ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie ogniwa li-ion ile P do mocnego lekkiego pakietu?
Autor Wiadomość
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   jakie ogniwa li-ion ile P do mocnego lekkiego pakietu?

------ w związku z cenzurą cenzura
_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Pią 23 Lut, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Może zamiast 14s2p zrobić 10s3p?
Jesli nie zalezy Ci na żywotności to przy zastosowaniu zabezpieczenia termicznego można by to spróbować odpalić na 2p i sony VTC5/Samsung 25R ale one powyżej 10A rozgrzewają się do 80st i musiałbyś się zabezpieczyć na taką okoliczność (jazda pod wiatr przez 10 min przy 20A z aku i będzie piekarnik)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tsport 
stażysta


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   Re: jakie ogniwa li-ion ile P do mocnego lekkiego pakietu?

wit napisał/a:
Witam.
Poradźcie coś praktycznie.
-potrzebuję złożyć pakiet do mocnej hulajnogi -zasięg jest sprawą mniej ważną -pakiet ma być lekki i zapewniać duży prąd chwilowy przy dość małym poborze długotrwałym. Im mniej ogniw równolegle tym lepiej -w szeregu preferowane 12S (mam dobrą ładowarkę modelarską do 12S) ewentualnie może dam więcej S żeby podnieść max prędkość i zrywność. max do 14s.

pobory prądu -start zatrzymany do 30-35A - krócej niż 5 sekund.
około 15-20A -rozpędzanie max 10-15 sekund.
długotrwała jazda po poziomym -typowo 8A -10A
jazda pod górkę -prąd rośnie do 15A -kilka minut - hulajnoga będzie używana na nizinach -ale czasem np. wiadukt kolejowy trzeba przeskoczyć.

Do tej pory jeździłem na modelarskich 12s 1P -5Ah -35C -li-pol ale pakiet się kończy -hulajnogę też będę budował nową -lżejszą.
Nie chcę dawać znowu li-pol -widziałem jak się pięknie palą... -chcę coś bezpieczniejszego .

ile najmniej cel równolegle wytrzyma bez dużej straty trwałości takie obciążenia ? da radę złożyć coś 2P ewentualnie 3P ? 2P zmieściło by mi się wewnątrz profili podestu....
Jakie ogniwa najlepiej do takiego zastosowania?


WIT,

Pochwal się swoją hulajnogą. Nie ukrywam, że coś takiego też chodzi mi po głowie.
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

------ w związku z cenzurą cenzura
_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Pią 23 Lut, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

------ w związku z cenzurą cenzura
_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Pią 23 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Możesz jeszcze pokusić się o zdobycie ogniw VTC5A, są ciut lepsze od VTC5. Mam aktualnie takie 4 w konfiguracji 2s2p w takiej małej rajdówce zamiast lipo z ESC 45A i dają radę. Rajdowka w skali 1:10 lata prawie 50km/h :D Oczywiście zabezpieczenie termiczne tak jak tas pisze to konieczność!
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

W wypadku 1-2P dla hulajnogi odrzuciłbym pomysł li-ion to je zabije przy twoich wymaganiach. Jeśli mówimy tu o realnych 20A.


Hulajnoga projektowana pod 7Ah i 36V
zasięg będzie 10-15km, Vmax do 20km/h może 25km/h. Zwiększenie napięcia nie zmieni prądu bo oczywiście przełoży sie na większa moc która wykorzystasz i większa frajdę, a prądy nie spadną a wzrosną. Jeżeli limituje nas miejsce i duże prądy robiłby jednak na lipolach.
Wszystkie lipole jakie widziałem płonące to uszkodzenia fizyczne lub przeładowanie.


Kluczowe jest pytanie co chcesz uzyskać Mała słaba czy duża mocna. SKoro chcesz budować mniejszą lżejszą to niestety trzeba kompromisów. Małe do 15kg z osiagami Dualtrona Ultra 2x2700W nie istnieją.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group