał/a:
Przyglądając się tej historii dziwę się ze ludzie są tak naiwni. Można zauważyć ,bardzo dziwne podejście do życia i pracy. Parę maili i telefonów i robimy biznes prawdziwy Rekin biznesu traktuje to, co robi, jako wspaniałą, ekscytującą przygodę. Biznes nie służy tylko i wyłącznie na zarabianiu pieniędzy.
Zasady;
Jadę do klienta
oglądam towar
pakuje
płacę


Jest coś takiego jak wiara w ludzi. Ja sprzedaję dużo przez Allegro, teraz przez własny sklep internetowy. Zazwyczaj są to sumy z jednym zerem ale zdarzają się i z trzema. Wystarczy mi deklaracja klienta że zapłacił, nie czekam na potwierdzenie tylko wysyłam. Nigdy nie oszukałem i tylko raz zostałem oszukany a transakcji było pewnie już kilka tysięcy. Więc powyższa sytuacja nie jest normą. Niestety zawsze i wszędzie znajdzie się jakiś..

Co do obecności prawnika na sprawie. Warto by był, wydaje mi się, że sąd inaczej wtedy patrzy na całą sprawę. A czy myślałeś o tym by też złożyć sprawę do sądu ewentualnie zawiadomienie na policję o próbę oszustwa/wyłudzenia?
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

maran_hand napisał/a:


(...) ewentualnie zawiadomienie na policję o próbę oszustwa/wyłudzenia?


Bardzo dobry pomysł. Ja bym tak zrobił. Tylko teraz już jest trochę późno. Sprawy karne są o wile lepsze niż cywilne, bo masz wszystko z bani. Delikwentem zajmuje się prokurator, a Ty tylko występujesz w charakterze pokrzywdzonego ewentualnie świadka. Taniej, szybciej i mniejszy stres w wypadku niepowodzenia. Nie użerasz się debilem tylko robi to prokurator, czyli zawodowy prawnik i to gratis.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Dlaczego za późno? Warto poświęcić chwilę czasu i spróbować przekonać policjanta do swoich racji. Nawet jeśli się nie uda to zawsze jest w sądzie na sprawie argument - ja też złożyłem zawiadomienie na policję, czekam na rozpatrzenie.
Co do obecności prokuratura, nie wiem jak wyglądają przepisy w tej kwestii ale wiem, że na mojej sprawie też miał być ale nigdy na żadną rozprawę nie udało mu się dotrzeć.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Musisz wiedziec ze sedzia RACZEJ zupelnie nie przeczyta akt i wszystkiego dowie sie dopiero od was na miejscu. Nawet radcy i inne papugi czesto przychodza z marszu na sale. Nie chce im sie.
Wszystko jest protokolowane wiec po jednym zdaniu jest pauza bo protokolant zapisuje a sedzina patrzy w monitor i czyta co tamten pisze jednoczesnie korygujac bo to sa dla niego notatki. W zwiazku z tym przygotuj sie i napisz sobie mozliwie zwiezle, prostym jezykiem i w 10 zdaniach co sie stalo i czego oczekujesz bo wiecej Ci dane powiedziec nie bedzie. Naucz sie tego bo w sadzie sie nie odczytuje. Ubierz sie stosownie ale skromnie. Licz na to ze tamten przyjdzie w bluzie i jeansach. Sedziowie patrza na to czy ktos poszanowal miejsce gdzie jest. Maja ego jak fatbike opone wisz- pan zycia i smierci, decydent bogactwa i bankructwa...
Reasumujac musisz w mega krotki i lagodny sposob powiedziec ze zostales wprowadzony w blad opisem, ze sprzet byl w zlym stanie i uniemozliwial odsprzedaz bez straty, straciles klienta bo juz kupil to co u Ciebie zamowil, ale nie masz zadnych roszczen, chcesz jedynie zwrocic wadliwy produkt i zakonczyc spor taka forma ugody. Sedzia na pewno wyrok da zaraz po sprawie, tej albo ostatniej wiec do suchych notatek nie zerknie a zadecyduje ogolnym obraze Was i opisow.
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Dziękuję WojtekErnest i Passat_EQ oraz wszystkim za cenne rady i wypowiedzi. Drukuję Wasze posty i kilkakrotnie czytam. Przygotowuję się codziennie i zmieniam teks przemowy. Ale tu mnie zaskoczyłeś Passat_EQ Ja już mam wypracowanie na temat tej sytuacji przygotowane dla Sądu. Jesteś pewien, że nie dadzą mi czasu na przedstawienie całości sprawy aż do końca mojej wypowiedzi ? Podpowiadajcie dalej ja się uczę i jestem wdzięczny za pomoc.
P.S. Przesunięto termin rozprawy na 28 luty.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Faktycznie na rozprawie wszystko jest zapisywane i sędzia robi pauzy. Mówisz zdanie, on to po Tobie powtarza i protokolantka zapisuje. W ogóle to teatralnie wygląda. I jak się do sądu mówi, to trzeba wstawać i mówić "Wysoki Sądzie". Mów "Najjaśniejszy Panie" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group