ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV
Autor Wiadomość
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Śro 02 Lut, 2011   Potwierdzam rs232

JA jestem za przeniesieniem bliżej środka-Polski.
Nie każdy może wybrać sie tak daleko.
Warszawa byłaby najlepsza..
Poza tym jeśli mamy już jakiś samochód EV to 200-300km nie bedzie już takim problemem do pokonania-jak 2x tyle.
Nie bedziemy jechać tydzien tylko ze 2-3dni :lol:
Śląsk czy Częstochowa to juz lepsza perspektywa.
Wiadomo,że to nie takie proste wszystko.
Potrzeba mobilizacji jak i dobrej woli w różnych materiach.
Ja tez planuje konwersję-mam nadzieję,że do czerwca-sierpnia skończę-jak czas pozwoli-i z ochotą bym sie gdzieś pokazał z pojazdem.

Paweł
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Ja jednak jestem za Trójmiastem (najlepiej Gdańsk lub Pruszcz Gdański), tu zaczęła się historia elektrycznych samochodów w Polsce i w Trójmieście były pierwsze ZLOTY EV.
Tylko muszą się zgłosić chętni do organizowania takiej imprezy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Tylko muszą się zgłosić chętni do organizowania takiej imprezy.
I w tym cały problem .....
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

To, że ktoś prywatnie robi przeróbki, nie oznacza chyba początku historii ev w Polsce. Ja słyszałem od kolegi ze 30 lat temu, jak jego znajomy przerabiał trabanta na silnik z rozrusznika i nim jeździł. Może miejsce rospoczęcia seryjnej produkcji pojazdów elektrycznych w Polsce można uważać za miejsce rozwoju ev. A z tego co mi wiadomo, to produkcja seryjna ev w Polsce, w tym przypadku miała miejsce w Pruszkowie koło Warszawy ;)
Ja rozumiem, że Zbyszkowi pasuje Gdańsk, bo tam mieszka. Każdy by chciał taki zlot w swoim mieście, bo to jest wygodne.
Jeśli chodzi o lokalizację w Żyrardowie, to ze wstępnych rozmów można by taki zlot zrobić na terenie trawiastym na obrzeżach miasta. Ale to jest wszystko co mogę zaoferować. Czyli coś w rodzaju pola namiotowego. Hotele w Żyrardowie są, ale można też rozbić namiot na miejscu zlotu, pogrillować, prąd będzie. Jeśli chodzi o jakieś prelekcje, czy wykłady sale też się znajdą, tylko, że w pewnym oddaleniu od obozowiska. Nie wiem czy taka formuła biwakowo grillowa jest do przyjęcia, ale na dziś tylko takie coś mogę zaproponować. Jeśli są chetni na taką lokalizację i ofertę, to proszę o wstępne zgłoszenia, zacznę wtedy przygotowania już na poważnie. Moja oferta nie jest zobowiązująca i jeśli sa inne propozycje, to chetnie się dowiem, co proponujecie. Jeśli chodzi o Gdańsk, to ja niestety, ale odpadam ze względu na odległość.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Osobiście przychylam się do propozycji kol. Zeeltoma pomimo trochę "biwakowego" charakteru takiego zlotu.
Oczywiście bardziej komercyjna impreza też by się przydała ale jak to mówią "od przybytku głowa nie boli" i jeśli ktoś zorganizuje drugi (inny) zlot (byle nie w tym samym terminie !!!!) to chętnie zjawię się w obydwu miejscach.

Wracając do wątku "zlot-spot w Żyrardowie" to jedyne moje obawy związane są z kapryśną w naszym klimacie pogodą która może co-nieco popsuć szyki. Pewnym środkiem zaradczym byłoby "załatwienie" jakiegoś większego namiotu (namiotów) typu "wystawowego" ale chyba za free to nie da się tego zorganizować. No chyba, że ktoś ma chody u przedstawicieli któregoś z browarów bo latem widuje się takie spore namioto-hangary z "kufelkowym" logo.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Rzeczywiście problemem jest aura i tego nie przeskoczę. Możemy to jeszcze zrobić na torze kolarskim, który obecnie jest pusty i niewykorzystywany. Obok jest hotel. Ale nadal pozostaje problem z zadaszeniem, bo duże zadaszenie kosztuje, a kryzys dotknął chyba już wszystkich. Sponsorów też.
Ale, jak sięgam pamięcią, to święta 1-majowe zawsze były pogodne ;)
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

zeeltom napisał/a:
kryzys dotknął chyba już wszystkich. Sponsorów też.
Poszukamy. Może się ktoś znajdzie kto przy tej okazji chciałby zaprezentować się szerszej publiczności.
zeeltom napisał/a:
Ale, jak sięgam pamięcią, to święta 1-majowe zawsze były pogodne ;)
Ale głównie na Palcu Czerwonym dzięki rozpylaniu tlenków srebra i aluminium przez samoloty floty powietrznej Kraju Rad :mrgreen: Niestety my na to liczyć nie możemy.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 07 Lut, 2011   

zeeltom napisał/a:
Nie wiem czy taka formuła biwakowo grillowa jest do przyjęcia

jak najbardziej do przyjęcia
- biwak - integracja zainteresowanych EV
Rozumiem, że 2 dniowa?
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pon 07 Lut, 2011   

Oczywiście grillowanie na grilu elektrycznym! :razz:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   

Początek piątek od południa, wieczorkiem integracja, sobota zlot, niedziela od rana pożegnania i odloty ;) Celowo piszę o niedzieli, bo integracja może być pod wysokim napięciem, przynajmniej 45V ;) i nie każdy dojdzie do siebie po szoku elektrycznym w ciągu całego dnia :D
Chyba że będzieci mieli swoich nieintegrujących się kierowców ;)

Może być grill elektryczny, bo pądu nie pownno zabraknąć. W końcu mamy żyrardowski Polmos ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Lut, 2011   

W niedzielę mamy uświęcenie papieża, więc bardziej kościelnie będzie pewnikiem w TV i massmediach, ale cała sobota może być dla nas. Jeśli ktoś się decyduje, to dawajcie znać, bo muszę ruszać z tematami na mieście.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 09 Lut, 2011   

Czyli data już ustalona?
1 maja ?
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

1-3 maja to zwykle czas wyjazdów długo-weekendowych :) uważam, że termin kiepski. Tydzień wcześniej czy później było by o wiele lepiej.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Myślałem raczej o 29 - piątek, tego dnia się zjeżdżamy na wieczór, coby się "zintegrować" w sobotę 30-go dzionek na dyskusje i pokazy i wieczorkiem rozjazdy, lub w niedzielę rano. Przypominam, że w niedzielę 1 maja jest uświęcenie naszego Papieża.
Ja zazwyczaj święta 1-majowe spędzałem w domu i raczej nigdy nie planowałem wyjazdów na te parę dni. Ale uwaga godna rozpatrzenia. Mnie tam rybka, aczkolwiek w takie dni mamy w mieście tradycyjny "ciąg" imprez świątecznych i taki zlot by się ładnie wpasował na otwarcie całości imprez w mieście. Jeśli już to wolałbym po 1 maja. I przypominam o pogodzie, która może spłatać psikusa ;)
 
 
7h7 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Żyrardów OK!!! i jego termin też - ja jestem na TAK :-) )
_________________
erower 2 x 5kW Lipo 100V/15Ah 100A 80km/h www.7h7.pl www.sigmaev.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group