ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY!! sterownik, silnik czy bateria co padło?
Autor Wiadomość
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
  Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   POMOCY!! sterownik, silnik czy bateria co padło?

Witam na samym początku Chciałbym zaznaczyć że jestem świeżym posiadaczem e-bajka oraz jestem nowy na forum. Bakcyla załapałem od mojego szwagra pierwsza przejażdżka jego rowerem i powiedziałem muszę mieć takiego samego ( wcześniej miałem zamiarze kupna skuter elektryczny) Ale po co skuter skoro można mieć 2w1 Świetna alternatywa dla samochodu i na dojazd do pracy 15 km w jedną stronę, i zaczęło się. Zakup roweru używanego w dobrym stanie potem silnik z osprzętem 48v 1000w i na samym końcu bateria 48/17 wszystko doszło poskładałem do kupy i jest , wszystko było super wszystko chodziło jak należy przez 3 dni. Dzisiaj podczas jazdy do pracy po przejechaniu około 10 kilometrów na pełnym gazie No może nie na pełnym ale prawie , prędkość jazdy około 35/45 km/h nagle wszystko się wyłączyło łącznie z licznikiem i przestało działać. Po otworzeniu saszetki ze sterownikiem wszystko było bardzo gorące Sterownik , kable prawie nie można było się do niego dotknąć. Odczekałem chwilę z nadzieją że jak wszystko wystygnie to włączy się z powrotem ale niestety nic się nie załącza 10 minut temu odłączyłem kabel od baterii podłączyłem go z powrotem I też nic nie działa dodam że przy ponownym podłączeniu baterii nie ma tego specyficznego za iskrzenia gdy spinam wtyczkę . Przy obudowie baterii posiadam przycisk poziomu naładowania baterii i gdy go naciskam normalnie pokazuje że bateria jest naładowana. Więc jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to się mogło stać to bardzo bym prosił o info. Dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam .
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Bez zdjęc zapewne nikt Ci nie pomoże. Bo to może być problem montazowy, sterownik a nawet silnik - uszkodzenie/zwarcie kabli. Skoro sam składałeś, to wiesz jak to robiłes, gdzie były słąbe pkt-ty.
Napięcie na sterownik wchodzi ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Teraz nic nie jestem stanie sprawdzić ale wydaje mi się że podczas montażu wszystko powinno być OK nie powinno dojść do żadnego spięciaia bo wszystkie kable starałem się izolować ale głowy nie dam Poza tym przy montażu nie spieszyłem się zbytnio ponieważ miałem tylko rower koło z silnikiem i te wszystkie klamoty a baterie zamawiałem osobno więc miałem sporo czasu żeby to wszystko razem złożyć do kupy a jak przyszła bateria to zamontowałem baterie podłączyłem i gotowe. Zaraz postaram się wyjąć ten sterownik i zobaczyć czy jakieś kable się nie stopiły. Aaa Dodam tylko nie wiem czy to ma jakiś wpływ na zaistniałą sytuację ale może a mianowicie w niej Stalowa łem tego czujnika pass nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. A jakie zdjęcia miałbym wysłać?.
Dzięki za pomoc.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Jak wygląda aku ? To że lampki swięcą to niewiele znaczy. Jakie jest i czy jest napięcie na wejsciu sterownika ? Czy w aku jest bezpiecznik ?
Czy masz miernik i umiesz się nim posługiwać ?
To niestety w tej sytuacji tylko takie pytania...
Zrób jak nawięcej zdjęc dot aku, sterownika i ich połaczeń.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Jeśli sterownik był bardzo gorący i kable również to moze sterownik wyzionał ducha
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

51% zwarcie kabli silnika. Niestety być może sterownik już spalony...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Aku jest w obudowie bidonowej na dole są 4 diody wskazujące poziom naładowania a pośrodku między tymi diodami znajduje się niewielki przycisk za pomocą którego można sprawdzić poziom naładowania akumulatora poprzez naciśnięcie go. Czy jest bezpiecznik nie mam pojęcia , może w środku w obudowie w co wątpię bo kto by wsadzał bezpiecznik do obudowy natomiast na zewnątrz nie mam żadnych bezpieczników.Jutro jeszcze zadzwonię zapytam o ten bezpiecznik. Postaram się dodać jeszcze dziś zdjecia , ale niestety miernika nie mam dopiero jutro muszę kupić a co do obsługi to :???: to słabo ale jakoś może to będzie . A jak mam sprawdzić czy jest to napiecie na wejściu tego sterownika? . Muszę się przyznać że jestem zielony w te klocki niestety :neutral: .
 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Ok pierwsze oględziny zrobione wszystko się pozgrzewało plus z minusem były do siebie przylepione ale kable żywcem do siebie nie przylegały , przepaliła izolacje na minusie tak że widać trochę kabla oprócz tego na wszystkich grubszych kablach poprzytapiały się te osłonki przy łączeniach że nie dało się rozłączyć tych kabli ale rozruszalem i normalnie teraz można je złączyć i rozłączyć . Jak już się uporałem z usunięciem izolacji z plusa i minusa (naprawdę mocno się to roztopiło) i połączyłem to raz jeszcze tak na szybko na krótko to po spięciu wtyczki od baterii pojawiło się to pyknięcie prądu którego jak pisałem wcześniej nie było ale nie wiele to zmieniło bo nadal nic nie działa . Może po zakupie miernika będzie można coś więcej powiedzieć będę pisał na bieżąco , prosił bym tylko jak ktoś może mi powiedzieć jak te zdjęcia można tu dodać bo nie mogę dojść co wcisnąć żeby dodać zdjęcie bo mam pare do wysłania . Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Odpowiadajac na posta tylko nie w szybkiej odpowiedzi a w pelnym edytorze masz mozliwosc ladowania zdjec. Wpisz tresc nastepnie laduj zdjecia po jednym a potem wyslij i juz
 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Ok dzięki za wskazówki

IMG_20180317_005913.jpg
Bateria kable sterownik
Pobierz Plik ściągnięto 256 raz(y) 3,34 MB

 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Bateria

IMG_20180317_005920_HHT.jpg
Bateria
Pobierz Plik ściągnięto 231 raz(y) 1,77 MB

 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Bateria

IMG_20180317_005934_HHT.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 227 raz(y) 1,76 MB

 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Posklejane kable

IMG_20180317_005958.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 269 raz(y) 3,22 MB

 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Posklejane kable

IMG_20180317_010012.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 239 raz(y) 2,97 MB

 
 
szwagiereu 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 24
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Sterownik

IMG_20180317_010113.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 258 raz(y) 3,32 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group