ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań o konfigurację na początek.
Autor Wiadomość
Adalbertus 
początkujący
Adalbertus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2018   

Cytat:
tak jak napisałem MID cenowo jest dla mnie za drogi.

Zestaw BBS01 250W bez baterii można mieć za ok. 300USD. Za specyfikację, którą podałeś na początku, zapłacisz praktycznie tyle samo. Nawet jeżeli będzie jakaś różnica to raczej niewielka. Być może kit huba wyjdzie nawet drożej bo będziesz musiał zrobić do niego większą baterię.
Cytat:
W sumie nie chcę jeździć szybko bo zależy mi na poprawie formy (czyli aktywnym wspomaganiu) więc może taki bez przekładniowy.

Jeżeli nie chcesz jeździć szybko to właśnie mid będzie lepszy. Do aktywnego wspomagania najlepszy bedzie PAS. Takie rozwiązanie można zastosować do obu systemów. Jest tu jednak mały problem bo te lepsze PAS-y mierzące siłę nacisku a nie kadencję są zauważalnie droższe.
Dobrą formą dla aktywnego treningu, i to jest ciekawostka, może być tempomat..
Na płaskim terenie, ustawiam np. 25km/h i dobieram tak przełożenie aby uzyskać odpowiednią kadencję i jednocześnie zauważalny opór w korbie. Tempomat staje się wtedy takim "trenażerem w terenie".
Cytat:
A jak wygląda sprawa z trwałością przekładni

BBS01 to sprawdzony napęd wypuszczany w kolejnych ulepszanych wersjach. Moim zdaniem do normalnego rekreacyjnego jeżdżenia w zupełności wystarczy więc trwałością przekładni za bardzo bym się nie przejmował.
 
 
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Przepraszam , że odświeżam stary temat ale przyszła nowa zima i nowe chęci na e-bika (latem wystarczył mi analog).
Otóż zastanawiam się nad jakimś gotowym zestawem HUB 1000 W bezprzekładniowym (chcę mieć święty spokój i trwałość) + bidon 15-17 Ah. Pisano tu o małej elastyczności takiego silnika pod górę.
Zapytam jak jest w praktyce. Czyli ja (100 kg) i rower 25 kg razem 125 kg stroma góra i lekkie pomaganie pedałowaniem. Nie zagotuję silnika ? Z jaką prędkością muszę jechać aby nie męczyć silnika ?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Raczej zagotujesz silnik.To jest właśnie KATASTROFALNA WADA silników bezprzekładniowych, im mniejsze obroty (szybkość,wielkość koła) tym większa temperatura silnika i większe zużycie energii której "lwia" część idzie na grzanie a nie na MOC (Moc= Moment * Obroty). Pod góę HUB nie ma ani momentu ani obrotów więc grzeje się niemiłosiernie.Jeśli chcesz "zdobywać " góry to tylko MID a w ostateczności HUB ale PRZEKŁADNIOWY.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Przekladniowka około 1 kw generuje od dołu większy moment niż 2,5kW o średnio szybkim nawoju bez przekładni. Przy wyższy prędkościach wygrywa bezprzekladniowy. Ale wolno pod górę przekładnia pokazuje swoje zalety.
Dodatkowo dla zasilania z bidonu przekładnia da sporo większy zasięg..
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Przekładniówka HUB też da większy zasięg od bezprzekładniowego ?
Co myślicie o np takim zestawie ?
https://allegro.pl/oferta/zestaw-konwersja-ebike-rower-elektryczny-mxus-mx01-7682309566
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Gdy zaczynałem swoją przygodę na e-biku nie wiedziałem co wybrać i co jest najlepsze.Czytając różne wypowiedzi sądziłem, że elektryfikacja roweru to silnik ze 1.5-2kW to minimum. Ale ponieważ ja chcę jeździć a nie szaleć bo i wiek nieodpowiedni i wrażenia wolę mieć w innych "układach" niż jazda rowerowa, poza tym uważam, że koszt też jest ważny a nowe nie znaczy wieczne.Teraz sądzę, że gdybym miał ochotę lub potrzebę zakupu silnika do elektryfikacji za 1500 zł to po prostu puknął bym się w głowę gdyż za połowę tego można mieć i dobry silnik i inne elementy konieczne do elektryfikacji (prócz baterii którą można zamówić tu na forum za tą druga połowę ceny tej z allegro). Podam przykład, na OLX facet wystawia rower z silnikiem MID,jakiś klon Bafanga BBSxx na dodatek z przekładnią w piaście tylnego koła itp.za jedyne 810 zł. A to link https://www.olx.pl/oferta...html#bee0470aa6 ,ja uważam, że to prawdziwa okazja bo silnik i inne elementy wystarczy tylko przełożyć i ma się naprawdę dobry rowerek.Ale to ty wybierasz, dodam tylko, że nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą tylko dziwię się, że taka okazja tak długo na tym portalu siedzi i gdyby nie to, że mam więcej silników niż rowerów to sam pewnie bym się połakomił.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

wibi napisał/a:
rower z silnikiem MID,jakiś klon Bafanga BBSxx na dodatek z przekładnią w piaście tylnego koła ... dziwię się, że taka okazja tak długo na tym portalu siedzi i gdyby nie to, że mam więcej silników niż rowerów to sam pewnie bym się połakomił.

Jakiś klon, tylko nie wiadomo jaki, żadnych danych w ogłoszeniu i jest to kupowanie kota w worku. Mnie wcale nie dziwi , że nie ma chętnych, taki zakup wiąże się z dużym ryzykiem.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Czy mógłby wypowiedzieć się jakiś posiadacz HUB-a bezprzekładniowego około 1000 W ?
Chodzi mi o to podjeżdżanie pod górę . Dajmy na to asfalt/szuter 15 % . Moja waga 100+25 rower. Nie chcę jechać na samej manetce tylko aktywnie wspomagać. Nie wierzę , że wszyscy z bezprzekładniowymi jeżdżą po płaskim .
Rozumiem już zalety MID i HUB przekładniowych ale mimo wszystko skłaniam się ku bezawaryjności i ciszy.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

borsuk napisał/a:
..Jakiś klon, tylko nie wiadomo jaki, żadnych danych w ogłoszeniu i jest to kupowanie kota w worku. Mnie wcale nie dziwi , że nie ma chętnych, taki zakup wiąże się z dużym ryzykiem.

Masz rację,podając przykład miałem siebie na myśli, gdyż dla mnie tam nie ma ryzyka zważywszy inne elementy (5-cio biegowa przekładnia,dynamo..itp) prócz silnika ale dla początkującego gdyby było "coś nie tak" to mógłby być problem.
A tak ogólnie to zastanawiam się skąd wzięło się przeświadczenie o jakoby niezawodności HUBów bezprzekładniowych? Jakoś mało słyszę o uszkodzeniach MIDów czy HUBów przekładniowych natomiast o spalonych bezprzekładniowcach sporo, nawet pojawiają się "namiary" na "przewijaczy" spalonych silników. Poza tym trzeba też brać pod uwagę np.awarię baterii i powrót do domu na pedałach a to już prawdziwe wyzwanie,swoista "golgota" jeźdźca gdyż jak wiadomo taki silnik stawia poważny opór.
 
 
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Hmm, jednego dnia jestem za przekładnią , drugiego za DD. Czym więcej czytam tym bardziej nie mogę się zdecydować.
Niemniej jestem za nowym zestawem z gwarancją. Co myślicie o zestawie który zalinkowałem parę postów wyżej ? Jakieś "haczyki" widać czy raczej ok ?
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Nie 03 Lut, 2019   

Larix napisał/a:
Hmm, jednego dnia jestem za przekładnią , drugiego za DD. Czym więcej czytam tym bardziej nie mogę się zdecydować.
Niemniej jestem za nowym zestawem z gwarancją. Co myślicie o zestawie który zalinkowałem parę postów wyżej ? Jakieś "haczyki" widać czy raczej ok ?


Wysoka cena. Lcd niekonieczny. Osobno ok 1000 ci wyjdzie tylko mxus.pl leży
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Nie 03 Lut, 2019   

A gdzie to niby za 1000 kupię ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group