ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SPARTA ION - SPARTA_QUS - Lekki e-bike

Czy byłbyś / byłabyś chętny/a na płytkę serownika do roweru sprata montowaną wewnątrz silnika ?
Tak
33%
 33%  [ 1 ]
Nie
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
MyIden 
początkujący
SPARTA_QUS ;-P


Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Płock
  Wysłany: Pon 30 Kwi, 2018   SPARTA ION - SPARTA_QUS - Lekki e-bike

Witam wszystkich ...
Mam zamiar opisać tu swoje kroki przy tworzeniu Mojego pierwszego elektryka. - zaznaczam że trwa to już jakiś czas .. i jeszcze potrwa .. więc trzeba uzbrioć się w cierpliwość. ( Może forum i jakaś aktywność trochę mnie zmobilizują .. bo czasu wciąż brakuje, a na to zadanie potrzeba go dużo )

Założenia :
- Lekki e-rower
- Bateria do ładowania w domu ( wyjmowana z roweru )
- Możliwie mała ingerencja w istniejący rower
- Jak najmniej dodatkowych widocznych elementów

Jako napęd wybrałem i zadobyłem uszkodzony silnik TOPRUN ze Sparty ION ( właściwie zadobyłem oba koła od jakiegoś handlarza, który próbując coś sprawdzić zdemolował silnik ) - Aktualnie silnik - wirnik - oskrobany, polakierowany wymienione łożyska, złożony z wszystkimi kablami do testów na wierzchu, aby we w miarę komfortowych warunkach popracować nad sterownikiem.

Szalk mnie trafia jak widzę zdjęcia / czytam o wybebeszaniu silników TOPRUN ze SPARTY ION w celu zastosowania zewnętrznego sterownika .. Ja właśnie dla wbudowanego sterownika kupiłem taki silnik.

Dla chętnych - już ktoś zrobił kawał bardzo dobrej roboty przy analizie, silnika, protokołów komunikacji ze SPARTY ION - https://infant.tweakblogs.net/
Jest tam też cały projekt wzory PCB, wsad do procesora oraz szczegółowy opis.

Jako że nie do końca odpowiada mi takie podejście zaplanowałem podejście po swojemu na popularnym STM32F103 .. komunikacja z użytkownikiem za pomocą BT4.0 rozważam też 1 wire do wyświetlacza / manetki. - o ile się skuszę ... pierwszym i najważniejszym pomysłem jest użycie wbudowanego czujnika i odpalenie funkcji pedelec. Silnik posiada blok mocy więc koncentruję się jak holenderski kolega na samej płytce logiki.

Planuję zastosować baterie li-ion pakiet 7s z balancerem - w zabudowie jak bidon.
Nie zależy mi na super zasięgu więc raczej nie będzie wielki. ( 14 ogniw )

Celuję w coś a'la electric fixie do jazdy po mieście - np. do pracy i żeby nie zagrzać się po drodze na podjazdach.

Jako baza .. Stara szosówka w załączeniu zdjęcie

Chętnie poczytam sugestii jeżdżących elektrykami.
Ewentualnie czy były by osoby chętne na sterownik do takiej przeróbki .. a może już w PL ktoś takie sterowniki robi ?
A może jakieś inne przydatne funkcje można by w takim sterowniku zaimplementować.

MyIden.

IMG_20170604_185239927.jpg
Baza
Pobierz Plik ściągnięto 452 raz(y) 4,16 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group