ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
AVID BB5 z tarczą 180mm
Autor Wiadomość
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   AVID BB5 z tarczą 180mm

Hejka,
Miałem oryginalnie v-break - ale otrzymałem obręcz z silnikiem która nie nadaje się do v-break i muszę coś kupić.

W moim budżecie uwagę zwrócił hamulec tarczowy mechaniczny AVID BB5.
Niestety wszędzie gdzie patrzę są z tarczą 160mm (troszkę mała).
Chciałbym z tarczą 180mm - czy są takie? Na przód znalazłem - a szukam na tył.
Czy to nie ma znaczenia i tarcza będzie pasowała dowolna - nawet 203mm?
Pozdrawiam
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Kup avid bb7 i tarczę 203 :) . Po prostu kup osobno. Będzie troszkę zabawy z dobieraniem adaptera, ale da się.
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

ravkill napisał/a:
Kup avid bb7 i tarczę 203 :) . Po prostu kup osobno. Będzie troszkę zabawy z dobieraniem adaptera, ale da się.


Znalazłem komplet BB7 z tarcza 203 za 270zł. Osobno z częściami wychodzi bliżej 300zł.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Za ok. 400zł macie komplet przód tył hydraulicznych Shimano m615 (grupa Deore), bez tarcz. W tej cenie raczej niczego lepsze nie znajdziesz a te hamulce w tej cenie są super, sam je używam w moim bajku i nie narzekam.
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Mechano napisał/a:
Za ok. 400zł macie komplet przód tył hydraulicznych Shimano m615 (grupa Deore), bez tarcz. W tej cenie raczej niczego lepsze nie znajdziesz a te hamulce w tej cenie są super, sam je używam w moim bajku i nie narzekam.


Gdyby to był już docelowy rower to może i tak. Ale dopóki robię zwykłego trekingowca - bez tylnego amortyzatora to jednak nie chcę aż tyle wykładać na hamulce.
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

xyz2a napisał/a:
ravkill napisał/a:
Kup avid bb7 i tarczę 203 :) . Po prostu kup osobno. Będzie troszkę zabawy z dobieraniem adaptera, ale da się.


Znalazłem komplet BB7 z tarcza 203 za 270zł. Osobno z częściami wychodzi bliżej 300zł.


Hamulce - jakieś 60$ zł z aliexpress, tarcze 9$ sztuka, klamki 10$ (z włącznikami - greentime) linki w markecie lub rowerowym za grosze


Mechano napisał/a:
Za ok. 400zł macie komplet przód tył hydraulicznych Shimano m615 (grupa Deore), bez tarcz. W tej cenie raczej niczego lepsze nie znajdziesz a te hamulce w tej cenie są super, sam je używam w moim bajku i nie narzekam.


Zgadza się, koło 100$, ale właśnie ze względu na wartość, można się na VAT i cło załapać i się temat podraża o 25%...
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Cztery stówy w Polsce:
http://allegro.pl/shimano...6940993026.html
Do tego wiadomo tarcze i adaptery i można śmigać.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Jesli musisz miec cos co ma shimano nadrukowane to propozycja kolegi jest ok a jesli trosze poszperasz znajdziesz to w lepszej cenie ale jesli priorytetem nie jest dla ciebie "marka" to mam inna propozycje , od lat używam hamulców hydraulicznych Tektro przyzwoite hamulce w dobrej cenie i jestem zadowolony jeśli nie zamierzasz katowac hamulców na długich szybkich zjazdach to Tektro ma optymalny stosunek cena/jakość za 150pln masz hamulec z tarcza http://allegro.pl/hamulec...6805509534.html
ale to tylko wrózenie z fusów bo jedyne co wiem to że to jest rower trekingowy znajac moc silnika/instalacji mozna by doradzić konkretny model przy słabszych/legalnych instalacjach 250W szukałbym tektro HDC300 mocniejsze nie są konieczne
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Na razie tylko na tył kupię.
Chyba będzie to Avid BB7 - komplet za 250zł.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Patrzcie na używki i macie wypas shimano począwszy od modelu m615 przez m675 i wyższe są spokojnie po około 150zł a nawet lekko ponad 100zl na jedno koło a nie tam jakieś cieniasy pokazujecie, owszem mozna je brać w cenie połowy shimano a nie w tej samej cenie jak nie więcej nieraz.
http://allegro.pl/shimano...7233835589.html
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

A i owszem uzywki maja fajna cene i jedna wade nigdy nie wiesz jak były eksploatowane i w jakim sa realnie stanie ( a serwis swoje kosztuje )dlatego wole nówki "cieniasy" od skatowanych topasów , btw jak to ma w zwyczaju mawiać mój znajomy wszystko poniżej XTR to szmelc - no cóż każda pliszka swój ogon chwali a jakoś mój leciwy cyclecraft w lesie nie odstaje od jego cube "XTR na carbonie" :P
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Jak masz mozliwość to bierz coś z okolicy co możesz obejrzeć a jak nie to patrz na zdjęcia i zaraz wiadome co jest zajechane, ja kupowałem kilka i zero problemów, stan było widać, że uzytkowane troszke przyniszczone i tyle ale to normalne po kilku michach eksploatacji, lepiej poczekać i coś upolować konkret niż kupować byle co ;)
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

używka tak jeśli się znasz na tym i masz możliwość obejrzeć /przetestować sprzęt w każdym innym przypadku zdajesz się na uczciwość sprzedającego warto też spytać o powód sprzedaży
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Nigdy nie miałem tarczowych więc w używanych nawet nie wiedziałbym na co zwrócić uwagę. Zamówiłem już Avid BB7 - głównie z uwagi że sporo osób z forum ten model posiada.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

no i gitara najwazniejesze żeby ś był zadowolony a raczej bedziesz bo to przyzwoity hebelek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group