ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV
Autor Wiadomość
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Startuj z przygotowaniami :grin:
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Jak Żyrardów wchodzić będzie w rachubę to do Żyrardowa i ja się bryknę swoim elektrowerem... Tzn zapakuję go do autka i przywiozę bo o własnych siłach nie dojedzie :)
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

No nie żartuj 30km Ci nie pojedzie,ja planuję 90 km jak się uda.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Mój rekord to 16 km na samym prądzie chyba że do czasu zlotu uda mi się zbudować nową baterię...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Na samym prądzie nie przejadę 90km,ale przy dodatkowej baterii i pedałowaniu to da radę.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
motyl 
początkujący
Warior EV


Wiek: 43
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Tomek !!

Kwietniowy termin dość szybko się zbliża a ja swojej maszynki jeszcze nie skończę do tego czasu :( Ale na zlocie będę i może coś podpatrzę :d
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Podpatrzysz na pewno. O ile wszystko się uda ;)
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

W tym roku i ja przyjadę ze swoim bike, jak się uda to może też z moją planowaną drugą konstrukcją, ale do niej muszę mieć jeszcze nowy rower :P

Może teraz to udało by się zorganizować jakąś "oficjalna stronę" zlotu?
Co myślisz zeeltom?
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Ze stroną, ja się na razie powstrzymuję. Raz do roku, to chyba nie jest warte robienia zupełnie odrębnej strony. Ale niech się wypowiedzą inni.
Zobaczymy, jak będzie ze zlotem w tym roku. Nie wiem, czy nie trzeba go będzie przenieść do pobliskiego Mszczonowa (7 km, od Żyrardowa). mamy tu małą wojnę z urzędem miejskim, w którym władze robią, co chcą w mieście, bez konsultacji ze społeczeństwem i ludziom zaczynają puszczać nerwy. Wydają bezsensownie nasze pieniądze na jakieś swoje fantasmagorie, które są zupełnie w mieście niepotrzebne, a w zamian za swoje głupie pomysły obarczają nas, mieszkańców, maksymalnymi możliwymi podatkami, by spłacić te swoje idiotyczne marzenia. Jako jeden z głośno protestujących w tej sprawie, mogę mieć krzywe kluchy i zastanawiam się na przeniesieniem zlotu na rynek w Mszczonowie. Tamtejszy burmistrz powinien z chęcią przystać na taki pomysł, bo Mszczonów jest bogaty i otwarty na darmową reklamę miasta. W przeciwieństwie do władz Żyrardowie, którym w głowie tylko wojenki polityczne i własne korzyści. Na wszelki wypadek pogadam z władzami Mszczonowa, żeby nie zostać z ręką w nocniku skoro mam podjąć się organizacji zlotu.
Przejdę się do Mszczonowa i wrzucę parę fotek z ewentualnej lokalizacji. Baza noclegowa w Mszczonowie jest spora i na wysokim poziomie, więc z ewentualnymi noclegami nie powinno być kłopotu.
Choć tor kolarski jest wymarzony na taki zlot, nie wiem jak podejdą do tego władze miasta. Chodzi tu o darmowe wynajęcie toru i opłaty za prąd. Mnie, prywatnie nie stać na wynajęcie toru, a obecna sytuacja w mieście może powodować złość władz za wytykanie im błędów i wypaczeń i niechęć do dania toru za darmo.
Ot, doczekaliśmy się takich czasów, że liczy się tylko pieniądz, polityka i władza.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Trzeba Urzędowi Miejskiemu wyłożyć, że może to być jakaś forma reklamy dla miasta Żyrardów np.patronat imprezy,flagi z logo miasta .Termin może być niekolidujący dla innych imprez,uświadomić że gdyby nie zlot, tor stał by pusty.Za prąd możemy zapłacić. Władzom trzeba patrzeć na ręce,krytyka normalna rzecz,nie zrażaj się i jeśli to możliwe postaraj się to zorganizować na torze.Jednakże nic na siłę,jak wszystkie sposoby zawiodą to trudno,trzeba będzie przenieść zlot w inne miejsce.Wtedy można zorganizować to później, jak bedzie cieplej.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Widzisz, u nas jest problem tego typu, że jak jakaś fajna impreza ma być zorganizowana w mieście, a pomysł nie wyszedł od strony władz miasta, to się ją torpeduje. Przykładem są Dni Dziedzictwa Narodowego (organizowane przez miasto) i Festiwal Miasto Gwiazd (organizowane przez innych). I co z tego, że na FMG przyjeżdżają znane osoby z całej Polski, skoro ta impreza nie jest parafowana przez UM i UM robi wszystko by ją storpedować.
Prąd nie jest dużym kosztem, bo ileż tych kWh się zużyje przez dwa dni, natomiast oficjalny cennik wynajęcia toru określa cenę 35zł/1godzinę, czyli w naszym przypadku 35 zł x 36 godzin (od soboty 8 rano, do niedzieli 8 wieczorem) daje 1260 zł, które można wydać na reklamę zlotu i opłacenie prądu. Jeśli by się znalazł sponsor na wyłożenie takiej kwoty, to nie będą potrzebne żadne rozmowy z władzami miasta, tylko z właścicielem toru i nikt wtedy łaski nie robi.
Ale mnie nie stać, za bidny jestem. W zeszłym roku opłaciłem wszystko z własnej kieszeni, ale nie płaciłem za tor i plakaty (które, nota bene wieszało miasto i powiesiło je tak, żeby były jak najmniej widoczne. Efekty takiej reklamy widzieli wszyscy, którzy byli na zlocie - mało lokalnych gości z miasta). Całość wyniosła mnie około 500 zł, a to jest 1/3 moich obecnych zarobków. Gdyby obliczyć na dziś koszt wynajęcia toru i jakiejś reklamy w postaci plakatów (około 60-70 zł za duży plakat), to suma spokojnie przekroczy 2.000 a na tyle mnie po prostu nie stać.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Zeeltom powinieneś być zwolniony z opłat, wystarczająco dużo angażujesz się w organizację,a bądź co bądź to tez są koszty.Trzeba przeprowadzić kalkulacje, ważne tez jest spotkanie integracyjne, co najmniej tak samo jak wystawa naszych pojazdów.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Zeeltom domena "zlotev.pl" i "zlot-ev.pl" jest wolna więc ją zarezerwowałem. Jest na tyle uniwersalna że można ją wykorzystywać do zlotów na przyszłe lata i bez względu gdzie będą się odbywały. Na ten czas myślałem o zrobieniu prostej stronki gdzie będzie ogólne info kontaktowe i informacje o uczestnikach - wystawcach. Kilka fotek pojazdu i opis techniczny z podziałem powiedzmy na samochody, motocykle, rowery i inne pojazdy.

Każdy kto będzie chciał się dodać (uczestniczyć w zlocie) będzie musiał przesłać info i fotki na maila, a administrator będzie aktualizował stronkę.

Koszty domeny nie są duże i jakoś je przełknę :P a info dla zainteresowanych moim zdaniem bezcenne. Chyba że się mylę :(
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

To rób stronę, jakby co, to mogę użyczyć serwera, zrobisz jedynie przekierowanie domeny.
A nie lepiej z końcówką .eu? ;)
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012   

Dobra to teraz niech lud się wypowie jaką chce domenę. Jest:
1. zlotev.pl
2. zlot-ev.pl
3. zlotev.eu
4. zlot-ev.eu
Głosować!!
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group